Jak mogę wyczyścić folder biblioteki użytkownika?


16

Czy istnieje sposób na wyczyszczenie ~/Libraryfolderu użytkownika? Mój folder ma około 32 GB! Co tam do cholery jest?


Dziękuję bardzo za odpowiedzi! Do tej pory były bardzo przydatne! Czy istnieje sposób, aby to zrobić (częściowo) automatycznie? Np. Czy wyczyścić pliki pamięci podręcznej dla wszystkich programów, które zostały już odinstalowane?
strauberry

To naprawdę zależy od pochodzenia dużych plików. Na przykład nie chcesz usuwać wiadomości e-mail. Wszystko w ~ / Library / Cache można zasadniczo usunąć, ale ma to sens tylko wtedy, gdy jest znacznie duże. I nie zapomnij wcześniej zamknąć wszystkich aplikacji.
nohillside

Odpowiedzi:


3

Jak zwykle w przypadku czyszczenia, zacznij od wizualizatora, takiego jak GrandPerspective lub Disk Inventory X , abyś mógł zobaczyć, które foldery zajmują miejsce.

Ostrożnie usuwaj elementy z folderu Library: aplikacje przechowują w nim wiele różnych rzeczy, z których niektóre są wymagane do ich uruchomienia.


1
DaisyDisk jest również całkiem niezły.
myhd

10

Możesz także włączyć obliczanie wszystkich rozmiarów i sortowanie według rozmiaru w widoku listy:

Aby wyświetlić to właściwe okno, użyj command ⌘+ Jw Finderze.

Możesz także przejść do tego okna, klikając „Pokaż opcje widoku” w „Widoku” na pasku menu. Zauważ, że to okno zmienia się w zależności od pokazania katalogu jako ikon, listy, kolumn lub przepływu okładki. Pamiętaj więc, aby wyświetlić „jako listę”.


Uhm ... w jaki sposób wyświetla się to okno, aby podać mi te ustawienia?
Danijel-James W

1
Proszę spojrzeć na moje edycji, @DanijelJ
Jan

Fajny sposób sortowania folderów wizualnie :)
Naveen

8

Twój folder Library zawiera kilka rzeczy, które mogą być dość duże: wszystkie wiadomości e-mail (w tym załączniki), różne pamięci podręczne, bazy danych niektórych aplikacji (np. Evernote) itp., Więc duży rozmiar może być w porządku (a nawet pożądany!).

Aby zidentyfikować duże rzeczy, możesz otworzyć Terminal.app i uruchomić

cd ~/Library
du -sm * | sort -n

który pokaże ci największe katalogi na końcu. Użyj cd ponownie, aby wykonać drążenie i powtórz dupolecenie.

PS: Tylko w celach informacyjnych: folder My Library zawiera obecnie około 16 GB danych Evernote, 4 GB dokumentów deweloperskich z Xcode, 1 GB poczty i 1,5 GB aktualizacji oprogramowania iOS.


4

Dla programistów:

~/Library/Developer/Xcode/DerivedDatakatalog może stać się dość duży po pewnym czasie tworzenia różnych projektów. Możesz łatwo usunąć wszystkie katalogi z wiekiem tydzień i więcej.

~/Library/Developer/Xcode/Archives ta sama historia tutaj, ale musisz być bardziej ostrożny przy usuwaniu starych plików archiwów (szczególnie jeśli twoje projekty nie są pod kontrolą wersji).

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​folder archiwum dla aplikacji może stać się naprawdę ogromny, ponieważ programiści zwykle tworzą wiele wersji tej samej aplikacji przed jej publicznymi wydaniami. Uważam, że lepiej jest wyczyścić ten folder z XCode, przeglądając wszystkie stare archiwa i usuwając te, których nie potrzebujesz. Najlepszy scenariusz jest taki, że komentowałeś każde archiwum podczas pracy. Z drugiej strony, jeśli tego nie zrobiłeś, najprawdopodobniej nie ma sensu przechowywanie starych archiwów, jeśli nie wiesz, o co chodzi.

Wyczyściłem około 300 GB tylko z powyższych katalogów (2 lata były poza moją uwagą).


Co z deweloperem / CodeSimulator / urządzeniami pod Xcode? Jest to największy folder w mojej ~ / Library
Seshadri R
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.