Jak powiedzieć urządzeniu iOS, że nie ma połączenia z Internetem przez Wi-Fi?


13

Skonfigurowałem sieć Wi-Fi, aby umożliwić urządzeniom iOS (takim jak mój iPad) łączenie się z innymi urządzeniami w sieci lokalnej, ale chcę móc jednocześnie korzystać z funkcji 3G na iPadzie, aby łączyć się z Internetem . Jak mogę skonfigurować Wi-Fi, aby urządzenie z systemem iOS nie myślało, że przez to połączenie internetowe?

Próbowałem ustawić Bramę DHCP na 0.0.0.0, ale to wydaje się mylić iPada - wirujące koło przy sieci Wi-Fi nigdy nie znika, nawet jeśli ma adres IP z serwera DHCP.

Aktualizacja: Byłem w stanie ustawić DHCP Gateway na 0, a pozycja routera jest teraz pusta, ale wirujące kółko nadal nie znika.

Aktualizacja: Ustawienie Bramy DHCP na 0 lub 0.0.0.0 działa dobrze w systemach Windows, Android i Windows Mobile, więc zaczynam myśleć, że to błąd iOS. Tutaj zamieściłem pytanie na forum Apple iOS Dev .


1
Nie jestem pewien, czy rozumiem - jeśli chcesz korzystać z 3G, to po prostu wyłącz Wi-Fi?
JW8

2
Jeśli dobrze to rozumiem, chcesz, aby Twój iPhone / iPad łączył się przez WLAN dla adresów w sieci lokalnej i przez 3G dla wszystkich innych adresów?
nohillside

Zasadniczo tak. Adresy w sieci lokalnej zostaną odkryte przy użyciu Bonjour, ale w innych przypadkach chcemy, aby powrócił do 3G.
parsley72,

1
Wydaje mi się, że Apple właśnie zerwało tę zdolność w iOS 10. Postępowałem zgodnie z powyższymi instrukcjami dotyczącymi statycznego adresu IP do litery T i nadal nie mam połączenia z Internetem przez sieć komórkową. :( Czy ktoś może jeszcze zweryfikować tę metodę w systemie iOS 10?
Chris

iOS 10.3.3, nie był w stanie sprawić, że to działa dla mnie
arya

Odpowiedzi:


16

Powinieneś zdefiniować adres STATIC dla WiFi / LAN. (zdefiniuj poprawną maskę sieci i nie wprowadzaj żadnego adresu routera / bramy ). (patrz zakładka statyczna na zrzucie ekranu @ Michiel).

Po zakończeniu możesz uzyskać dostęp do komputerów w sieci Wi-Fi i uzyskać dostęp do pozostałej części Internetu przez 3G.

To jest to czego szukasz?


Powinienem był być bardziej szczegółowy. Chcemy, aby Wi-Fi używało DHCP, więc nie jest to opcja. Jak ustawić bramę DHCP na wartość, którą iPad będzie czytał jako rozbrojony?
parsley72

@ parsley72 Dlaczego jesteś tak ustawiony na DHCP? Chyba że czegoś mi brakuje, nie przyniesie ci to korzyści w tej sytuacji. Przy okazji, ładna odpowiedź, @kobame!
Andrew Larsson,

Jeśli nie masz DHCP, urządzenie z systemem iOS zajmuje około minuty, aby przypisać adres zeroconfig. To nie jest dobre doświadczenie użytkownika.
parsley72,

To jest właściwa odpowiedź. Ustaw adres statyczny na adres otrzymany z serwera DHCP, pomiń bramę. Tak to robię, działa świetnie.
dhempler

Próbuję skonfigurować sieć na produkcie, aby sprzedawać klientom nietechnicznym. Poproszenie ich o ustawienie adresu statycznego nie jest zbyt wygodne.
parsley72,

5

Wygląda na to, że zostało to naprawione w iOS7 - ustawiłem DHCP Gateway na 0.0.0.0, a iPad łączy się z polem wyboru, zamiast wychodzić z wirującego koła.


czy to nadal działa iOS8 +? dzięki
pik

@ 3pic - tak to jest (faktycznie testowane na iOS 9) Zobacz moją odpowiedź poniżej
Kevin Jantzer

0

Udało mi się połączyć z Wi-Fi Arduino i nadal zachować dostęp do sieci, ale z trudem postępowałem zgodnie z instrukcjami z innych pytań i komentarzy, więc oto moje wyjaśnienie.


TL; DR

  1. Połącz się z Wi-Fi Arduino Yun
  2. Zanotuj DHCP IP addressiSubnetmask
  3. I użyj tych wartości z Staticadresem IP

Długa wersja

Istnieje wiele zasobów wyjaśniających normalne metody łączenia, ale w ten sposób można połączyć się z urządzeniem z systemem iOS i nadal zachować dostęp do sieci za pośrednictwem sieci komórkowej.

Po zresetowaniu Wi-Fi Yun'a (przytrzymaj przycisk resetowania przez 6-10 sekund) poczekaj, aż urządzenie zakończy ładowanie i jego sieć Wi-Fi jest dostępna.

Połącz się z siecią Yun i zwróć uwagę na IP addressoraz Subnet maskw widoku informacji. Następnie przejdź do Staticadresu IP i wprowadź wyżej wspomniany adres IP i maskę podsieci.

Powinieneś być teraz w stanie połączyć się z arduino ( arduino.local) i nadal mieć dostęp do sieci.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.