Wyłączanie hibernacji na MacBooku Pro z połowy 2012 roku z dyskiem SSD


10

Czytałem kilka artykułów w Internecie, jak „zoptymalizować komputer Mac za pomocą dysku SSD”. Nie jestem pewien, czy zgadzam się z artykułami, ponieważ myślę, że Apple wie, jakie są najlepsze ustawienia dla komputera z dyskiem SSD. Moje pytanie brzmi: czy powinienem martwić się wyłączeniem hibernacji, aby „uratować” mój dysk SSD przed zużyciem?

Słyszałem również, że folder domowy użytkownika (a także folder aplikacji i elementy tymczasowe) są przechowywane na dysku RAM / wirującym dysku twardym, aby poprawić żywotność dysku SSD. Osobiście uważam, że to trochę przesada, ponieważ nie rozumiem, dlaczego Apple sprzedawałoby dyski SSD, gdyby ludzie musieli wykonać całą tę dodatkową konfigurację.

Edycja: oto siedmioletnia aktualizacja przy użyciu mojego dysku SSD w normalny sposób, w tym hibernacja włączona i używanie mojego dysku SSD jako tymczasowego miejsca do przechowywania kopii zapasowych moich dysków twardych 2 TB i 4 TB, włączenie antywirusa, instalowanie setek i setek aplikacji ( a następnie odinstalowuję je), uruchamiając niezliczone maszyny wirtualne, i dowiadując się później, że źle działająca aplikacja radia internetowego zapisała 1 TB na mój dysk SSD w ciągu roku. W ogóle go nie kochałem; Po prostu użyłem go normalnie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dodatkowo miałem go podzielony na 64 GB / 64 GB, przy czym tylko jedna partycja jest aktywnie używana (Windows) przez dwa lata. Potem podzieliłem go na kilka lat później. Biorąc pod uwagę, że jest to zły scenariusz pod względem zużycia (nie był w stanie rozłożyć go na inne nieużywane 64 GB), postarzał się dość dobrze. Jest 100 ponownie przydzielonych sektorów, ale jeśli każdy sektor ma 512 KB, to nie mogę użyć 5 MB, co nie jest takie złe.


2
Będziesz musiał mieć ogromną ilość pamięci RAM, aby umieścić katalog / Applications na ramdysku.
CajunLuke

Nie w tym iLife, to około 1 GB.
alexyorke

Hmmm. Mam tylko 8,5 koncertów na moim laptopie roboczym. Jestem prawie pewien, że to więcej niż 20 koncertów na moim domowym laptopie.
CajunLuke

Widzę, skąd teraz przybywasz; to dużo! Standardowa instalacja jest o wiele mniejsza (być może artykuł dotyczył tego).
alexyorke

Czy ktoś wie, ile danych faktycznie zapisano, /var/vm/sleepimagekiedy idę spać? Jeśli zawsze ma rozmiar pamięci RAM, byłby to ogromna część średniego GB / dzień zapisywanego na dyskach .
Lri

Odpowiedzi:


3

To tylko paranoja. Tryb hibernacji jest całkowicie zdrowy dla dysku SSD. Dysk SSD będzie trwał około 2-4 lat ciągłego zapisu. Oznacza to czas, przez który dysk SSD jest zasilany. Mam 4-letni komputer, a jego HD jest zasilany przez 1,5 roku (zgodnie z narzędziem dyskowym). Twój dysk SSD może zdecydowanie trwać dłużej.


Jak mogę sprawdzić czas zasilania mojego dysku SSD za pomocą narzędzia dyskowego?
alexyorke

4
Wybierz dysk z paska bocznego, naciśnij ⌘I i skopiuj Power On Hourswartość. Możesz przekonwertować go na liczbę dziesiętną za pomocą czegoś takiego bc <<< 'ibase=16; scale=1;0000000019C8/18'.
Lri

2
Czas zasilania napędu jest zupełnie nieistotny. To ilość danych zapisanych na dysku wpływa na żywotność dysku SSD. -1
Fałszywe imię

@FakeName Myślę, że nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi. Zdanie „Czas zasilania dysku SSD” ma na celu wyjaśnienie terminu „ciągłe użytkowanie”. Oznacza to, że 2-4 lata ciągłego zapisu na dysku SSD.
duci9y

@ duci9y - Następnie zmień „Ciągłe używanie” na „ciągłe zapisywanie”. W tej chwili jest to tylko wyjątkowo zniekształcona interpretacja, którą można tak powiedzieć.
Fałszywe imię

4

Chociaż jest to stare pytanie, chciałbym je zaktualizować swoją odpowiedzią, ponieważ nadal jest dla mnie istotne.

http://blog.alutam.com/2012/04/01/optimizing-macos-x-lion-for-ssd/#hibernation

sudo pmset -a hibernatemode 0
sudo rm /var/vm/sleepimage

Nie zalecamy modyfikowania ustawień hibernacji. Wszelkie wprowadzone zmiany nie są obsługiwane. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, zalecamy skorzystanie z jednego z tych trzech ustawień. Ze względu na mnie i mój, nie używaj niczego innego 0, 3 lub 25. hibernatemode = 0 (binarnie 0000) domyślnie na obsługiwanych komputerach stacjonarnych. System nie utworzy kopii zapasowej pamięci w pamięci trwałej. System musi się obudzić z zawartości pamięci; system straci kontekst w przypadku utraty zasilania. To historycznie zwykły stary sen. hibernatemode = 3 (binarnie 0011) domyślnie na obsługiwanych urządzeniach przenośnych. System zapisze kopię pamięci w pamięci trwałej (na dysku) i zasila pamięć podczas uśpienia. System obudzi się z pamięci, chyba że utrata zasilania zmusi go do przywrócenia z obrazu dysku. hibernatemode = 25 (binarny 0001 1001) można ustawić tylko za pomocą pmset. System zapisze kopię pamięci w pamięci trwałej (na dysku) i odłączy zasilanie pamięci. System przywróci obraz dysku. Jeśli chcesz „hibernacji” - wolniej śpi, wolniej budzi się i wydłuża czas pracy baterii, powinieneś użyć tego ustawienia.


0

Właściwie wolę SmartSleep . Korzystanie z tej małej aplikacji zapewnia to, co najlepsze z obu światów. Gdy śpisz na komputerze Mac (zamknij pokrywę), SmartSleep zdecyduje na podstawie pozostałej pojemności baterii, czy zapisać obraz hibernacji, czy nie. Jest to przydatne, ponieważ jeśli znajdziesz się w trudnej sytuacji, w której wyczerpie się bateria, nie stracisz danych.

Używam SmartSleep odkąd mam dysk SSD (teraz 2-3 lata) i naprawdę to doceniam. Oferuje także ładne skróty, takie jak caffeinatelub natychmiastowa hibernacja.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.