Jak powiązać właściwą kartę kontaktową w sekcji Użytkownicy i grupy z własnym profilem?


11

Właśnie dostałem komputer Mac po raz pierwszy ...

W Preferencjach systemowych> Użytkownicy i grupy mam profil użytkownika ustawiony jako Administrator.

Moje pełne imię i nazwisko oraz identyfikator Apple ID są wyświetlane poprawnie. Jednak po kliknięciu przycisku „Otwórz” obok „Karty kontaktów” wydaje się, że ten profil użytkownika jest powiązany z kartą kontaktu innego członka rodziny. Jak zmienić to na własną kartę kontaktową?

Konsekwencją tego niewłaściwego profilu jest to, że za każdym razem, gdy instaluję nowe oprogramowanie i pojawia się pytanie o moje imię, domyślnie ustawia ono nazwisko członka rodziny. Musiałem także wrócić do ustawień poczty, kontaktów i kalendarzy, w których pełne imię i nazwisko zostało wypełnione nazwiskiem członka rodziny, mimo że konta zostały poprawnie skonfigurowane.


Właściwie to rozgryzłem! Zalogowałem się na iCloud.com, kliknąłem Kontakty i istniała opcja zmiany profilu „ja” na moją rzeczywistą kartę kontaktową.
Dana,

witamy na stronie - czy możesz zamieścić tutaj swój komentarz jako odpowiedź? (A potem możesz zaakceptować, jeśli chcesz.) Gdy będzie to odpowiedź, usuniemy te komentarze.
Jaydles,

Czy to pytanie jest specyficzne dla systemu OS X? Czy jest to problem na urządzeniach Apple?
Carl G

Mój problem ... Moja karta kontaktowa znikała od czasu do czasu. Tak więc możliwość „wybrania” tej karty kontaktowej nie była możliwa. Musiałem iść do mojego iMaca i tam wybrać. Inną możliwością było przejście do iCloud

Odpowiedzi:


20

Nie potrzebujesz do tego iCloud.com. Otwórz aplikację Kontakty, wybierz wpis karty, kliknij menu Karta, wybierz „Ustaw tę kartę”


5

Natknąłem się na ten problem podczas przywracania kopii zapasowej na nowy telefon. Pokazywał kontakt innego członka rodziny jako Moja Karta w Kontaktach. iCloud nie był nawet zalogowany.

Musiałem przejść do Ustawienia> Poczta, kontakty, inne. Przewiń w dół do Kontaktów i wybierz prawidłowy kontakt w obszarze Moje informacje.

iPhone 6 z iOS 9.


Gdzie jest ta opcja w iOS 11?
Anthony Kong

0

Wiem, że ten wątek jest trochę stary, ale mam podobny problem i ten wątek pokazuje się wysoko w wynikach wyszukiwania zarówno tutaj, jak i za pośrednictwem Google.

Niedawno przeszliśmy na Family Sharing, a problem dotyczył jednego z urządzeń, które niedawno przeszły na nowy AppleID. Niezależnie od ustawienia „My Card” na urządzeniu, aplikacje nadal pobierały informacje z „My Card” oryginalnego udostępnionego AppleID.

Nie mogliśmy ustawić ustawienia „Moja karta” na całej planszy. Aplikacja Kontakty wyświetla prawidłową „Moja kartę”, ale aplikacje pobierają dane z innej karty. Od czasu do czasu ustawienie „Moja karta” w Kontaktach przełączało się z powrotem na oryginalną kartę. Musieliśmy użyć interfejsu internetowego iCloud.Com, aby ustawienie „Moja karta” pozostało na całej planszy.


-1

Przejdź do ustawienia ... poczta, kontakt, kalendarze .... Przewiń w dół do miejsca, w którym jest napisane „moje informacje”, wybierz kartę kontaktu i gotowe. Mam nadzieję, że to pomoże

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.