Retina MacBook Pro budzi się ze snu


12

Więc o to chodzi. RMBP jest na Mountain Lion ze wszystkimi możliwymi aktualizacjami. Po otwarciu pokrywy widzę, że ekran logowania działa dobrze, ale nie reaguje przez kilka sekund, nie mogę wprowadzić hasła ani przesunąć kursora. Czasami sprawia, że ​​system „pop” brzmi, jakby dostawał nową pocztę lub coś kilka razy z rzędu, na przykład pop-pop-pop-pop, zaraz po otwarciu pokrywy. To może sprawić, że pomyślisz, że może to być związane z drzemką, ale dzieje się to zanim pojawi się drzemka. Jeśli dobrze pamiętam, stało się to przed zainstalowaniem Mt. Lew też.

Innym bardzo wyraźnym symptomem jest to, że kiedy loguję się ponownie ze snu i po właśnie opisanym problemie, pamięć RAM w monitorze aktywności jest zawsze czysta. Wszystko zielone.

Uruchomienie go na zimno jest prawie szybsze. Jakieś pomysły?


Każde pytanie należy ograniczyć do jednego tematu. Jeśli masz różne problemy, możesz zadawać wiele pytań. Czy możesz zredagować jedno z dwóch pytań i utworzyć dla tego osobny wątek?
Gerry

Opóźnienie przed zmianą urządzenia wyjściowego dźwięku jest prawdopodobnie normalne. Czy możesz dołączyć dane wyjściowe z sekcji Wszystkie wiadomości w konsoli po przebudzeniu ze snu? Co pmset -gzwraca Czy opóźnienie zniknie, jeśli zmienisz tryb bezpiecznego snu ?
Lri

Inną rzeczą, można spróbować byłoby wyłączanie usług launchd zainstalowanych przez aplikacje firm trzecich poprzez przeniesienie wykazów nieruchomości w LaunchAgentsi LaunchDaemonsfoldery użytkownika i administratora bibliotek gdzieś indziej i ponownym raz przed pójściem spać. Zobacz MacBook Pro: długi czas na przebudzenie, co to może być? .
Lri

Cześć, będę o tym pamiętać następnym razem Gerry. I zredaguję ten post, pomyślałem, że mogą być powiązane, więc mogą to być istotne informacje. @ Lri, dziękuję za sugestie. Właściwie zmieniłem tryb hibernacji na 0 i to rozwiązało. Wyślę odpowiedź opisującą to.
Ankit

Odpowiedzi:


8

Doświadczyłem tego również na moim MacBooku Air w wersji 12 i doprowadzało mnie to do szaleństwa, więc myślę, że wymyśliłem to bez konieczności kupowania aplikacji takich jak smartsleep itp.

Najpierw musisz sprawdzić, jak Mac działa z jego ustawieniami. Polecenie pmset z terminala wyświetla i kontroluje ustawienia. Nie zmieniaj niczego, dopóki nie przeczytasz strony podręcznika. Wejdź pmset -gw Terminal, aby zobaczyć swoje bieżące ustawienia.

pmset -g | grep hibernate mode
hibernatemode   3
pmset -g | grep standby
standbydelay   4200
standby       1

Są to wartości domyślne i powinieneś przeczytać pełne informacje na stronie podręcznika Apple.

Ale w gruncie rzeczy oznacza to, że po 4200s (70min) regularnego snu („gotowości” w systemie Windows) przechodzi w głęboki sen („hibernacji” w systemie Windows). Po przetestowaniu wybudzanie z głębokiego snu trwa około 3-4 sekund lub do 10 sekund, w zależności od tego, co było otwarte (oczywiście wszystkie czasy SSD).

Teraz możesz wydłużyć ten czas, co oznacza, że ​​pozostaje on w trybie gotowości (inaczej pamięć jest nadal zasilana). Mój ustawiono na 42000 sekund (700 minut), dzięki czemu obejmuje większość moich nieaktywnych scenariuszy (sen, podróż itp.) I hibernuje tylko w błędny weekend lub dwa, w których nie włączam komputera. Mac OS nadal tworzy plik hibernacji, więc nie ryzykujesz utraty danych. Muszę jeszcze przetestować jego wpływ na zużycie baterii, ale może ktoś tutaj może to zrobić.

Aby ustawić opóźnienie w trybie czuwania na 42000 sekund (11,66 godzin), w terminalu wpisz:

sudo pmset -a standbydelay 42000

i wprowadź swoje hasło.

Teraz, jeśli wolisz, aby był oparty na procentach baterii, jest ładna luka. Widzisz, że Power Nap zasadniczo oznacza również, że musisz pozostać w trybie gotowości, ponieważ oczywiście wybudzanie się z trybu hibernacji jest nieefektywne. Więc gdy zaznaczysz Power Nap na baterii, zasadniczo utrzymujesz komputer w trybie gotowości, dopóki nie osiągniesz 30%, a następnie przejdzie w stan hibernacji. Wynika to z tego, że Apple skonfigurował Power Nap, aby to zrobić, abyś mógł również użyć tego mechanizmu.

Próbowałem obu i teraz mój komputer budzi się szybko przez cały czas.


czy to nie profil zasilania OSX, jak wpływa na system Windows?
Ion Todirel

2

Ok, znalazłem pomocny link gdzieś na Macrumors lub tutaj na Ask Different, naprawdę nie pamiętam. Zasadniczo wynika to z dodanego trybu hibernacji dla nowych MacBooków, aby umożliwić „30-dniowy czas czuwania”, który obiecuje Apple.

Maszyny te przechodzą w tryb głębokiego uśpienia lub hibernacji po około godzinie snu, która zapisuje zawartość pamięci RAM na dysku SSD i wyłącza pamięć RAM i inne rzeczy, aby zaoszczędzić jeszcze więcej energii. Kiedy więc wybudzasz komputer z głębokiego snu, odczytanie zawartości poprzedniej pamięci RAM z dysku SSD zajmuje około 5 sekund.

Według mnie nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ budzę moją maszynę znacznie więcej razy po godzinie, ale prawdopodobnie nigdy nie potrzebowałbym jej do spania przez 30 dni (a nawet 3 dni: P). IMO należy to zrobić jedynie jako środek ostrożności, gdy bateria jest rozładowana, a komputer sam się wyłączy. W tym artykule Macworld wyjaśniono nieco bardziej szczegółowo, a także wyjaśniono, jak zmienić to zachowanie. http://www.macworld.com/article/1053471/sleepmode.html

Znalazłem również aplikację, którą zamierzam w tym celu kupić, o nazwie Smartsleep. Ten zapewnia mi elastyczność, której potrzebuję. Pozwoli mi to określić konkretny poziom baterii, przy którym automatycznie rozpocznie się hibernacja. Poziomy powyżej tego, a komputer będzie po prostu spał i budził się za mniej niż sekundę za każdym razem.


Chciałbym tylko dodać, że od wczoraj korzystam z normalnego trybu „po prostu śpij” i wszystko działa normalnie. Dzisiaj, gdy obudziłem maszynę po około 10 godzinach, było już przed całkowitym otwarciem pokrywy, tylko tak jak mi się podoba. :) Nie wpływa to również na opcję „Ponownie otwórz okna po ponownym uruchomieniu”.
Ankit

0

Byłem również zdezorientowany i znalazłem pomoc na ten temat.

Zasadniczo wyłącz sen przez

sudo pmset -a standby 0 ~ zatrzymuje tryb uśpienia / hibernacji

lub Opóźnij za pomocą

sudo pmset -a standbydelay 7200 ~ opóźnia to do 7200 sekund lub 2 godzin

Sprawdź to, aby uzyskać więcej informacji Wyłącz tryb gotowości w Retina MacBook Pro?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.