Jak zamapować klawisz Command na klawiaturę „Windows”?


11

Chciałbym nową, ładną klawiaturę z mechanicznymi przełącznikami. Prawie każda klawiatura high-end, którą widzę, jest klawiaturą „Windows” z klawiszem Windows. I nie ma klawisza Command.

Wyobrażam sobie, że mógłbym użyć kombinacji mapowania klawiszy w systemie operacyjnym i namalować „Command” na jednym z klawiszy, aby uczynić moją nową klawiaturę taką samą jak ta wbudowana w mój Powerbook.

Jak zamapować klawisz Command na klawiaturę „Windows”?

Odpowiedzi:


21

Ponowne mapowanie klawiatury Windows, aby pozycje klawiszy pasowały do ​​standardowej klawiatury Mac, jest dość łatwe.

Wystarczy otworzyć Preferencje klawiatury i kliknąć przycisk Klawisze modyfikujące… w zakładce Klawiatura. Preferencje klawiszy modyfikujących

Pozwala to zmienić zachowanie klawiszy na każdej dołączonej klawiaturze (upewnij się, że wybierasz zewnętrzny z górnego menu rozwijanego).

Aby zmienić standardową Ctrl⊞WinAltkonfigurację systemu Windows na standard Mac controloptioncommand ⌘, po prostu zmień menu rozwijane Opcja i Polecenie, aby zawierały przeciwne wpisy (tj. Opcja wykonuje polecenie, a polecenie wykonuje opcję).

Jeśli chcesz zmienić klucze fizyczne, większość mechanicznych klawiatur premium korzysta z przełączników Cherry, które mają wymienne klawisze. Możesz uzyskać zestawy klawiszy modyfikujących specyficzne dla komputerów Mac z miejsc takich jak Klawiatura DAS i Klawiatury WASD . Jeśli chcesz zwariować, możesz nawet uzyskać w pełni dostosowany zestaw klawiszy w stylu podobnym do klawiatur Apple, jak ten facet (wygląda całkiem ładnie IMO, ale jestem pewien, że to kosztowne).


co powiesz na mapowanie klawiszy funkcyjnych, aby działały tak, jak na Macu? czy to też możliwe? czy musisz przejść i ustawić je wszystkie?
the0ther

1
Tak, ale to jest trochę bardziej zaangażowane. Niektóre z nich można wykonać za pomocą Preferencji klawiatury, inne (np. Klawisze multimedialne) wymagają bardziej skomplikowanego rozwiązania, takiego jak KeyRemap4MacBook .
robmathers,

1
Właśnie podłączyłem Corsaira K70 do mojego iMaca z systemem OS X 10.9.2 (Mavericks) i po ponownym mapowaniu preferencji klawiatury musiałem zrestartować komputer, zanim zadziałał.
AlexChaffee

1
Na niektórych klawiaturach można także zamieniać klawisze fizyczne, aby klawisze Alt były poprawnie oznaczone (a klawisze poleceń miały logo Windows).
Brecht Machiels


2

Blogger Shawn Blanc napisał doskonały artykuł porównujący trzy popularne klawiatury mechaniczne przeznaczone do użytku z komputerami Apple:

Ta recenzja została napisana przy użyciu trzech najpopularniejszych klawiatur mechanicznych dla komputerów Mac. Oni są:

  • Das Keyboard Professional Model S : To jest klawiatura, od której zacząłem. Zamówiłem go w przedsprzedaży kilka miesięcy temu za 113 USD, a dotarł około miesiąc temu. Klawiatury Das zaczną być wysyłane w piątek, 27 kwietnia, za 133 USD.
  • Apple Extended Keyboard II : Kupiona w serwisie eBay, sama klawiatura ma około 1990 roku, używa przełączników Alps, nie została wyprodukowana w Meksyku i kosztowała mnie 31,45 USD. Musiałem też kupić kabel ADB za 8,35 USD i adapter Griffn iMate ADB na USB za 25 USD. Całkowity koszt: 64,80 USD.
  • Matias Tactile Pro 3 : dobrze znana klawiatura innej firmy, która przedstawia się jako nowoczesna wersja Apple Extended II. Napisanie recenzji mechanicznych klawiatur Apple i nieuwzględnienie Matias Tactile Pro wydawało się niesprawiedliwe. Te sprzedają za 149 USD, ale Matias był uprzejmy i wystarczająco hojny, aby wysłać mi recenzję.

Zagłębia się w każdy z nich, opisując dźwięk, dotyk, szybkość pisania i kompatybilność z OS X. Artykuł podsumowuje (moje podkreślenie):

Jeśli ty też chcesz ozdobić biurko brzydką klawiaturą - o głośnej osobowości, która zwiększa produktywność pisania - to polecam klawiaturę Das. Wolę zarówno dotyk, jak i dźwięk niebieskich przełączników Cherry MX, i chociaż uważam, że Das jest najbrzydszy z tego zestawu, poważna maszynistka wie, że nie powinieneś patrzeć na klawiaturę podczas pisania.

Idąc dalej - ponieważ mechaniczne klawiatury są bezdenną geekowską fascynacją - znalazłem inne opcje (chociaż sam nie próbowałem jeszcze żadnych mechanicznych klawiatur):

  • PFU szczęśliwy Hacking Keyboard ma niezwykłą zwarty układ, ale jest zaprojektowany (i drukowana) do użycia z komputerem PC lub Mac.
  • Klawiatury WASD sprzedają wysoce konfigurowalne klawiatury mechaniczne, które pozwalają całkowicie dostosować sposób drukowania klawiszy.
  • Różni się w zależności od typu klucza / przełącznika, ale wiele mechanicznych klawiatur wydaje się mieć łatwo wymienialne klawisze, jeśli kupisz jedną z nadrukiem dla systemu Windows i chcesz zmienić odpowiednie klawisze według własnych upodobań.

nie ma mowy,
żebym

2

Mogę polecić „SpaceSave M” od Unicomp . Klawisze są rozmieszczone i oznaczone w systemie Mac OS. Wykorzystuje sprężyny wyboczające . Brzydki jak grzech, ale radość pisania :-) Projekt prawie się nie zmienił od 1984 roku.

Jednym z możliwych zarzutów jest działanie przycisku „Funkcja”. W klawiaturach produkowanych przez Apple klawisz „Funkcja” działa jak klawisz „Shift”, w którym stan podstawowy (przesunięty lub niezmieniony) można przełączać w Preferencjach systemowych. Na klawiaturze Unicomp klawisz „Funkcja” działa jak klawisz „Caps Lock” i nie można go przełączać w Preferencjach systemowych. Kiedy się do tego przyzwyczaiłem, stwierdziłem, że wolę.


Ooh, zapomniałem o tym. Nie wiem, co to takiego o brzydkich, ale funkcjonalnych rzeczach, ale pociąga mnie ta klawiatura, podobnie jak Mitsubishi Delica z 1994 roku . : P
Dan J
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.