Jak mogę wyświetlić wiele kalendarzy Google w aplikacji kalendarza iPhone'a?


17

Konfiguruję iPhone 3GS z iOS 4, aby synchronizował się z moim kontem Google zgodnie z instrukcjami Google . Jakoś tylko domyślny kalendarz Google z moim imieniem jest wyświetlany w aplikacji Kalendarz. Co powinienem zrobić, aby WSZYSTKIE moje kalendarze Google pojawiały się i synchronizowały z moim iPhonem? Dzięki!


Dla mnie to samo ... dobre pytanie!
longda

Odpowiedzi:


18

Istnieje prosty, ale nieoczywisty sposób, aby to zrobić.

Zakładając, że masz skonfigurowaną synchronizację Google i możesz już zobaczyć swój jeden Kalendarz Google na swoim telefonie, przejdź do https://www.google.com/calendar/syncselect (potrzebuje www; nie musi być na swoim iPhonie). Zobaczysz listę urządzeń, które synchronizujesz. Wybierz swój iPhone.

Na następnym ekranie możesz wybrać, który ze swoich Kalendarzy Google chcesz zsynchronizować z iPhonem. Zaznacz pole obok żądanych kalendarzy, a następnie naciśnij Gotowe lub Zapisz lub cokolwiek na dole.

Otwórz iCal na iPhonie i poczekaj chwilę na synchronizację, a teraz powinieneś zobaczyć wszystkie wybrane kalendarze Google na swoim iPhonie.

Z jakiegoś powodu nie można zmienić kolorów kalendarzy na iPhonie, więc zmieniam kolory w Kalendarzu Google, aby pasowały do ​​tego, co wybiera iPhone.

Kiedyś obowiązywał limit 5 Kalendarzy Google, które można zsynchronizować z telefonem, ale ostatnio podnieśli limit do 25.

Te same instrukcje dotyczą iPada i iPoda touch. Mam to skonfigurowane na wszystkich moich urządzeniach i działa jak urok.

Jest to udokumentowane przez Google tutaj: http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=139206


Spróbuję tego teraz, jest to znacznie lepsze niż sposób, w jaki to robiłem.
David

Zadziałało!! Czekałem na to od miesięcy. Dziękuję bardzo!
hpy

Dzięki, to działa jak urok. Jedyną rzeczą, która denerwuje, są kolory - mimo że zmieniłem te w Google, aby dopasować, mój iPhone czasami zapomina o kalendarzu, a następnie, gdy się o nim dowie, przypisuje mu inny kolor.
Kyle Cronin

Aby skonfigurować Google Sync na iPhonie: google.com/support/mobile/bin/…
lpacheco

To już dla mnie nie działa. W systemie iOS 4.3.3 uwierzytelnianie dwukierunkowe Google z wygenerowanym hasłem aplikacji i google.com/calendar/iphoneselect, ponieważ drugie działa tylko z kontami ustawionymi na angielski. Mogę skonfigurować rzeczy z Exchange i zobaczyć mój osobisty kalendarz. Mogę również wybrać inne kalendarze z adresu URL - ale nie pojawiają się ... nawet po godzinach. Dowolny pomysł?
Daniel Bleisteiner


1

Musisz utworzyć inne konto na iPhonie dla każdego kalendarza, ale wszystkie mogą wskazywać na twoje jedno konto Google ...

  1. Prawdopodobnie już wiesz, który kalendarz jest „główny”, ponieważ to ten, który iPhone czyta po dodaniu konta Google. Być może będziesz musiał usunąć go z telefonu (oczywiście nie z Google), ponieważ czasami telefon narzeka, że ​​„masz już konto na tę konfigurację”.
  2. Dla każdego kalendarza innego niż główny przejdź do szczegółów kalendarza na stronie Kalendarza Google i poszukaj ikony „ICAL” w sekcji „Adres kalendarza”.
  3. Dodaj konto do telefonu, a następnie edytuj szczegóły tego konta i wprowadź adres z punktu 2 powyżej jako adres URL kalendarza. (W ustawieniach zaawansowanych)
  4. Zmień odpowiednio nazwę konta w telefonie, aby wiedzieć, który to kalendarz.
  5. Powtórz dla każdego kalendarza innego niż główny.
  6. Na koniec dodaj konto jak zwykle do głównego kalendarza.

To trochę hack i naprawdę chciałbym, aby istniała lepsza natywna obsługa wielu kalendarzy we wszystkich aplikacjach / urządzeniach, które współpracują z Kalendarzem Google. Ale na razie działa mi to naprawdę dobrze. Przede wszystkim jest to tylko ból.


1

Spanning Sync umożliwia synchronizację z aplikacjami Gmaila lub zwykłym kontem Gmail i synchronizuje zarówno Kalendarz, jak i Kontakty między iCal / Książką adresową a Gmailem / Kalendarzem Google.

Jeśli uznasz to za przydatne, możesz użyć tego kodu, aby uzyskać rabat w wysokości 5 USD na cenę zakupu HAM46F http://bit.ly/3f3itN


Tak, próbowałem już wcześniej, po prostu nie chciałem płacić za takie rozwiązanie, jeśli mogę znaleźć zadowalające darmowe rozwiązanie. Dzięki za wskazówkę!
hpy

1

z przeglądarki Safari na iPhone'a:

m.google.com/sync

u góry strony:

„zarządzaj urządzeniami”

wybierz rodzaj kalendarza, który chcesz zsynchronizować

Gotowy


1

Znalazłem to zakopane w informacji CalDAV Google'a po podążeniu śladem królika. Nie musisz używać Google Sync ani tworzyć wielu kont na iPhonie!

Synchronizowanie wielu kalendarzy

Domyślnie tylko Twój główny kalendarz będzie synchronizowany z urządzeniem. Możesz zsynchronizować dodatkowe kalendarze, odwiedzając następującą stronę z dowolnej przeglądarki internetowej:

https://www.google.com/calendar/iphoneselect (użytkownicy Google Apps mogą przejść do https://www.google.com/calendar/hosted/twoja_domena/iphoneselect , zastępując „twoja_domena” faktyczną nazwą domeny.) Wybierz kalendarze, które chcesz zsynchronizować, i kliknij Zapisz. Wybrane kalendarze będą wyświetlane na twoim urządzeniu podczas następnej synchronizacji.


1

Udało mi się uzyskać wiele kalendarzy Google do wyświetlania na iPhonie 4. Dodałem pierwszy kalendarz w ustawieniach za pomocą CalDAV „Inne konto” i podałem dane mojego konta Google.

Gdy próbowałem dodać kolejne konto w ten sam sposób, iPhone zablokował je.

Następnie zalogowałem się na swoje konto Google, uzyskałem dostęp do Ustawień kalendarza dla drugiego kalendarza i znalazłem prywatny adres URL dla ICAL. Skopiowałem ten adres URL, a następnie użyłem skype, aby wysłać go SMS-em na mój iPhone. Kiedy URL pojawił się na iPhonie, kliknąłem go. Telefon zapytał mnie, czy chcę zasubskrybować kalendarz, i kliknąłem tak.

Bum! Dwa kalendarze Google na moim iPhonie. Jedno zastrzeżenie. Dodatkowego kalendarza nie można edytować z mojego iPhone'a. Ale to nie jest dla mnie problem i jestem szczęśliwy.


-1

Po zsynchronizowaniu możesz natrafić na kalendarze, które nie są wyświetlane (z jakiegokolwiek powodu), mimo że pojawiają się na liście kalendarzy w aplikacji kalendarza. Aby temu zaradzić, otwórz Settings.app -> Poczta, kontakty i kalendarze -> [twoje konto] .

  1. Wyłącz kalendarze
  2. Włącz kalendarze

Wszystkie Twoje kalendarze powinny teraz pojawiać się w aplikacji.


Jak to odpowiada na pytanie? OP wspomniał, że kalendarze w ogóle nie pojawiają się w Calendar.app.
bassplayer7
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.