Finder długo ładuje niektóre foldery


14

Podczas otwierania niektórych folderów Finder zajmuje dużo czasu (30–60 sekund), aby załadować do niego wszystkie pliki. W szczególności foldery te zwykle zawierają 10-50 plików PHP (które są plikami tekstowymi), każdy o wielkości około 10 kb.

Zauważam również, że czasami po wyświetleniu listy plików ich ikony wciąż się ładują, a kolumna „Rodzaj” również się ładuje. (Mam kolumny „Nazwa”, „Data modyfikacji”, „Rozmiar” i „Rodzaj”; „Oblicz wszystkie rozmiary” jest włączone ”, a„ Pokaż podgląd ikon ”).

Ponadto podczas otwierania takiego katalogu i przeglądania Monitora aktywności widzę, że coreservicesd ma 70% procesora, a Finder ma 30% procesora. Po załadowaniu wszystkich plików obie usługi są nadal na tych poziomach procesora przez około 60 sekund później.

Czy ktoś wie, jak to naprawić? Zrobiłem już „Napraw uprawnienia na dysku” i „Napraw dysk” wraz z mnóstwem różnych zadań Onyx, ale problem nadal występuje.


Jak wyświetlany jest folder (ikony, lista, kolumna, okładka)? Czy jest szybszy, jeśli przełączysz się na inny styl wyświetlania (zwłaszcza kolumnę)?
nohillside

Zawsze używam widoku listy. Jeśli przejdę do widoku Kolumna, Finder działa równie wolno na liście plików.
Gary,

Jeśli to pomaga, używam TextMate do otwierania plików PHP. To dość rozdęte i stare oprogramowanie w dzisiejszych czasach, więc może to w jakiś sposób spowalnia Findera przed ładowaniem plików PHP, być może z powodu renderowania QuickLook czy coś takiego? Również jedna bardzo interesująca uwaga: jeśli „Zmuszę wyjść z Findera”, aby go ponownie załadować, lista plików pojawi się natychmiast. Więc najwyraźniej coś się zaplątało.
Gary,

Odpowiedzi:


14

Alleluja! Rozgryzłem to. Okej, więc pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, było utworzenie nowego konta, jak sugeruje inna odpowiedź. Problem tam nie wystąpił, więc najwyraźniej problem został ograniczony do mojego konta. Następnie przeszedłem na tryb awaryjny na swoje konto. Problem również nie wystąpił. Tak wyraźnie, że coś zostało załadowane w trybie normalnym, ale nie w trybie awaryjnym, który był przyczyną problemu.

W trybie awaryjnym wyczyściłem pamięć podręczną (w terminalu, używając sudo mv /Library/Caches ~/Temp/i to samo dla ~/Library/Caches). Problem rozwiązany! Miałem też inne problemy w Finderze, więc być może to też naprawi. Jestem ciekawy, dlaczego użycie Onyxa do wyczyszczenia pamięci podręcznej użytkownika również ich nie wyczyściło, ale w każdym razie z tego, co przeczytałem online, wydaje się, że pozbycie się tych dwóch folderów jest bezpieczne. Poza tym Time Machine nigdy się nie tworzy kopii zapasowej ~/Library/Caches(ale tworzy kopię zapasową /Library/Caches), więc to uspokaja.

Ponadto, mimo że ten post został opublikowany w 2003 r., Nadal dotyczył mojej sytuacji i to przekonało mnie do wyczyszczenia folderów z pamięci podręcznej.


1
Ponadto ktoś zorientował się, że winowajcą jest często to, że znalazca czeka na inną aplikację w celu uzyskania informacji. Przeczytaj o tym tutaj . Rozwiązało to problem wielu ludzi.
mareoraft

7

Jest wiele rzeczy, które możesz spróbować naprawić:

  • Koszu com.apple.finder.plist, com.apple.systemuiserver.plisti com.apple.loginwindow.plist(zostaną one odtworzone po uruchomieniu Finder) w ~/Library/Preferencesi Wymuś Finder
  • Wyłączanie Oblicz wszystkie rozmiary w Finderze
  • Wyłączanie Pokaż opcje widoku w Finderze

Inną rzeczą, którą możesz spróbować, jest utworzenie nowego (testowego) konta i sprawdzenie, czy problem nadal tam występuje. Są duże szanse, że rozwiążesz z tym swój problem.
W najgorszym przypadku możesz przenieść swoje konto na nowe, aby rozwiązać ten problem.


Zrzuciłem te trzy pliki, a następnie ponownie je utworzyłem i wyłączyłem Oblicz wszystkie rozmiary (nie wiesz, jak mogę wyłączyć Pokaż opcje widoku?), Ale żaden z nich nie działał. Utworzenie nowego konta zadziałało, więc najwyraźniej coś jest zepsute na moim rachunku bieżącym. Wolałbym jednak nie przenosić całego konta na nowe. Jeśli to możliwe, wolę znaleźć problematyczny plik plist i wyrzucić go zamiast tego. Masz jeszcze jakieś sugestie, który to może być?
Gary

Możesz spróbować wyrzucić wszystkie jabłka. **. Plists ...
Michiel

Dzięki, spróbuję tego. Mam kopię zapasową wszystkiego w Time Machine, więc w najgorszym razie przywrócę je, jeśli to konieczne (tak jak w przypadku Plist Findera, ponieważ miałem wiele ustawień).
Gary

To działało dla mnie, z wyjątkiem tego, że kiedy mówisz „Force Quit Finder”, tak naprawdę musiałem zabić Findera z terminala za pomocą „killall Finder”. Gdybym usunął listy, a następnie przełączył się na aplikację Finder, aby wymusić zamknięcie, problem nie zostałby rozwiązany.
Jeremy

5

Miałem ten sam problem, ale żadna z powyższych poprawek nie pomogła. To w końcu zrobiło:

http://blog.hsoi.com/2014/02/25/my-slow-mac-mavericks-coreservicesd-iconservicesagent-and-how-fs_usage-saved-me/

Niektóre problemy z aplikacją (w moim przypadku Xcode) i ikonami.

Wypróbuj to polecenie w terminalu, który raportuje aktywność systemu plików w czasie rzeczywistym z IconServicesAgent:

sudo fs_usage -f pathname -w com.apple.IconServicesAgent | grep open

Mam nieskończoną moc wyjściową, taką jak:

/Applications/Xcode.app/Contents 0.000009 com.apple.IconSe.429515:32:08.066965 open F=4 (R_____)
/Applications/Xcode.app/Contents/Info.plist 0.000010 com.apple.IconSe.429515:32:08.067690 open F=4 (R_____)
/Applications/Xcode.app/Contents/Library/Spotlight 0.000003com.apple.IconSe.429515:32:08.092972 open F=5 (R_____)

Przeniosłem Xcode do kosza i przeinstalowałem z AppStore. Problem rozwiązany, teraz mam zgryźliwego Findera.0

Próbowałem odpowiedzi @Gary, to nie działało dla mnie.

Mój problem dotyczył tylko folderów współdzielonych

Po długim czytaniu i wyszukiwaniu nie wypróbowałem wszystkich rozwiązań, ale kiedy wszedłem do ustawień-> udostępnianie, ładowanie ustawień również zajmowało dużo czasu.

Tak więc wyłączyłem wszystko jeden po drugim, afp, smb i Windows, a następnie całkowicie wyłączyłem usługę udostępniania. Te foldery znów poszły szybko, potem ponownie je włączyłem, a problem się nie powtórzył.

Mam nadzieję, że to pomaga komuś innemu.


0

Uruchomienie w trybie awaryjnym rozwiązało to dla mnie!

Miałem poważne obciążenie Coreserviced i Findera. Różne aplikacje uległy awarii podczas tego. Otwieranie folderów w wyszukiwarce trwało wieki. Zabijanie coreserviced i finder nie rozwiązało tego. Gdy tylko otworzyłem folder w wyszukiwarce, ładowanie wróciło ponownie, procesor płonął, a wentylator krzyczał; -) ...

Nic na tej stronie nie rozwiązało tego problemu - uruchom ponownie tylko w trybie awaryjnym !!!

Dlaczego?

Odkąd administrowałem systemami UNIX, sprawdzanie systemu plików (fsck) raz na jakiś czas było zawsze konieczne. I to dzieje się na komputerze Mac podczas uruchamiania paska postępu w trybie uruchamiania.

Po zakończeniu uruchamiania w trybie awaryjnym ponownie uruchomiłem się normalnie. Potem przez minutę lub dwie wystąpiło duże obciążenie dla mds i innych (ikon ..), aby odbudować swoje pamięci podręczne. Ale od tej pory wszystko było fajne - załaduj około 3% topów i tylko aplikacje, z którymi pracowałem, spowodowały obciążenie.

Teraz mogę szybko cieszyć się otwieraniem folderów! lol


-1

Mój problem został rozwiązany przez uruchomienie w trybie awaryjnym (Safe Boot). Otworzyłem wszystkie foldery, które działały wolno w wyszukiwarce. Pierwsze 2 lub 3 z nich były nadal wolne. Potem zaczęły się otwierać naprawdę szybko. Nie zrobił nic więcej. Uruchomiłem ponownie maszynę, a potem wszystko było świetnie. Uruchamianie w trybie awaryjnym Aby uruchomić w trybie awaryjnym (do bezpiecznego rozruchu), wykonaj następujące kroki.

Upewnij się, że komputer Mac jest wyłączony. Wciśnij przycisk zasilania. Natychmiast po usłyszeniu sygnału startowego przytrzymaj klawisz Shift. Klawisz Shift powinien zostać przytrzymany jak najszybciej po sygnale uruchomienia, ale nie przed sygnałem. Zwolnij klawisz Shift, gdy zobaczysz szare logo Apple i wskaźnik postępu (wygląda jak kołowrotek). Po pojawieniu się logo podczas uruchamiania powinien zostać wyświetlony pasek postępu. Oznacza to, że komputer wykonuje sprawdzenie katalogu w ramach trybu awaryjnego.

Aby wyjść z trybu awaryjnego, uruchom ponownie komputer bez przytrzymywania klawiszy podczas uruchamiania.

Wszystkiego najlepszego


Przypomina mi to ten dokument wsparcia Apple , proszę odnieść się do źródła, jeśli kopiujesz tekst dosłownie.
nohillside

-1

Miałem dokładnie ten sam problem i to pomogło. W moim przypadku przyczyną problemu była instalacja OpenOffice. Usunąłem OpenOffice i problem zniknął. Ponownie zainstaluję zaktualizowany OO.

Tak jak ty, wypróbowałem wszystkie inne sztuczki w wielu innych wątkach, bezskutecznie. Wielkie dzięki za opublikowanie tego. D


-1
sudo vi /etc/auto_master

W tym pliku skomentuj za /netpomocą # (# / net .....)

sudo automount -vc

To niekoniecznie rozwiązuje konkretny problem. To tylko jeden sposób, w jaki Finder może działać wolno.
Ian C.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.