Jak wpisać lub wprowadzić znaki Unicode za pomocą punktu kodowego na iPhonie?


15

Zdaję sobie sprawę z możliwości używania znaków akcentowanych przez przytrzymanie klawisza do momentu ich pojawienia się (tj. Á ü itp.); ciekawi mnie jednak, w jaki sposób, jeśli to możliwe, można wprowadzić punkt kodowy w formacie szesnastkowym lub w inny sposób wyprowadzić odpowiedni znak?


1
Dori, widzę, że zamknąłeś to jako dokładny duplikat, podczas gdy w rzeczywistości pytanie jest bardziej szczegółowe niż zwykłe wprowadzanie symboli, moje pytanie dotyczy raczej możliwości wprowadzania znaków Unicode bez pomocy innej aplikacji. Na przykład Mac OS pozwala użytkownikowi na wpisanie ALT + 4-cyfrowy szesnastkowy, jeśli klawiatura jest ustawiona na „Unicode Hex Input”. Czy mógłbyś go ponownie otworzyć, ponieważ odpowiedź może dotyczyć wielojęzycznych problemów, a nie tylko symboli kopiowania / wklejania? Dziękuję Ci!
mkelley33

@Kyle Cronin: Właśnie z ciekawości i mam nadzieję, że nauczę się czegoś nowego, do czego odnosi się „numer identyfikacyjny” w edycji tytułu i jak to się wiąże z terminologią „kod point”? Dzięki za ponowne otwarcie!
mkelley33,

@ mkelly33 Nie byłem pewien, jak się nazywa - jeśli uważasz, że kod jest lepszy, mogę go zmienić
Kyle Cronin

„Punkt kodowy”, czyli „pozycja kodu”, to tylko techniczne terminy używane przez unicode.org unicode.org/glossary Zasadniczo jest to to samo, co unikalny identyfikator, ale konkretnie liczba całkowita. Najpopularniejsze kodowanie, z którym pracowałem, reprezentuje punkty kodowe w systemie szesnastkowym.
mkelley33

1
@Kyle Cronin: Warunki techniczne tutaj mogą dać lepszą odpowiedź. Czy miałbyś coś przeciwko zmianie słowa „według identyfikatora” w pytaniu na „używanie punktu kodowego”? Zobaczysz wiele napisanych o niezrozumieniu Unicode w świecie komputerów i chciałbym być ostrożny, aby nie rozpowszechniać żadnych błędnych informacji ani wprowadzać niejednoznacznej terminologii w już złożonym temacie! Dziękuję :)
mkelley33,

Odpowiedzi:3

W App Store są aplikacje, które wyświetlają wszystkie znaki dozwolone w zestawie Unicode, które można kopiować i wklejać do innych aplikacji, takich jak Mail i tym podobne. Wyszukiwanie „Unicode” w App Store wywołuje całą ich liczbę, zarówno darmową, jak i płatną.

Istnieje również Glyphboard (wizyta na urządzeniu z systemem iOS), który można zapisać jako zakładkę na urządzeniu z systemem iOS, aby uzyskać łatwy interfejs do niektórych bardziej popularnych. Jest to bardzo lekkie i zmienia się tak często.


Dzięki za sugestię, ale mam nadzieję, że istnieje inny, być może bardziej techniczny sposób, aby natywnie wprowadzić za pomocą kombinacji klawiatury szesnastkowy lub inny taki format, aby wyświetlać znaki w podstawowej płaszczyźnie wielojęzycznej, a być może w przestrzeni kodu Unicode poza nią.
mkelley33

Natywnie - co oznacza bezpośrednią obsługę iOS - dla pełnego zestawu Unicode na klawiaturze nie istnieje. Wszystkie rozwiązania będą stronami trzecimi, a biorąc pod uwagę, że jest ich tak wiele, na pewno będzie taki, który zrobi to, co chcesz.
Philip Regan,

1
Dzięki za komentarz Phillip. Gdzie jest udokumentowane, że „pełny zestaw Unicode na klawiaturze nie istnieje”? Jak doszedłeś do tego wniosku? Bardzo mile widziane!
mkelley33

1
Nie jestem publicznie dostępny, ale w dokumentacji dostępnej dla programistów są dostępne listy klawiatur. Istnieje wiele klawiatur specyficznych dla języka, które zawierają znaki w zestawie Unicode, ale nie ma klawiatury, która byłaby po prostu zestawem Unicode.
Philip Regan

1
Przysięgam, że widziałem to w pewnym momencie, ale nie połączyłem się z tym i znalezienie go ponownie wydaje się być trudnym zadaniem. Przepraszam.
Philip Regan

2

Zastanawiam się, czy kiedykolwiek znalazłeś sposób na wprowadzanie znaków Unicode bezpośrednio na iPadzie?

Jest 2017.09, a najbliższa, jaką znalazłem, to aplikacja Unichar. Nie można bezpośrednio wprowadzać kodów (uni), ale ma 18 dostępnych stron Unicode (w wersji płatnej 8 w wersji darmowej). Ciekawe, że instaluje się jako aplikacja, którą można otworzyć, ale ma także klawiaturę z ten sam poziom funkcji co aplikacja i podobny interfejs

To jest tak blisko odpowiedzi, jak znalazłem na to samo pytanie. Dziwne, że jabłko tak długo opiera się zainteresowaniom użytkowników.


1
Myślę, że trudno byłoby przekonać Apple, że jakakolwiek znacząca liczba użytkowników potrzebuje wprowadzenia znaków szesnastkowych. Na przykład emoji wymagają wprowadzenia 8 znaków, co jest całkowicie niepraktyczne w porównaniu z dowolnym rodzajem systemu palet.
Tom Gewecke

1
@TomGewecke Być może, ale royroye faktycznie znalazł aplikację, która robi to, co zamierzało pierwotne pytanie. Dlaczego stworzenie aplikacji, która tak potrzebowała, trwało do 2015 roku?
Użytkownik niebędący użytkownikiem

2

Szukałem podobnej i najlepszej aplikacji innej firmy, którą znalazłem do dowolnego wprowadzania kodu Unicode, nazywa się UnicodeLab.

Umożliwia wprowadzanie dowolnego kodu Unicode w systemie dziesiętnym lub szesnastkowym, wyświetlanie go wieloma czcionkami i kopiowanie do schowka. Możesz także łatwo przełączać sąsiednie kody znaków.

To jest darmowe.


Rzeczywiście bardzo fajna aplikacja, ale szukam sposobu na wprowadzenie znaku Unicode za pomocą ALT + 4-cyfrowy szesnastkowy, jeśli klawiatura jest ustawiona na „Unicode Hex Input”. Dziękuję za sugestię!
mkelley33

-4

Myślę, że IOS nie zapewnia Unicode Hex Input, ponieważ może to wpłynąć na wydajność. Dane z Azji Wschodniej zużywają procesor / pamięć 100 razy więcej niż dane łacińskie z moich doświadczeń.


Ta odpowiedź jest kompletnym nonsensem i powinna zostać usunięta.
Tom Gewecke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.