Jak mogę zresetować hasło oprogramowania układowego w MacBooku Air?


10

Kupiłem MacBooka Air od kogoś 4 miesiące temu i wszystko działało idealnie. Nie jest wymagana nazwa użytkownika ani hasło do logowania i nigdy nie miałem problemów z jego użyciem.

Teraz chciałbym ponownie zainstalować system OS X, ale nie mogę tego zrobić, ponieważ wymaga podania hasła oprogramowania układowego podczas uruchamiania z Option ⌥przytrzymanym klawiszem. Minęły już 4 miesiące i zgubiłem numer telefonu sprzedawcy, aby poprosić o hasło.

Próbowałem zresetować NVRM, ale te klucze są wyłączone. Nie mogę uruchomić z zewnętrznego HD po włączeniu systemu. Co to jest procedura resetowania?


1
Kupiłeś go od sprzedawcy lub z drugiej ręki?
duci9y

Odpowiedzi:


6

Aby zresetować hasło oprogramowania układowego, wygląda na to, że musisz je oddać do naprawy w najbliższej lokalizacji działu wsparcia Apple, jak podano w następującym artykule wsparcia Apple MacBook Air (koniec 2010 r.) I później, MacBook Pro (początek 2011 r.) I później, iMac ( Połowa 2011 r.) I później, Mac mini (połowa 2011 r.): Odzyskiwanie utraconego hasła oprogramowania układowego

Objawy

Dowiedz się, co zrobić, jeśli nie pamiętasz już ustawionego hasła oprogramowania układowego lub pojawia się okno dialogowe hasła, gdy próbujesz wybrać wolumin startowy na MacBooku Air (koniec 2010 r.) I nowszych, MacBook Pro (początek 2011 r.) I później komputer iMac (połowa 2011 r.) i nowszy lub komputer Mac mini (połowa 2011 r.).

Rozkład

Tylko sklepy detaliczne Apple lub autoryzowani dostawcy usług Apple mogą odblokować te komputery chronione hasłem oprogramowania układowego.

Jeśli nie pamiętasz hasła oprogramowania układowego komputera Mac, umów się na spotkanie serwisowe w sklepie detalicznym Apple lub autoryzowanym serwisie Apple. Jeśli planujesz odwiedzić sklep detaliczny Apple, dokonaj rezerwacji w Genius Bar, korzystając z adresu http://www.apple.com/retail/geniusbar/ (dostępne tylko w niektórych krajach).

Na marginesie potrzebny będzie oryginalny dowód zakupu.0

Jeśli JUŻ JESTEŚ ZALOGOWANY JAKO ADMINISTRATORA W OSX (co oznacza, że ​​komputer uruchamia się normalnie do OSX, ale pojawia się okno dialogowe blokady oprogramowania układowego podczas próby uruchomienia dowolnego skrótu uruchamiającego EFI, co zwykle ma miejsce w Airs, które odblokowałem dla ludzie) możesz wyróżnić „Dysk startowy” lub przejść do niego z Settings.app i ZMIEŃ DYSK STARTOWY W OSX. Przepraszam, jeśli nie byłem jasny lub zwięzły z moim poprzednim postem; mam nadzieję, że to wyjaśnia instrukcje.

Będziesz musiał mi zaufać w tej sprawie, robiłem to już wiele, wiele razy. (Niestety)-1

Nie resetuj tego. Jeśli masz dostęp administratora do instalacji OS X na komputerze, po prostu zmień wolumin startowy na zewnętrzny USB z pełnym instalatorem OS X. Mavericks jest darmowy z App Store i wystarczy pobrać instalator, zamontować go lub pokazać zawartość pakietu, skopiować .dmgplik na pulpit, nagrać na pamięć USB w Narzędziu dyskowym. To prosty proces. Następnie uruchom disk.app i zmień na USB, a następnie ponownie zainstaluj OS X.

Po ponownej instalacji otwórz Terminal i napisz komendę powłoki, aby użyć uniksowego narzędzia setregproptool (jest ono zawarte w narzędziu do hasła oprogramowania układowego. Aplikacja znajduje się w obrazie instalatora, a także na partycji przywracania) i usuń hasło, wywołując polecenie usuwania hasła. Program będzie pytał o poprzednie hasło w kółko, dopóki go nie poprawisz, bez żadnych opóźnień. Możesz więc łatwo brutalnie go wymusić. Najprawdopodobniej jest to 4-cyfrowy kod PIN, 6-cyfrowy kod PIN lub 4-8 znaków hasła. Jeśli został zablokowany w systemie iOS (aplikacja lub online), ma 4 cyfry. Jeśli został zablokowany z komputera lub urządzenia mobilnego innego niż Apple, jest to 6-cyfrowy kod PIN, a jeśli został zablokowany ręcznie, jest to hasło. Wierzę, że ma maksymalnie 12 znaków, ale nie cytuj mnie. Powinno to zająć najwyżej kilka dni.


Nadal potrzebujesz hasła do uruchomienia z USB!
Rene Larsen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.