Czcionki Microsoft True Type na Macu


2

Jak zainstalować główne czcionki prawdziwego języka hebrajskiego Microsoft (David, Arial, Times New Roman Hebrew) w systemie Mac? Chciałbym używać tych czcionek zarówno w dokumentach MS-Office, jak i Latex.

W świecie Linux \ Debian istnieje pakiet o nazwie msttcorefonts , który pobiera te czcionki z witryny Microsoft. Nie jestem pewien, gdzie mogę pobrać te czcionki, czy legalne jest używanie ich na komputerach Mac i czy istnieją problemy z prawami autorskimi w dokumentach z nimi utworzonych.


MS Word dla komputerów Mac nigdy nie obsługiwał skryptów RTL. Zamiast tego musisz użyć Mellel (najlepsza) lub Text Edit, Nisus Writer lub OpenOffice.
Tom Gewecke

Odpowiedzi:


1

Aplikacje -> Książka czcionek.

Kontroluje czcionki w OSX.

Możesz je włączać / wyłączać, sprawdzać i sprawdzać, tworzyć niestandardowe grupy itp.

Z poziomu Książki czcionek możesz otwierać nowe czcionki: Plik -> Dodaj czcionki lub po prostu przeciągać je do niej. Nawet dwukrotne kliknięcie samej czcionki powinno skłonić cię do jej zainstalowania.


Dzięki. Dodałem trochę danych do mojego pytania - chcę wiedzieć, gdzie mogę dostać te czcionki i czy ich użycie jest legalne.
Adam Matan

Jeśli są to czcionki MS, a ty masz wersję MS Office Hebrew, która, jak sądzę, pochodzi z nimi, wszystko powinno być w porządku. W przeciwnym razie możesz kupić czcionki z dowolnej odlewni lub projektanta, w zależności od licencji. W przypadku specyfiki stwardnienia rozsianego odpowie to na niektóre pytania: answer.microsoft.com/en-us/office/forum/office_2010-word/…
Alex

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.