Jakie programy istnieją, aby znaleźć i usunąć „pliki osierocone” pozostałe po usunięciu aplikacji?


11

Od ponad 15 lat przenoszę swój system z komputera Mac na komputer Mac. Mam pliki preferencji i inne listy czające się w moim systemie dla programów, które testowałem lata temu.

Czy istnieje inteligentny program, który mógłby skierować mnie do tych plików osieroconych, wiedząc, że aplikacja, która je utworzyła, nie znajduje się w moim systemie?

Odpowiedzi:


7

Jeśli chcesz korzystać z Terminal.app, możesz użyć finddo identyfikacji plików / folderów, do których nie uzyskiwano dostępu przez długi czas.

  • find ~/Library/Preferences -atime +52w wyświetli listę wszystkich preferencji, które nie były dostępne w ciągu ostatnich 52 tygodni.
  • find -d ~/Library/Preferences -atime +52w -ok rm '{}' \; zapyta, czy chcesz go usunąć plik po pliku

a jeśli nie chcesz, aby pytano o każdy plik, uruchom

find -d ~/Library/Preferences -atime +52w -delete

Prawidłowo, chociaż zadanie jest nieco trudniejsze, ponieważ nie chcę usuwać plików należących do rzeczywistego programu na moim komputerze. Łącząc to, co mówisz, z odpowiedzią CraftyThumber, mogę znaleźć całkiem dobre rozwiązanie. Zobaczmy, co potrafi moje skrypty!
Barth

Jak uruchomić to polecenie bez ciągłego pisania y?
Konrad

@konrad zobacz zaktualizowaną odpowiedź
nohillside

6

OnyX ma kilka opcji czyszczenia i być może warto spróbować.

Poza tym możesz sprawdzić potwierdzenia instalacji w /Library/Receiptsi ~/Library/Receipts. Aplikacje instalowane za pomocą instalatorów powinny pisać do tego katalogu z tym, co zainstalowały i gdzie. Możesz to sprawdzić w przypadku programów, które „odinstalowałeś” i ręcznie usunąć czające się pliki.


Nie wiedziałem o istnieniu tych „rachunków”. Bardzo interesujące. Mogę opracować małe narzędzie do tego. Dzięki.
Barth

@Barth: Byłbym zainteresowany wynikiem, jeśli sobie
poradzisz

2

Nie jestem połączony z firmą, ale jeśli chcesz płatnej aplikacji W przeszłości korzystałem z App Zapper.

Jest to aplikacja typu przeciągnij i upuść. Przeciągasz aplikację do okna, które pokazuje wszystkie zależności do usunięcia lub nie. Zrobiłem czystą instalację dla ML, więc nie używałem go od dłuższego czasu i obawiam się, że nie pamiętam kosztu, ale pamiętam, że nie był drogi. AKTUALIZACJA: Kosztowało 12,95 USD; Więcej niż zapamiętałem.

Być może można by użyć pacyfisty ; Otwórz odinstalowaną wersję aplikacji w Pacifist (przeciągnij ją tam) i sprawdź, co zostanie zainstalowane, a następnie usuń te elementy?


Dziękuję za odpowiedź. Jednak, jak powiedziałem, aplikacja, która utworzyła pliki, nie jest już dostępna w moim systemie. Appzapper jest jednak dobry do odinstalowywania programów.
Barth

0

Revo Uninstaller Pro to niesamowite narzędzie, które usunie wszystko, co dotyczy programu. Obejmuje to klucze rejestracyjne i wszelkie klucze podrzędne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.