Jak ustawić wyświetlacz zewnętrzny (monitor) jako główny?


23

Obecnie ekran MacBooka działa jako podstawowy , więc każda aplikacja, którą otwieram, otwiera się na 13 ”i muszę przeciągnąć na 24”. Nie mam również dostępu do stacji dokującej na moim 24-calowym.

Czy można wyłączyć ekran MacBooka i używać tylko tego podłączonego przez DVI?

(Właśnie podłączyłem mój 24-calowy HP LP2475w przez Mini DisplayPort do DVI do mojego MacBooka Pro 13 ”, który działa świetnie, z wyjątkiem tej jednej rzeczy.)


Po kilku poszukiwaniach może to być duplikat. Pozwolę modowi zdecydować. apple.stackexchange.com/q/3697
Loïc Wolff

Nie dupe IMO.

Sugeruję podzielenie tego na dwa pytania, ponieważ możesz powiedzieć, że musisz powtórzyć jedno z komentarzy w odpowiedzi na odpowiedź poniżej ...

@ LoïcWolff Nope. Nie duplikat, ponieważ pytanie tutaj dotyczy domyślnej pozycji aplikacji.
daviesgeek

Odpowiedzi:


44

W obszarze Preferencje systemowe > Wyświetlanie masz to alternatywny tekst

Przeciągnij biały pasek na drugi ekran, aby ustawić go jako ekran główny.

Być może będziesz musiał to zrobić przy każdym ponownym uruchomieniu / ponownym podłączeniu zewnętrznego ekranu.


Działa świetnie, dzięki. Czy jest jakiś sposób na wyłączenie ekranu MacBooka? Podłączyłem swoją Magic Mouse i zewnętrzną klawiaturę, ale kiedy zamknę pokrywę, po prostu usypia system.
Jakub Arnold

1
@Darth Czy próbowałeś ustawić jasność ekranu na minimum? Nie wpływa na ekran zewnętrzny, a najniższe ustawienie jest prawie czarne.
Loïc Wolff,

To działa świetnie, ponieważ najniższa jasność wyłącza ekran. Jedyny problem, jaki widzę teraz, to to, że wydaje się trochę opóźniony, nie jestem pewien, czy to normalne, czy dlatego, że ekran laptopa jest nadal włączony.
Jakub Arnold

@Darth co wydaje się opóźnione? Cały komputer? Nie stało się tak, gdy głównym ekranem był Macbook?
Loïc Wolff,

@Darth to tak naprawdę nie wyłącza ekranu. Spróbuj zmniejszyć jasność, a następnie wystaw ekran na jasne światło z czymś, na przykład oknem lub stroną internetową. Nadal możesz zobaczyć zawartość ekranu, tylko wyłączone jest podświetlenie.
bisko

5

Loïc odpowiedział na pytanie głównego monitora. Do zamykania pokrywy MacBooka używa się go w trybie klapki. Ponieważ do laptopa musisz podłączyć zewnętrzną mysz i klawiaturę, musisz uruchomić komputer, zamknąć pokrywę (komputer Mac przełączy się w tryb uśpienia), a następnie użyj myszy lub klawiatury, aby obudzić go z trybu uśpienia.

Jeśli masz mysz i / lub klawiaturę Bluetooth, musisz przejść do przedpana bluetooth i, w Ustawieniach zaawansowanych, zaznaczyć Allow Bluetooth devices to wake this computer.

Nawiasem mówiąc, w tej sytuacji nie jest już potrzebny główny i dodatkowy monitor :)

Po otwarciu pokrywy podczas korzystania tylko z zewnętrznego monitora ekran komputera Macbook pozostanie czarny. Jeśli chcesz ponownie użyć obu ekranów, musisz przejść do okienka wstępnego Wyświetlacze i kliknąć Detect displays. Lub, podobnie jak ja, sprawdź Show displays in menu bari użyj paska menu, aby wykryć wyświetlacze.2

Podczas uruchamiania konfiguracji z dwoma wyświetlaczami można łatwo dostosować główny monitor wyświetlacza w systemie Mac OS X. Przed rozpoczęciem należy włączyć oba wyświetlacze, a wyświetlacz zewnętrzny jest już podłączony do komputera Mac:

  1. Przejdź do Preferencji systemowych -> Wyświetlacze
  2. Wybierz zakładkę „Aranżacja”
  3. Kliknij i przytrzymaj biały pasek u góry bieżącego ekranu głównego
  4. Przeciągnij biały pasek na drugi monitor, który chcesz ustawić jako nowy ekran główny
  5. Po zwolnieniu białego paska oba ekrany migoczą na krótko i dostosują się do nowych ustawień

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Niezależnie od tego, który monitor zostanie ustawiony jako podstawowy, stanie się on domyślnym wyświetlaczem do uruchamiania aplikacji, oprócz menu systemowego zawierającego wszystkie domyślne ikony pulpitu i Docka.

Pamiętaj, że jeśli ekran pomocniczy zostanie odłączony, ekran główny powróci do wbudowanego wyświetlacza na dowolnym przenośnym komputerze Mac.

Oto link do oryginalnego postu na ten temat.


1
zazwyczaj dobrym pomysłem jest umieszczenie tutaj rozwiązania ORAZ podanie linku do miejsca, w którym go znalazłeś. Robimy to, ponieważ połączone strony mogą wygasnąć lub zostać usunięte.
Denis Rasulev

@ranklord, uwaga, właśnie aktualizuję swoją odpowiedź.
AMIC MING

Jestem trochę zdezorientowany, dlaczego odpowiadasz na pięcioletnie pytanie, które ma już zaakceptowaną odpowiedź, z takim samym rozwiązaniem jak twoje i 34 głosów.
Jakub Arnold

0

Chcesz pracować na monitorze zewnętrznym, gdy pokrywa Mac Latop jest zamknięta? Podłącz laptop do ładowarki i zamknij pokrywę, a nie będzie spać. To podstęp


Nie o to pyta OP. Jest jeszcze jedno pytanie o to, co opisałeś. Należy jednak pamiętać, że należy podłączyć Display Out, a nie przewód zasilający.
bassplayer7

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.