Jak mogę odzyskać mój klucz produktu MS Office 2011?


28

Chcę użyć Asystenta migracji, aby przenieść moje dane z Macbooka Pro na Macbooka Air. Powiedziano mi, że potrzebuję mojego klucza produktu do MS Office 2011.

Czy istnieje sposób na znalezienie mojego klucza produktu na komputerze Mac?

Odpowiedzi:


24

To jest stary wątek, ale natknąłem się na ten problem, a sposób jego rozwiązania jest następujący:

Musisz mieć dostęp do dysku twardego, z którego migrowałeś.
Upewnij się, że wszystkie programy pakietu Office są zamknięte.

  1. Na nowym dysku twardym / komputerze, na który przeprowadzono migrację, usuń następujący plik:

    /Library/Preferences/com.microsoft.office.licensing.plist  
    
  2. Przejdź do HD, na której miałeś kopię roboczą, i skopiuj ten sam plik z tej samej lokalizacji do nowej HD.

    Powinien mieć starszą datę od momentu zainstalowania i aktywacji.


Odkryłem, że nie musiałem nawet pobierać ze starego dysku twardego, aby to zrobić. Wziąłem ten plik listy zadań z jednego z moich innych komputerów w domu, który skopiował się i zadziałał.
kd7iwp

Wymieniłem dysk twardy w moim MacBooku Pro. Sklonowałem mój stary dysk za pomocą SuperDuper, kiedy zresetowałem, miałem ten problem. Mam kopie zapasowe TimeMachine i mam starszą wersję tego pliku, to nie działało. Spróbuję ponownie. Mam mój klon i stary dysk twardy w pamięci, ale nie jestem zadowolony, że nie ma lepszego sposobu na odzyskanie mojego klucza. Mógłbym nawet uruchomić swój klon i korzystać z Worda, ale te dyski są w pamięci ...
Muskie

Jest też plik o nazwie com.microsoft.office.licensing.plist.lockfile. Czy muszę go zastąpić?
Muskie

1
Po migracji Office nie tylko zażądał mojego klucza produktu, ale następnie go odrzucił i polecił mi ponowną instalację. Kopiowanie w tym plist pozwoliło mi zaakceptować mój klucz produktu i zacząć działać.
James

3

W zależności od miejsca zakupu pakietu Office 2011 możesz pobrać klucz produktu od firmy Microsoft, postępując zgodnie z instrukcjami na stronie internetowej.

Jeśli to nie zadziała (tzn. Prawdopodobnie nie posiadasz legalnej kopii programu) Obawiam się, że nie masz szczęścia, wierzę, że informacje licencyjne mogą być przechowywane w com.microsoft.office Plik .licensing.plist, który znajduje się w ~ / library / preferencjach, ale jest zaszyfrowany, więc ... powodzenia.


4
Plik com.microsoft.office.licensing.plist znajduje się w / Library / Preferences, a nie ~ / library / preferences
SeanPONeil

3

KG próbuje uzyskać zamiennik z MS na podstawie identyfikatora produktu. Właśnie próbowałem i chcą pobrać 40 USD za klucz zastępczy (produkt nadal nadaje się tylko na 1 licencję)


0

Jeśli ktoś musi to zrobić w pakiecie Office 15, plik został zmieniony na /Library/Preferences/com.microsoft.office.licensingV2.plist

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.