Czy mogę mieć wiele monitorów na moim MacBooku Pro (początek 2011 r.)?


13

Mam MacBooka Pro (13 ") z początku 2011 roku i chcę używać 2 monitorów zewnętrznych (a nie rzeczywistego wyświetlacza). Widziałem Matroksa, ale wydaje się, że robi to jeden WIELKI wyświetlacz z 2 monitorów, więc mogę naprawdę mają 2 komputery stacjonarne.

Czy jest jakiś sposób na posiadanie 2 zewnętrznych wyświetlaczy i rozpoznanie ich przez system operacyjny?

Odpowiedzi:


7

Jeśli chcesz tańszej alternatywy dla uruchomienia dwóch wyświetlaczy Thunderbolt , możesz dodać drugi monitor (oprócz jednego z mini-Displayport) wypróbuj adapter USB Displaylink , taki jak ten z OWC (istnieją inne marki, każdy korzystający z Technologia Displaylink powinna działać).

Wydajność nie będzie tak dobra, ale dopóki nic nie robisz z dużą ilością 3D, powinno być do zaakceptowania.


Kiedyś korzystałem z Matroksa, ale oderwałem się od niego na rzecz złącza USB. Ale w Mavericks złącze USB-DVI, które dostałem (EVGA UV Plus +) wydaje się obciążać procesor do tego stopnia, że ​​laptop będzie spał z powodu ciepła. Jeśli ktoś ma trochę gotówki, wydaje się, że dok ekspresowy Thunderbolt firmy Belkin może umożliwić dwa monitory. Niektóre nowsze MBP są wyposażone w dwa porty Thunderbolt.
wizonesolutions

Poprzedni komentarz jest niepoprawny; Thunderbolt Express nadal zapewnia tylko 1 port Thunderbolt.
wizonesolutions

4

Każdy model MacBooka Pro 2011 będzie obsługiwał Thunderbolt. Możesz połączyć szeregowo 2 wyświetlacze Thunderbolt. Możesz także podłączyć jeden mini monitor DisplayPort do końca łańcucha Thunderbolt i podłączyć komputer Mac do wyświetlacza Thunderbolt.

Rozwiązanie inne niż Thunderbolt, jeśli nie masz komputera Thunderbolt Mac: przejściówka USB na DVI w stylu DisplayLink .


FAQ 20 : Monitory Mini DisplayPort lub monitory łączące się z adapterami Mini DisplayPort nie będą działać po podłączeniu przez Thunderbolt Display. Muszą być podłączone bezpośrednio do portu Thunderbolt w komputerze lub do urządzenia niewidocznego, jak wskazano powyżej.
gabedwrds

3

Zawsze możesz wypróbować Matrox DualHead2Go Digital ME . Używam wersji Mini DisplayPort i działa dobrze, z tym że może być dość wybredna, gdy próbuję wznowić ze snu. Oczywiście używam go z zamkniętą pokrywą MBP; wydaje się, że nie ma tego problemu, gdy pokrywa jest otwarta.

Jeszcze jedna uwaga: urządzenie sprawia, że ​​oba monitory wyglądają na komputerze Mac jako pojedynczy gigantyczny monitor. Jednak tak naprawdę nie miałem z tym problemu.


1

Istnieje sposób na połączenie dwóch monitorów innych niż Thunderbolt z komputerem Macbook Pro (początek 2011 r.). Musisz tylko połączyć ze sobą dwa doki Thunderbolt, przy czym co najmniej jeden z nich ma wyjście HDMI.

Jest tak, ponieważ każde urządzenie Thunderbolt może demultipleksować tylko jeden sygnał DisplayPort z sygnału Thunderbolt. Aby więc uzyskać dwa sygnały DisplayPort z sygnału Thunderbolt, potrzebujesz dwóch urządzeń Thunderbolt.

Przykład

Mam Elgato Thunderbolt 2 Dock i Belkin Thunderbolt 2 Express Dock. Mój Macbook Pro jest podłączony kablem Thunderbolt do stacji dokującej Elgato. Mój pierwszy monitor jest podłączony do stacji dokującej Elgato przez port HDMI. Stacja dokująca Belkin jest następnie połączona łańcuchowo do pierwszej stacji dokującej za pomocą innego kabla Thunderbolt. Następnie używam kabla Mini DisplayPort do HDMI, aby podłączyć stację dokującą Belkin do drugiego monitora. Gdy wszystko zostanie podłączone, wyświetlacz laptopa wyłącza się, a dwa zewnętrzne monitory działają normalnie.

To nie jest tania konfiguracja, ale używane doki Thunderbolt są znacznie tańsze niż kiedyś. Mam nadzieję, że pomoże to każdemu, jak ja, który uparcie odmawia modernizacji swojego 8-letniego laptopa!


-1

Wygląda na to, że wpadłem w opowieść pastora ( http://www.belkin.com/us/p/P-F4U085/ ) i kupiłem Belkin Thunderbolt ™ 2 Express Dock HD.

Na stronie napisano: „Wyobraź sobie, że podłączasz dwa wyświetlacze do swojego laptopa. Teraz wyobraź sobie, że jeden z tych ekranów ma oszałamiającą rozdzielczość 4K. Dzięki Belkin Thunderbolt 2 Express Dock HD możesz sprawić, że konfiguracja wyświetlania marzeń stanie się rzeczywistością”. ale nie mogę powiedzieć, czy to problem MacOS, czy nie, ponieważ „notebook” zawiera notatki WindoZe.

Jeśli podłączę do niego przejściówkę piorun, port HDMI zatrzyma się; /


1
Witamy, aby zapytać inaczej! To nie daje odpowiedzi na pytanie. Aby skrytykować lub poprosić autora o wyjaśnienie, zostaw komentarz pod jego postem - zawsze możesz komentować własne posty, a gdy będziesz mieć wystarczającą reputację , będziesz mógł komentować każdy post.
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.