Czy kompresja Mac OS X to „standardowy” zip?


2

Kiedy przesyłam swoje prace badawcze do internetowego systemu recenzji, wolę przesłać wszystkie pliki (rękopis, rysunki itp.) Za pomocą jednego pliku zip, aby system recenzji mógł rozpakować plik. W przeciwnym razie muszę przesyłać wiele plików jeden po drugim; czasochłonne.

Jeśli jednak utworzę plik zip przy użyciu natywnej funkcji kompresji Mac OS X, system recenzji poinformuje, że może to być uszkodzony plik. Za każdym razem, gdy próbuję, robi to samo.

Zamiast tego, jeśli użyję zippolecenia w terminalu, aby utworzyć plik zip, jest w porządku.

Jakiej technologii zip używa Compress? Coś niestandardowego? Czy widzisz jakieś potencjalne przyczyny niepowodzenia?


Kolejna różnica polega na tym, że skompresowany plik Mac zawiera pliki .DS_Store i prawdopodobnie inne pliki niewidoczne na komputerze Mac, ale niewidoczne w systemie Windows.
GEdgar

Odpowiedzi:


3

Jak manpodaje strona,

Narzędzie do kompresji zmniejsza rozmiar plików dzięki adaptacyjnemu kodowaniu Lempel-Ziv.

Natomiast zippolecenie (obecne również w Mac OS X, przynajmniej w Mountain Lion) używa innego algorytmu. Jeśli wydawca oczekuje zippliku -kompresowanego, plik skompresowany compressjest czymś innym i nie będzie w tym przypadku działał.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.