Przełącz kontrolę i Caps Lock z wiersza poleceń


3

Moje plemię lubi przełączać kontrolę i zamyka klawisze blokady. Wiem jak to zrobić † z GUI. Chciałbym pójść o krok dalej i umieścić ten krok w moim powstającym pliku dotfiles / osx . Czy ktoś wie, jak to zrobić z wiersza polecenia, powiedzmy za pomocą defaultspolecenia?

† Jeśli masz więcej niż jedną klawiaturę (np. Używasz klawiatury zewnętrznej w swoim notebooku), musisz ponownie mapować każdą klawiaturę, gdy są one podłączone, korzystając z menu rozwijanego w oknie dialogowym preferencji.


2
Widzę, że to zmienia plik ~/Library/Preferences/ByHost/.GlobalPreferences.*.plist(gdzie w *rzeczywistości jest to UUID, który, jak się spodziewam, identyfikuje hosta). Wewnątrz tego pliku com.apple.keyboard.modifiermapping.*modyfikowana jest tablica o nazwie , która *identyfikuje klawiaturę. Jak to zmienić w przewidywalny sposób z wiersza poleceń, nie wiem. Ale przynajmniej jest to punkt wyjścia.
Harald Hanche-Olsen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.