Jak tworzyć kopie zapasowe płyt DVD z oprogramowaniem?


2

Chciałbym zrobić kilka kopii zapasowych dysków DVD z oprogramowaniem, których mogę użyć do ponownego zainstalowania oprogramowania na wypadek ich zgubienia lub uszkodzenia. Jak najlepiej to zrobić? Czy to tworzy .cdr obraz dysku DVD za pomocą Narzędzia dyskowego?

Zauważ, że niektóre są wieloma płytami instalacyjnymi, tj. Zestawem 9 lub więcej płyt DVD.

Dzięki,

Osu

Odpowiedzi:


0

Tak, najlepszym sposobem utworzenia kopii zapasowej jest utworzenie obrazu. Powinieneś utworzyć wiele obrazów dla wielu dysków, w przeciwnym razie instalator może szukać danych na innym dysku. Możesz zapisać obrazy dla zestawu dysków w jednym folderze, aby je uporządkować.


Dziękuję, że do mnie wróciłeś - więc po prostu tworzenie wielu obrazów dysków i umieszczanie ich w tym samym folderze posortuje „proszę wstawić następny dysk DVD”, który otrzymam po zainstalowaniu z obrazu dysku?
Osu

Tak. To będzie. Po prostu zacznij otwierać inne obrazy, gdy instalator poprosi o nie.
duci9y

2

Dobrym sposobem na wykonanie kopii zapasowej nośnika instalacyjnego CD / DVD jest utworzenie obrazu dysku dla każdego dysku, którego kopię zapasową chcesz utworzyć, a następnie zapisanie obrazów dysków na dyskach zapasowych itp. Format „. jest zasadniczo a .iso jest to standardowy sposób reprezentowania obrazów dysków programowych, więc jest to całkiem dobry wybór uniwersalny, który działa na wielu platformach.

Aby utworzyć obraz dysku dla dysku optycznego za pomocą aplikacji Narzędzie dyskowe:

  1. Otwórz program Disk Utility

  2. Włóż płytę CD / DVD, dla której chcesz utworzyć obraz dysku.

  3. Wybierz zamontowany dysk CD / DVD pod ikoną nurkowania „Super Drive”.

  4. Kliknij przycisk Odłącz.

  5. Wybierz niezamontowany dysk CD / DVD, klikając go raz.

  6. Wybierz menu „Plik” & gt; „Nowy” & gt; Obraz dysku z dysku „YourCD / DVD”

  7. Ustaw miejsce, w którym chcesz zapisać obraz dysku i wybierz Format obrazu: „DVD / CD master” plus wszelkie inne opcje, które chcesz, a następnie naciśnij „Zapisz”

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.