Czy dwa zewnętrzne wyświetlacze mogą być sterowane z jednego portu Thunderbolt?


9

Mam nowego MacBooka Air, który ma tylko wyjście Thunderbolt (brak HDMI lub DVI) i mam 2 zewnętrzne monitory. Jak mogę to wszystko połączyć (przy możliwie najniższych kosztach)?

EDYCJA: Po użyciu DualHead2Go ME jestem w połowie zadowolony; dzieli mój pojedynczy zewnętrzny port na 2 DVI, ale zewnętrzne działają jak 1 z podwójną szerokością, więc rozdzielczość jest bardzo zła i dziwnie na to patrzeć. Patrząc wstecz, prawdopodobnie powinienem był kupić Pro, aby obsługiwać oba moje zewnętrzne, ale z obecnym Air to najlepsze, co mogę zrobić dla 2 zewnętrznych.

Odpowiedzi:


1

Podczas gdy adaptery wyświetlania Apple pozwolą ci podłączyć jeden z tych zewnętrznych monitorów, istnieje również Matrox DualHead2Go Digital ME, który połączy dwa zewnętrzne wyświetlacze DVI (nigdy nie widziałem ani nie użyłem jednego, ymmv).


Należy pamiętać, że wyświetlacze muszą mieć tę samą rozdzielczość, aby rozwiązania Matrox DualHead mogły działać.
Cajunluke

... i obie te same orientacje, jak sądzę? orzechy :(
nazwa użytkownika

w rzeczywistości są identyczne jak monitory 23 ":)
Garrett

@ nazwa użytkownika Prawdopodobnie.
Cajunluke

To stare pytanie, ale naprawdę muszę odradzać używanie DH2G. Mój pracodawca kupił cały stos dla użytkowników komputerów Mac, a każdy z nich zmarł w ciągu roku.
Mikey TK,

1

Zintegrowana grafika obecnej generacji MacBooka Air obsługuje tylko jeden monitor zewnętrzny.

Ponadto, nie znam żadnych produktów, o których wiem, że są wysyłane (od kiedy odpowiedziałem na to pytanie), które mogłyby „podzielić” sygnał Thunderbolt, aby połączyć dwa wyświetlacze inne niż Thunderbolt. Jedyny znany mi sposób łączenia wielu wyświetlaczy z komputerem Thunderbolt Mac za pomocą Thunderbolt to użycie Apple Thunderbolt Display.

Możesz użyć jednego z różnych produktów DisplayLink, aby podłączyć jeden z wyświetlaczy przez USB i użyć zwykłego adaptera mini DisplayPort do drugiego wyświetlacza (połączenie to z portem Thunderbolt).


1

Zotac zapewnia adapter do podzielenia zwykłego lub mini DisplayPort na dwa porty HDMI. Jest to ZT-DP2HD (DisplayPort) lub ZT-MDP2HD (mini DisplayPort). AnandTech ma krótki blurb o tym tutaj . Za 50 USD myślę, że warto to sprawdzić.


0

Jedyny problem z rozdzielaczem 1 pioruna na 2 porty wyświetlacza polega na tym, że monitory będą dublowane, nie będą rozszerzane pulpitu. W przypadku Mac Air musiałem użyć pioruna do monitora 1 i USB do monitora 2, aby mieć większy pulpit.

Inną irytacją jest na przykład to, że jeśli masz duży arkusz kalkulacyjny, nie będziesz w stanie go zobaczyć za pomocą obu monitorów.

Jeśli naprawdę potrzebujesz pełnego rozszerzonego pulpitu, będziesz potrzebował 2 portów piorunów.


-2

Jeśli masz monitory z DisplayPorts, powinieneś być w stanie przejść z MacBooka Air do DisplayPort, a następnie DisplayPort na jednym monitorze do drugiego.

To chyba DisplayPort 2.0 lub 2.1.


Łączenie łańcuchowe nie jest możliwe w przypadku DisplayPort, tylko Thunderbolt.
wst

Uważam, że to nieprawidłowa informacja. DisplayPort jest rozwiązaniem DAISYCHAINING. Powinieneś uważnie przeglądać specyfikację: displayport.org/cables/… To nie Thunderbolt pozwala na łańcuchowe łączenie. Jednak moim zdaniem problem polega na tym, że przy tych dwóch standardach nie można połączyć jednego, a potem drugiego, a potem jeszcze raz.

1
Łączenie @wst daisy jest możliwe w porównaniu z DP MST, ale MacOS nie obsługuje MST w tym trybie.
Coyote

-2

Adapter podwójnego złącza DisplayPort na 2X DVI Belkin ( F2CD060 ) 60 USD ... wszystko, czego potrzebujesz


1
Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Idealnie, chcesz wyjaśnić, dlaczego twoja odpowiedź jest * słuszna. ”Pomaga także w dostarczaniu linków, cytatów i / lub zrzutów ekranu. Zapoznaj się z naszą sekcją pomocy Jak odpowiedzieć na temat pisania dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

Czy na pewno chcesz polecić ten produkt? Szukałem go na Amazon (pod warunkiem, że link) i nie jest wysoko oceniany. Możesz ponownie rozważyć, chyba że masz jakieś osobiste doświadczenie.
Allan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.