osiągalność iMaca przez sen


2

Mam problem z moim komputerem iMac ...

Pozwól mi wyjaśnić konfigurację:

 1. Router jest podłączony do Internetu, WiFi jest wyłączone.
 2. Time Capsule jest podłączony do routera kablem ethernetowym, jest w trybie Bridge, WiFi jest ustawione tylko na 802.11 n, 5 GHz jest ustawione na kanał 36, a 2.4 GHz na kanał 8.
 3. Airport Express jest podłączony do sieci utworzonej z Time Capsule, rozszerza sieć na 2,4 GHz (ten AirPort Express nie obsługuje podwójnych pasm).
 4. Apple TV jest podłączony do sieci w paśmie 5 GHz.
 5. iPad 2 jest podłączony do sieci w paśmie 2,4 GHz.
 6. iMac jest podłączony do sieci w paśmie 5 GHz.
 7. iPhone 4S jest podłączony do sieci w paśmie 2,4 GHz.
 8. MacBook Pro jest podłączony do sieci w paśmie 2,4 GHz.
 9. Drukarka jest podłączona do sieci w paśmie 2,4 GHz.

Problemem jest:

 • Gdy iMac jest w trybie uśpienia, po kilku godzinach znika z sieci. Nie mogę więc uzyskać do niego dostępu, korzystając z iPhone'a za pośrednictwem sieci 3G, ani z mojego Macbooka Pro w tej samej sieci.

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne, aby zrozumieć ...

Z góry dziękuję


Ile lat ma komputer iMac? Niezawodny bezprzewodowy Wake-On-Lan może wymagać nowszego sprzętu niż masz.
Thorbjørn Ravn Andersen

Sprawdziłem wszystko, wciąż tak samo ... Mój MacBook Pro nie ma tego problemu z tymi samymi ustawieniami, gdy robi to mój iMac.

Odpowiedzi:


2

Znalazłem kogoś innego z tym konkretnym problemem. Rozumiem, że stacje bazowe Apple na lotnisku po prostu „zapominają” wcześniej podłączony komputer.

Dwie rzeczy do sprawdzenia:

 1. Utwórz statyczny adres IP w konfiguracji sieci na komputerze iMac
 2. w Airport Utility upewnij się, że utworzono rezerwację DHCP opartą na adresie MAC dla tego iMaca. Najwyraźniej AEX AEB & amp; TC nadal „zapomina”, ale może być teraz dłuższy, np. 6-8 godzin.

Obejście: używanie i aplikacji lub Preferencji systemowych & gt; Oszczędzanie energii zaplanuj, że iMac „obudzi się” i wyłącza co 6 godzin, jeśli nie jest używany. To powinno przywrócić IP. Alternatywnie, oprogramowanie routera DD-WRT obsługuje WOL po wyjęciu z pudełka. Bezprzewodowa sieć WOL nie jest częścią specyfikacji, jednak uważam, że bezprzewodowa sieć WOL jest umową Apple.


0

Po pierwsze, skorzystaj z opcji „Wake for network access” w okienku preferencji Oszczędzanie energii w Preferencjach systemowych.

Jeśli to rozwiąże problem, zatrzymaj się tutaj, w przeciwnym razie kontynuuj ...

Jeśli twój iMac jest całkiem nowy, będzie miał funkcję Wireless Wake-On-Lan, ale nie działa poprawnie. Skontaktuj się z Apple. Ponowna instalacja systemu operacyjnego może rozwiązać ten problem.

Jeśli twój iMac jest starszym modelem, Wireless Wake-On-Lan nie będzie dla Ciebie dostępny. Musisz zmienić ustawienia, aby iMac łączył się za pomocą sieci Ethernet, aby skorzystać z tradycyjnego Wake-On-Lan.

Zarówno:

 • Podłącz Time Capsule do iMaca bezpośrednio za pomocą sieci Ethernet kabel.
 • Przenieś swój obecny Airport Express (lub kup inny) i umieść go blisko komputera iMac, podłącz iMaca do Airport Express za pomocą kabel Ethernet i ustaw Airport Express, aby rozszerzyć sieć (tryb mostkowania).

Ponowna instalacja systemu Mac OS X jest rzadko potrzebna.
lhf

0

Czy podstawowym problemem, którego nie możesz obudzić iMaca z urządzenia poza siecią LAN (mówisz, że chcesz obudzić urządzenie LAN przez 3G i nie wspomnieć o VPN, więc urządzenie 3G musi być w sieci WAN)?

Jeśli rzeczywiście tak jest, to umieściłbym to modem-router w trybie mostowym i mieć Time Capsule robi NAT zamiast.

Apple projektuje swoje urządzenia tak, aby były łatwe do skonfigurowania za pomocą reklamowanych usług (takich jak proxy proxy, icloud itp.), Ale jest im trudniej, gdy masz ogólne urządzenie podejmujące decyzje o ruchu przychodzącym.

Więc znowu: modem-router po prostu przekazuje wszystko hurtowo do urządzenia Time Capsule, aby mógł obsługiwać NAT.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.