Jak naprawić gładzik Macbooka Pro, w którym wskaźnik myszy porusza się losowo?


18

Gładzik na moim Macbooku Pro zaczął działać dziwnie. To losowe klikanie (co może powodować, że przełączam programy), klikanie prawym przyciskiem myszy, a nawet raz mój ekran pokazywał animację przeciągania, tak jakby próbowałem przełączyć się na inny pulpit.

Część mnie obawia się, że jest to jakaś próba włamania się do żartu (wiem o urządzeniu USB, które podłączasz do czyjegoś komputera i losowo porusza myszą i typami na klawiaturze), ale nic nie jest podłączone do mojej maszyny i właśnie się odwróciłem wyłączyć Wi-Fi i obserwować, jak ta strona internetowa próbuje się zamknąć, mysz dwukrotnie kliknęła prawym przyciskiem myszy, podświetliła słowo i kliknęła „Wklej i dopasuj styl” w menu prawym przyciskiem myszy Chrome.
Również podczas pisania (z wyłączonym Wi-Fi) myszka losowo klikała wewnątrz tego pytania i zmieniała miejsce, w którym piszę.

Właśnie podłączyłem mysz USB, która wydaje się działać dobrze, ale gładzik jest teraz prawie bezużyteczny. Nie mogę nawet przesunąć nim kursora myszy o więcej niż kilka centymetrów.

Czy to powszechny problem?
EDYCJA
Myślę, że tak naprawdę umiera. Teraz mogę klikać, ale nie poruszać się za pomocą gładzika, podczas gdy zwykła mysz działa dobrze.
EDYCJA 2
A teraz wydaje się, że znów działa. Włączyłem opcję „Ignoruj ​​gładzik, gdy mysz jest podłączona” w Universal Access. Czyściłem trackpad z alkoholem, to jęczał i skarżył się na kilka minut do mojego psa, zwrócił się do „Ignoruj Gładzik” ustawieniu unplugged myszy USB i trackpad wydaje się działać głównie normalnie.
Jeśli przeciągnę palcem po górnej lub dolnej części myszy, to działa, ale jest tam linia pozioma (prawie dokładnie tam, gdzie fizyczny przycisk gładzika kończy się na starych gładzikach), która jest „martwa”. Mysz przestaje się poruszać lub porusza się powolnie po uderzeniu w to miejsce, a ten „punkt” przechodzi przez cały gładzik.


Czy laptop jest podłączony do źródła zasilania, gdy kursor porusza się?
duci9y

@ duci9y: Nie został podłączony do źródła zasilania, nie.
James P. Wright

Czy dotykasz metalowych części MBP podczas korzystania z gładzika? Każda część metalowa. Nawet biurko pod laptopem, jeśli jest z metalu.
duci9y

@ duci9y: Nie. Spójrz na moją ostatnią edycję. „Deadline” jest teraz jedyną niedziałającą częścią. Myślę, że w tym momencie w laptopie mogą występować pewne problemy.
James P. Wright

Nie należy go czyścić alkoholem, który wyciera farbę.
duci9y

Odpowiedzi:


9

Twój gładzik jest zdecydowanie martwy. Potrzebuje wymiany. Termin oznacza, że ​​powoli umiera. Miałem te rzeczy. Prawdopodobnie twój łącznik się starzeje. Ale mój spłonął, ponieważ hotel, w którym mieszkałem, nie miał odpowiedniego uziemienia w sieci. Oznaczało to, że prąd płynął z metalowych części i gładzika (jest naelektryzowany), przez moje ciało i na dowolną uziemioną metalową powierzchnię, której dotknąłem. Gąsienice są bardzo wrażliwe na zmiany prądu, ponieważ przebiegają przez nie bardzo cienkie przewody. Wysoki prąd ziemny wypala je, albo rząd po rzędzie albo kolumna po kolumnie.


Właśnie wróciłem do tego pytania, by powiedzieć, że dziwnie, dzień po zadaniu tego pytania gładzik zaczął działać idealnie i od tego czasu miałem z nim 0 problemów ... więc możliwe, że w środku był zwarcie na zewnątrz? wzruszenie ramionami
James P. Wright

Tak, możliwe. Przynajmniej były to tylko druty.
duci9y,

30

To też doprowadzało mnie do szału. Zaczęło się to dziać wczoraj, ale było niebezpieczne, ponieważ kursor cały czas zaznaczał wszystko - tworząc prostokąty zaznaczania, szczególnie na pulpicie, otwierając programy, których nie chciałem otwierać w doku, i ogólnie skacząc jak pijany królik.

Przeszukiwałem fora, czytałem o innych, którzy mówili, że tak się stało po aktualizacji oprogramowania Mac itp. Itd. Stałem się tak sfrustrowany, że dosłownie uderzyłem gładzikiem w otwartą dłoń . A co wiesz - to naprawiło! Teraz mój gładzik znów działa idealnie. Musiało to być coś, co szczypało lub dociskało do dolnej części gładzika.

Nie wiem, czy wszyscy mi uwierzycie, bo to brzmi śmiesznie, a jeśli mi wierzycie, nie wiem, czy jesteście gotowi to zrobić. Ale przysięgam na swoją duszę, że to prawda i publikuję to rozwiązanie, aby wszyscy mogli to zobaczyć, ponieważ chcę pomóc.


3
to jest wspaniałe! Dosłownie wywieram dodatkowy nacisk na trackpad dłonią i to naprawiło mój problem! niewiarygodne, ale hej. cokolwiek działa ..
hajpoj

1
Pracowałem też dla mnie! Doskonały. To świadczy o tym, że przemoc fizyczna i komputery mają się dobrze :)
JHollanti

4
Kontakt z gładzikiem z szeroką powierzchnią skóry, tj. Dłonią, resetuje wykrywanie dotyku dla gładzika, bez potrzeby uderzania go.
Fyrefly,

1
To również działało dla mnie. Myślę, że gładzik zamoczył się, gdy ze szklanki, której używałem, kapała kondensacja. Wkrótce potem gładzik oszalał, a laptop był nieużyteczny. Zewnętrzna mysz to naprawiła, a gładzik wydawał się z czasem lepszy (może wyschnąć?), Ale nadal sam podskakiwał pionowo. Naprawiono go mocnym uderzeniem w dłoń. Przyznaję, że nie rozumiem dlaczego, ale na pewno zadziałało.
Mark Thomas

1
To powinna być zaakceptowana odpowiedź
Taha

3

Oto sugestie do wypróbowania:

 • Upewnij się, że gładzik jest czysty i suchy, a palce nie są mokre.
 • Spróbuj ponownie uruchomić usługę Dock, wpisując killall Dockpolecenie Terminal: (pamiętaj, że ponownie uruchomi / ponownie otworzy wszystkie okna). Oto kolejne podobne polecenie, aby go ponownie uruchomić:

  launchctl stop com.apple.Dock.agent && launchctl start com.apple.Dock.agent
  
 • Zamknij / uruchom ponownie oprogramowanie związane z myszą (takie jak BetterTouchTool ).

 • W Preferencjach systemowych, gładziku zwolnij prędkość śledzenia i włącz ponownie wszystkie opcje.
 • Spróbuj zresetować kontroler zarządzania systemem (SMC) .
 • Jeśli problem nadal występuje, nawet po ponownym uruchomieniu, może to oznaczać problem sprzętowy.

1
Przez chwilę zadziałało uderzenie gładzika. Ale nie na długo. Próbowałem wykonać polecenie killAll Dock i drugą, a następnie zresetowałem SMC. To się udało. W moim przypadku problemy wystąpiły po wyłączeniu laptopa w szufladzie na dwa tygodnie, co jest dla mnie wyjątkowo długie.
Wytze

1

Rozwiązaniem, które znalazłem w iFixit, było mocne naciśnięcie przeciwnych rogów gładzika. Tylko raz wystarczyło.

Miałem problem z przeskakiwaniem kursora po pozostawieniu MacBooka Pro (w połowie 2012 r. 13 cali) w szufladzie na dwa tygodnie, co jest dla mnie niezwykle długie.

Problem polegał na tym, że kursor poruszał się sam, ale były też ruchy szczypiące, zaznaczanie tekstu i stukanie, które nie pochodziło z moich palców. Lub z kombinacji mojego palca i samego gładzika. W niektórych momentach część gładzika wydawała się martwa. Ale nie zawsze te same części.

Samo naciskanie przeciwnego rogu rozwiązało problem ... przynajmniej przez ostatnią godzinę. Ze wszystkich innych rozwiązań, które wypróbowałem, tylko klapsy pomogły, ale tylko przez kilka minut.


0

Gładzenie gładzika za pomocą mojej otwartej dłoni!


1
Czy możesz wyjaśnić swoją odpowiedź? Nie jestem pewien, czy w pełni rozumiem, co zalecasz OP, aby naprawić jego gładzik.
bassplayer7

Nie uderzyłbym zablokowanego gładzika. Są one wykonane ze szkła i jeśli masz niewłaściwe ustawienie lub utknął kawałek piasku, zginiesz sprężyny lub roztrzaskam gładzik. Przypuszczam, że jeśli uderzysz go wystarczająco mocno, uszkodzisz go, nawet jeśli nie ma w nim niewłaściwego wyrównania lub ciał obcych.
bmike

0

Dzisiaj miałam poziomą linię, która nie działała na touchpadzie. Naprawiłem go, usuwając touchpad z laptopa (co jest bardzo denerwujące i wymaga miniaturowego śrubokręta) i wyczyściłem go dużą ilością etanolu (alkoholu etylowego) i kawałkiem bawełny. Włożyłem go z powrotem i teraz działa idealnie.

Miałem podobny problem kilka lat temu i nie miałem specjalnego śrubokręta (który teraz mam) i naprawiłem podobny problem za pomocą strzykawki z etanolem i tryskałem etanolem w szczelinie wokół touchpada.

Widziałem wiele osób sugerujących zmianę touchpada, ale możesz spróbować za pomocą szmatki i etanolu ( wyjmij baterię i ładowarkę, jeśli to możliwe i poczekaj 30 minut na odparowanie etanolu ).


0

Zostało to naprawione - i pozostaje naprawione - po trzeciej ponownej instalacji w Internecie .

Wykonaj partycję odzyskiwania, uruchom komendę R.


Co to jest ponowna instalacja internetowa ?
Oarfish,

Jest dostępny na dysku odzyskiwania. Nie wpływa na konta użytkowników, ale najpierw tworzy kopię zapasową komputera. SuperDuper lub Carbon Copy Cloner sklonują dysk na dysk zewnętrzny. Szybkie połączenie oznacza około 20 minut pobierania, a następnie instaluje się samo.
Zo219,

Zobacz dokument wsparcia Apple na stronie support.apple.com/kb/PH18872 - OS X Yosemite: Ponownie zainstaluj OS X
Zo219

Masz na myśli odzyskiwanie Internetu, co nie było dla mnie oczywiste. Ale nie potrzebujesz odzyskiwania Internetu, jeśli uruchamiasz się z dysku odzyskiwania HD, jak to opisano.
wiosłowa

0

Jeśli korzystasz z systemu macOS Sierra, wyczyszczenie elementów logowania zadziałało dla mnie. Aby to zrobić:

1. Wypróbuj tryb awaryjny

 1. Wyłącz komputer Mac.
 2. Naciśnij i zwolnij przycisk zasilania. Następnie naciśnij i przytrzymaj lewy Shift, aż pojawi się ekran logowania.
 3. Wprowadź hasło i poczekaj, aż komputer Mac się zaloguje. Teraz komputer Mac uruchomi się w trybie awaryjnym. Pamiętaj, że uruchomienie w trybie awaryjnym może potrwać znacznie dłużej. Moje zajęło około 5 minut, a może dłużej.
 4. Sprawdź, czy nie występuje problem w trybie awaryjnym. Jeśli problem nie występuje w trybie awaryjnym, wówczas:

2. Wyczyść elementy logowania

 1. Otwórz Preferencje systemowe -> Użytkownicy i grupy.
 2. Kliknij nazwę swojego konta i wybierz pozycje logowania
 3. Usuń wszystko z tej listy, zaznaczając je za pomocą cmd+ ai klikając znak minus.
 4. Uruchom ponownie komputer Mac.

Problem powinien już zniknąć.

Źródła:


-2

Słyszałem, że kurz i brud wewnątrz MB / MBP mogą powodować dziwne działanie gładzika. Mam teraz problemy z myszą i zastanawiam się nad rozebraniem MBP i wysadzeniem go za pomocą kompresora.


-3

Nic nie wchodzi w system pref. , kliknij ustawienie gładzika, wskaż i kliknij wybierz tylko pierwsze stuknij, aby kliknąć, a następnie 2. przewijanie i powiększenie kliknij tylko pierwsze, trzecie pole pozostaw puste puste brak wyboru ..... Teraz Twoja mysz będzie działać jako ty dowodzisz


To zalecenie działało dla mnie.
Konrad Rudolph

-4

Shift / control / Option i wyłącz komputer, poczekaj 10 sekund, a następnie uruchom, powinien zatrzymać ten irytujący kursor.


Czy możesz dodać jakieś szczegóły na temat tego, co to działa / dlaczego to działa?
Kevin Chen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.