Uszkodzenie przez wodę iPhone 4 - jak odzyskać dane?


10

Moja siostra upuściła swojego iPhone'a do wody i popełniła fatalny błąd, włączając go kilka godzin później, sądząc, że jest już suchy. Przez kilka dni wkładam go do torby z ryżem. W ciągu ostatnich kilku tygodni zrobiła dużo zdjęć, ale ani nie podłączyła jej do komputera, ani nie używa iCloud / Photostream, więc chcieliśmy jakoś zapisać te zdjęcia.

Problem polega na tym, że telefon włącza się tylko po podłączeniu do gniazdka - i tylko w trybie konfiguracji początkowej („połącz z iTunes”). I nawet wtedy wznowiłby się po około pół minuty.

Zakładając, że bateria się usmażyła, zamówiłem nowy w iFixit (telefon od dawna nie jest objęty gwarancją) i wymieniłem go; oczywiście wyczyściłem również płytkę logiczną. Chociaż nie widziałem żadnej korozji pomimo różowych wskaźników wody. Jedyną różnicą jest to, że po podłączeniu do komputera pojawia się logo Apple, ale telefon uruchamia się ponownie po kilku sekundach.

iTunes rozpoznał go po przejściu w tryb DFU, ale nie pokazuje żadnych dodatkowych danych poza „iPhone” (pojemność, wersja iOS, numer seryjny).

Ponowne uruchomienie telefonu ma drugorzędne znaczenie, chcemy po prostu zapisać zdjęcia. Czy jest jakiś sposób na uzyskanie moich danych, w tym wszystkich zdjęć z iPhone'a?

Odpowiedzi:


6

Tak - programy takie jak PhoneView często mogą odczytywać pliki z urządzenia, które według iTunes musi zostać przywrócone. Funkcja iTunes ma zsynchronizować się i wyraźnie system operacyjny jest teraz w stanie, w którym nie może się uruchomić ani zaktualizować, więc „poprawną” rzeczą dla iTunes jest prośba o przywrócenie.

Nie powiedziałbym, że masz gwarancję odzyskania zdjęć, ale dobrze, że masz komputer, na którym urządzenie normalnie synchronizuje, ponieważ będą miały klucze szyfrujące do odblokowania pamięci, jeśli urządzenie ma włączoną ochronę danych .

Możesz także poprosić o wycenę w zwykłych usługach odzyskiwania danych, takich jak: - http://www.drivesaversdatarecovery.com - http://www.krollontrack.com

Powinieneś spodziewać się wydania setek dolarów, jeśli wyślesz urządzenie do odzyskania i być może będziesz musiał zapłacić, jeśli coś odzyska - nawet jeden częściowy plik - więc upewnij się, że rozumiesz, co jest cytowane, zanim zgodzisz się na próbę odzyskania.


Próbowałem teraz kilku z tych aplikacji i żadna z nich nie rozpoznaje telefonu, ani w trybie odzyskiwania, ani w trybie DFU. Ale wiele postów na forum, które znalazłem, poleca jailbreaking, aby móc korzystać z SSH. ale czy jailbreaking nie wymagałby przywrócenia go, a zatem usunięcia zdjęć?
Daniel

Wypróbowałem opcję „Just boot tethered” w Redsn0w, ale mam ten sam problem: gdy Redsn0w ponownie uruchamia telefon, to restartuje się na zawsze.
Daniel

Nawet gdybyś mógł jailbreak w stanie, w którym jest uruchomiony, nie zmieniłbym niczego poza próbą odczytania plików, które możesz teraz uzyskać. Program PhoneView można wypróbować za darmo (uważam, że widzisz tylko 10 plików do zapisania, dopóki nie będziesz musiał zapłacić). Często zadawane pytania dotyczące tego oprogramowania wspominają o alternatywnej wersji systemu Windows, jeśli nie masz komputera Mac, aby spróbować odzyskać dane.
bmike

2
Próbowałem zarówno PhoneView, jak i TouchCopy, żaden z nich nie rozpoznaje telefonu. Co za wstyd, wygląda na to, że wyczerpują mi się możliwości. Czy nie mogę nic więcej zrobić poza konsultacjami z drogim ekspertem kryminalistycznym?
Daniel

3

Czy masz kopię zapasową telefonu na komputerze? Jeśli nie ma kopii zapasowej, zdjęcia nie znajdują się w iCloud ani nie są zsynchronizowane z innym urządzeniem / komputerem, a zdjęcia zostały usunięte z telefonu, prawdopodobnie nie masz opcji.


2

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows 8 i już autoryzowałeś swój komputer, to na pewno możesz zobaczyć zdjęcia na telefonie za pomocą aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 8.

  • Synchronizuje wszystkie obrazy
  • Możesz także spróbować zalogować się na iCloud.com i spróbować szczęścia.
  • Możesz spróbować wykonać nową kopię zapasową za pomocą iTunes na telefonie i sprawdzić, czy masz swoje zdjęcia, czy nie.

2

Nie jestem pewien, czy będzie to lepsze niż metody, które wypróbowałeś, ale możesz zobaczyć, czy coś takiego jak „Dysk telefoniczny” (patrz https://www.macroplant.com/phonedisk/ ) zadziała dla Ciebie . Niestety wydaje się, że ten został już wycofany, ale firma ma nowszy produkt, który najwyraźniej robi to samo. Zasadniczo montuje iPhone'a jako dysk, dzięki czemu można zobaczyć, co na nim jest.


0

Teoretycznie jest to możliwe. Prawdopodobnie będziesz musiał skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się odzyskiwaniem, aby sprawdzić, czy odzyskiwanie jest w tym momencie możliwe. Istnieje kilka firm, z którymi możesz spróbować uzyskać dodatkowe informacje. Pamiętaj, że takie usługi, jeśli są w stanie odzyskać dane, mogą kosztować setki dolarów, więc to od Ciebie zależy, czy dane uzasadnią próbę.

http://www.drivesaversdatarecovery.com/devices-supported/apple-iphone-data-recovery/ http://flashfixers.com/iphone-data-recovery/

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.