tmux na lwie górskim


3

Niedawno uaktualniłem do lwa górskiego i za każdym razem, gdy rozpoczynam nową sesję tmux, pojawia się następujące ostrzeżenie:

│ ostrzeżenie: nieobsługiwany nowy system operacyjny, próbujący, jakby to był 10.6–10.7

Czy to coś, o co powinienem się martwić?

Odpowiedzi:


2

Ta wiadomość pochodzi z mojego reattach-to-user-namespaceprogramu do pakowania, który umożliwia (np.) Dostęp do pulpitu wewnątrz tmux . Używasz starej wersji opakowania (sprzed Mountain Mountain).

Stary wrapper nie działać poprawnie pod 10,8; ten komunikat oznacza tylko, że używasz wersji sprzed 10.8, która była dostępna / zweryfikowana. Więc nie ma się czym martwić, ale może to być denerwujące, gdy zobaczysz komunikat za każdym razem, gdy uruchamiasz nowe okienko / okno tmux .

Aby pozbyć się tej wiadomości, należy uaktualnić do nowszej wersji opakowania. Jeśli wcześniej zainstalowane poprzez DarwinPorts z Homebrew , wystarczy uaktualnić za pośrednictwem tego menedżera pakietów. W przeciwnym razie pobierz najnowsze otagowane źródło (lub przeciągnij do poprzedniego klonu Git), odbuduj je (np. Typ make) i skopiuj do lokalizacji używanej przez twoje default-command ustawienie tmux .

Zarówno MacPorts, jak i Homebrew obecnie pakują wersję 1.1, która tłumi komunikat podczas działania na Mountain Lion. Wersja 2.0 zawiera również nazwę programu w takich komunikatach, dzięki czemu źródło przyszłych wiadomości będzie bardziej oczywiste.


Właśnie zaktualizowałem do Mt. Lion i ponownie zainstalowany tmux i tmux-pasteboard (1.1) z Macports, ale wciąż otrzymuję ten komunikat.
kenny

1
@kenny: Jak default-commandwyglądasz (lub jak wywołujesz opakowanie, jeśli się nie skończyło default-command)? Być może używasz innej kompilacji (np. Starej, samodzielnie zbudowanej wersji w swoim katalogu domowym zamiast tej, którą MacPorts zbudował i zainstalował jako /opt/local/bin/reattach-to-user-namespace)? Najnowszy pakiet w MacPorts ( port installed tmux-pasteboardprogramy tmux-pasteboard @1.1_0 (active)) nie wyświetla komunikatu na Mountain Lion (właśnie zainstalowałem go po świeżym w port selfupdatecelu weryfikacji).
Chris Johnsen

Tak, to był problem. Miałem starą własną wersję ~/bin.
kenny

1

Nie, ale wypróbuj nową wersję (możesz ją znaleźć w pakiecie pobierania iTerm2 beta )


Czy możesz dodać link do pobrania? Twój post stałby się jeszcze bardziej przydatny. Dzięki!
myhd
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.