Dlaczego żyroskop w iPadzie przestaje działać w samolocie?


12

Żyroskop ( nie mylić z akcelerometrem lub GPS) w moim iPadzie (3. generacji) działa wspaniale zarówno podczas stania nieruchomo na ziemi, jak i podczas poruszania się z dużą prędkością w samochodzie na autostradzie.

Jednak gdy tylko wypróbuję żyroskop w locie w samolocie, żyroskop zwróci nie sensowne dane!

Czy ktoś jeszcze tego doświadczył? Próbowałem odtworzyć warunki samolotu na ziemi (wysokie temperatury, wibracje, jazda tak szybko, jak to możliwe), ale żyroskop nadal działa na ziemi.

Dlaczego żyroskop nie działa dokładnie w powietrzu?


Podoba mi się twoje pytanie, chociaż z szybkiego Google'a może być trudno sformułować zwięzłą odpowiedź, która byłaby odpowiednia do stylu pytań i odpowiedzi na tej stronie. W sieci znajduje się wiele szczegółowych artykułów na temat żyroskopu na iPhonie / iPadzie, a zwłaszcza na temat żyroskopów MEMS. Nadal będę szukał odpowiedzi na to pytanie :)
Gerry

Odpowiedzi:


4

OK, MYŚLĘ, ŻE WYKONAŁEM TO! To była prawie moja wina, ale mam odpowiedź, która może być przydatna dla innych. Oto oferta:

1: Ustawiłem żyroskopy na aktualizację przy 60 hercach 2: Na ziemi aplikacja RAN przy 60 hercach, więc wzięłam jedną aktualizację żyroskopu na klatkę 3: Podczas lotu moja aplikacja wykonała WIĘCEJ PRACY (!!!), aby wyświetlić samolot robił, a więc spadł do mniej niż 60 herców częstotliwości aktualizacji aplikacji! 4: W tym momencie wiadomości o aktualizacji z żyroskopu ustawiły się w kolejce, a czytnik zdarzeń opóźniał się ... DALEKO, więc patrzyłem na prawdziwe dane żyroskopu z WCZESNEGO W LOTU!

PRAWDZIWA lekcja tutaj polega na tym, że ustawienie częstotliwości aktualizacji żyroskopów na wartość większą niż liczba klatek na sekundę aplikacji powoduje kolejkowanie zdarzeń, za którymi się spóźniasz.

Jeśli ktoś wie, jak wchłonąć WSZYSTKIE zdarzenia żyroskopowe KAŻDEJ ramki aplikacji, a nie tylko je przeczytać, to WIDZIE, aby rozwiązać ten problem ... eee! Ciekawy!


1

Jeśli iPhone korzysta z żyroskopu opartego na drobnych częściach wibrujących (wykrywających zmiany wibracji podczas przyspieszania), możliwe jest, że wszystkie dodatkowe wibracje w samolocie podczas lotu usuwają wykrywalny sygnał z hałasem. Aby przetestować tę teorię na ziemi, umieściłbyś swój telefon w „mechanicznie hałaśliwym” otoczeniu o podobnych cechach. Tabela wibracji może działać, lub może być zbyt ściśle okresowa (zbyt blisko sinusoidy, niewystarczająco szerokopasmowa), aby być dobrą symulacją. Może trzymasz go z boku wiertarki podczas próby przewiercenia ciężkiej deski? Przymocować go do ramy roweru i przejechać przez żwir?

http://en.wikipedia.org/wiki/Vibrating_structure_gyroscope
http://www.ifixit.com/Teardown/iPhone-4-Gyroscope-Teardown/3156


Powinienem zaznaczyć, że rzeczywiście, trzymałem IPADA W MOICH RĘKACH i obracałem go w locie ... Wygląda na to, że izolowałoby to żyroskopy od wibracji samolotu. Test w locie został przeprowadzony z ipadem trzymanym w dłoniach w kokpicie lekkiego samolotu, test naziemny został wykonany z ipadem trzymanym w dłoniach w kokpicie samochodu sportowego o podobnych parametrach hałasu, temperatury i wibracji jak samolot.
austin meyer

Właśnie wymieniłem mojego iPada na inny w sklepie z telefonami. Wylatuję dzisiaj z zastępczym padem i dam znać, co się stanie!
austin meyer

Jeszcze jedna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę ... ZROBIŁEM, INDEED, kilkakrotnie przytrzymywałem iPada w desce rozdzielczej samolotu podczas lotu, więc wibracje samolotu były rzeczywiście przekazywane na podkładkę ... ALE, żyroskopy nie były funkcjonuje dla WSZYSTKIEGO lotu, nawet jeśli podkładka była trzymana tylko w moich rękach, ale żyroskopy powróciły do ​​normalnej funkcji po wylądowaniu ... to pytanie jest szczególnie interesujące dla każdego, kto chce używać iPada jako deski rozdzielczej samolotu w locie ... możliwości są nieograniczone ...
austin meyer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.