Czy mogę zainstalować aplikacje kupione w Mac App Store na wielu komputerach?


39

Jeśli kupię aplikację w sklepie Mac App Store, czy mogę zainstalować ją na obu komputerach Mac?

Korzystam z tego samego konta iTunes na obu urządzeniach.

Odpowiedzi:


31

Tak. Wystarczy uruchomić aplikację App Store na drugim komputerze Mac i przejść do karty Zakupy. Zobaczysz listę aplikacji, które już kupiłeś, z przyciskiem Zainstaluj obok każdego z nich - kliknij przycisk, aby zainstalować na drugim komputerze Mac.


5
Zgodnie z aktualnymi warunkami sprzedaży otrzymujesz 10 urządzeń, z których maksymalnie 5 może stanowić komputery na konto w sklepie. apple.com/legal/itunes/us/terms.html#SERVICE
bmike

1
@bike Twój link obecnie wskazuje Warunki korzystania z iTunes. Warunki korzystania z Mac App Store są nieco dalej: apple.com/legal/itunes/us/terms.html#APPS
Rich

2
Rzeczywiście - ponownie zastanawiam się, czy ograniczenie 10/5 dotyczy nawet zakupów w App Store. Moje szkolenie naukowe źle mi służy podczas czytania prawniczych dokumentów. Zrozumienie, które części są zawarte w powszechnym sformułowaniu, a co wykluczone, nie jest jasne, im dłużej na to patrzę. :-(
bmike

12

Tak, możesz zainstalować aplikacje kupione w Mac App Store na każdym Macu, którego osobiście posiadasz i z którego korzystasz.

Sugeruję przeczytanie tego artykułu o sklepie Mac App Store

Licencje i ochrona przed kopiowaniem

Czy mogę kupić aplikację na jednym komputerze Mac do użytku na wszystkich moich komputerach?

Tak, możesz zainstalować aplikacje kupione w Mac App Store na każdym Macu, którego osobiście posiadasz i z którego korzystasz.

Co z ograniczeniem pięciu komputerów Mac, które mam w przypadku filmów kupionych w iTunes? Czy to też działa w przypadku aplikacji?

Nie. Aplikacje nie sprawdzają, czy używasz komputera Mac autoryzowanego przez iTunes. Mogą poprosić Cię o zweryfikowanie Twojego identyfikatora Apple ID i hasła, ale jest to pojedynczy czek i to tylko sprawdzenie, czy jesteś tym, za kogo się podajesz. Po zweryfikowaniu Twojej tożsamości to wszystko. Nie ma autoryzacji, cofania autoryzacji ani liczenia różnych komputerów Mac.

Czy to oznacza, że ​​mogę kupić jedną kopię aplikacji i zainstalować ją na każdym komputerze Mac w mojej firmie?

Nie, licencja, na którą zgadzasz się, wchodząc do Mac App Store, mówi, że pobieranie aplikacji dotyczy komputerów Mac, które osobiście posiadasz, a to licencja na użytek własny. Aplikacje przeznaczone do użytku profesjonalnego są licencjonowane dla Ciebie lub dla jednego komputera używanego przez kilka osób. Chociaż nie ma przeszkód technicznych w instalowaniu ich na wielu komputerach Mac w pracy, naruszysz umowę licencyjną. Jest to ten sam scenariusz, jakbyś kupił kopię iWork dla jednego użytkownika i zainstalował ją na dziesięciu komputerach Mac w pracy - możesz to zrobić, ale naruszasz umowę licencyjną, co powoduje, że działanie jest etyczne.


1
Sugeruję zacytowanie odpowiednich części z tego artykułu na wypadek, gdyby link się zepsuł. (Smutne, że ta odpowiedź jest lepsza, niż jest w rzeczywistości i została przegłosowana.)
cregox

@Cawas Gotowe, to naprawdę bardzo dobra sugestia
Am1rr3zA,

7

Nie ma limitu liczbowego i nie musisz uruchamiać App Store na każdym komputerze Mac. Dokument pomocy online w App Store wyjaśnia to wszystko - w App Store otwórz Pomoc, a następnie wybierz Szczegóły zakupu aplikacji> Używaj aplikacji na wielu komputerach Mac.

Jedynym ograniczeniem jest to, że zakup był przeznaczony do celów komercyjnych i więcej niż jedna osoba korzysta z aplikacji. W takim przypadku język licencji wymaga jednego zakupu na użytkownika lub jednego zakupu na komputer.


1
Obecnie istnieje ograniczenie do 5 komputerów do uruchamiania licencjonowanego oprogramowania na konto sklepu.
bmike

Tak. Aby sprawdzić limit komputera, sprawdź Społeczność wsparcia Apple „Tyle, ile chcesz ...” .

1
Hmm, gdzie dowiedziałeś się o tym limicie? Pomoc online nie wspomina o takim ograniczeniu, mówi tylko: „Po zakupie aplikacji możesz zainstalować ją bezpłatnie na każdym komputerze Mac, którego posiadasz”. Wiem, że iTunes ma taki limit, ale nie mogę znaleźć żadnych dowodów na to w App Store.
calum_b 16.11.11

Powinienem usunąć ten komentarz - w umowie licencyjnej wyraźnie nie ma sformułowania ograniczającego Mac OS X do określonej liczby komputerów. Albo śniłem / myliłem się, albo było to krótkotrwałe ograniczenie.
bmike

3

Możesz to zrobić. Może istnieć ograniczenie liczby urządzeń podobne do tego, w jaki sposób iTunes ogranicza Cię do 5 „autoryzowanych” komputerów. Nie jestem jednak pewien. Chodzi o to, że komputery, na których je instalujesz, powinny być twoje, ale prawda jest taka, że ​​nie ma dosłownie żadnego procesu weryfikacji, aby to ustalić. Na szczęście Apple nigdy nie zmusza cię do przeskakiwania przez irytujące obelgi antypirackie. Wiem o tym, ponieważ mam w domu aplikacje Mac App Store na 2 komputerach.


0

Zasady Apple: Jeśli kupisz aplikację do użytku prywatnego, możesz uruchomić aplikację na maksymalnie sześciu komputerach, które posiadasz i które kontrolujesz. Jeśli kupujesz aplikację do celów komercyjnych, to mogą też uruchomić go na dowolnej liczbie komputerów wykorzystywanych przez tę samą osobę, lub na jednym komputerze używanym przez dowolną liczbę osób.

I żadne z nich nie jest sprawdzane przez Apple.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.