Jak zmaksymalizować żywotność baterii Macbooka pro Retina podczas pracy z zasilaniem AC? [duplikować]


15

95% czasu pracuję z zasilaniem prądu przemiennego i wyświetlaczem Thunderbolt. Ponieważ baterii MacBooka Pro Retina nie da się łatwo zmienić, martwię się o jej żywotność i chciałbym ją zmaksymalizować. Przed siatkówką MacBooka ładowałem baterię do 50%, a następnie po jej wyjęciu korzystałem z MacBooka bez baterii zasilanej prądem przemiennym. Ale to już nie jest możliwe.

Trochę googlowałem, ale nie znalazłem jasnych wskazówek na temat korzystania z MacBooka podłączonego głównie do zasilania sieciowego i nie powodującego uszkodzenia baterii.

Z tego co wiem :

  • Należy unikać pełnych zrzutów.
  • Niedopuszczalne jest także utrzymywanie baterii w stanie naładowania do maksimum przez zbyt długi czas.
  • Staraj się, aby cykle ładowania były jak najniższe. Jest to żywotność baterii (bateria macbook pro Retina powinna utrzymać 80% ładunku po 1000 cyklach ładowania).

Próbuję odłączyć zasilanie prądem przemiennym raz w tygodniu, aż wskaźnik naładowania akumulatora spadnie do około 75%, a następnie ponownie podłączę prąd przemienny, aby naładować go do 100%. Nie wiem, czy to najlepsze kroki, aby zmaksymalizować żywotność baterii, ale myślę, że o wiele lepiej niż trzymać cały czas podłączony do zasilania sieciowego.

Co myślisz. Jak przedłużyć żywotność baterii przy zasilaniu prądem zmiennym?


Odpowiedzi:


11

Najlepiej postępować zgodnie z wytycznymi Apple: http://www.apple.com/batteries/notebooks.html

Standardowa konserwacja

Dla prawidłowej konserwacji baterii litowej ważne jest, aby od czasu do czasu poruszać się w niej elektrony. Apple nie zaleca pozostawiania urządzenia przenośnego podłączonego przez cały czas. Idealnym rozwiązaniem byłaby osoba dojeżdżająca do pracy, która używa swojego pociągu w pociągu, a następnie podłącza go do biura, aby naładować. Utrzymuje to przepływ soków z baterii. Jeśli natomiast używasz komputera stacjonarnego w pracy i oszczędzasz notebooka na rzadkie podróże, Apple zaleca ładowanie i rozładowywanie baterii przynajmniej raz w miesiącu. Potrzebujesz przypomnienia? Dodaj wydarzenie do iCal na pulpicie. Gdy akumulator nie będzie już wystarczał do zaspokojenia Twoich potrzeb, możesz go wymienić. Jeśli Twój notebook jest wyposażony we wbudowaną baterię, powinieneś ją wymienić tylko u autoryzowanego dostawcy usług Apple.

Przechowywanie długoterminowe

Jeśli nie planujesz używać notebooka dłużej niż sześć miesięcy, Apple zaleca przechowywanie baterii z 50% naładowaniem. Jeśli przechowujesz akumulator, gdy jest całkowicie rozładowany, może spaść w stan głębokiego rozładowania, co uniemożliwia utrzymanie jakiegokolwiek ładunku. I odwrotnie, jeśli przechowujesz go w pełni naładowany przez dłuższy czas, bateria może doznać pewnej utraty pojemności, co oznacza, że ​​będzie miała krótszą żywotność. Pamiętaj, aby przechowywać notebook i baterię w odpowiedniej temperaturze. (Zobacz „Strefa umiarkowana notebooka”).

Zasadniczo używa Macbooka w dowolny sposób, który jest dla Ciebie wygodny. Jeśli wolisz używać go przez cały czas podłączonego do prądu przemiennego, po prostu odłącz go przynajmniej raz w miesiącu i pozwól mu się rozładować, aby upewnić się, że elektrony się w nim poruszają.

Cykle oparte są na zasadzie kumulatywnej. Jeśli zdecydujesz się pozwolić dwa razy obniżyć go do 50%, to jeden cykl. Jeśli zdecydujesz się pozwolić czterokrotnie obniżyć go do 75%, nadal będzie to jeden cykl. Cykle przejdą do normalnego użytkowania i będziesz o wiele szczęśliwszy, jeśli nie będziesz się tym zbytnio przejmować. Sprzęt został zaprojektowany tak, aby przetrwał większą część żywotności urządzenia od momentu przełączenia z akumulatorów litowych.

W przeciwieństwie do twojego postu, Apple NIE zaleca uruchamiania laptopów z wymiennymi bateriami na AC bez baterii: http://support.apple.com/kb/HT2332

Sprawdź ten link z mniej oficjalnego, ale wciąż pomocnego źródła: http://forums.macrumors.com/showpost.php?p=9875442&postcount=23


Jednak nie mówią, czy powinno to być całkowite rozładowanie, czy tylko częściowe.
Tomasz Jaskuλa,

1
To nie ma znaczenia Nawet jeśli spadniesz do 80%, nadal poruszasz elektronami. To nie jest tak, że dysk twardy lub taśma, w której brak pełnego opróżnienia nie dotknie tej części przedmiotu: rozładowanie jest rozładowaniem i pomoże utrzymać stan baterii nawet po uruchomieniu przez 30 minut. Wsparcie AppleCare zaleca jednak, aby pozostawić komputer Mac podłączony do sieci przez większość czasu, odłączać go co 2 lub 3 dni i rozładowywać baterię do około 50%, a następnie podłączać z powrotem. Dzięki temu elektrony poruszają się najlepsze tempo.
hiiambo,

Dzięki za pomoc. Ciekawe, czy masz link do rekomendacji wsparcia AppleCare na temat odłączania go co 2 lub 3 dni?
Tomasz Jaskuλa

AppleCare nie udostępnia wsparcia w Internecie (w przeciwnym razie nie byłoby powodu za to płacić). Z pewnością możesz do nich zadzwonić, jeśli masz AppleCare i poprosisz.
hiiambo

3

Apple mówi:

Naładuj baterię litowo-jonową Apple w dowolnym momencie. Nie trzeba pozwolić, aby rozładowało się w 100 procentach przed ponownym naładowaniem. Akumulatory litowo-jonowe firmy Apple pracują w cyklach ładowania. Wykonujesz jeden cykl ładowania, gdy użyjesz (rozładujesz) ilości, która równa się 100% pojemności baterii - ale niekoniecznie wszystkie z jednego ładowania. Na przykład możesz zużyć 75 procent pojemności baterii jednego dnia, a następnie naładować ją całkowicie przez noc. Jeśli wykorzystasz 25 procent następnego dnia, rozładujesz w sumie 100 procent, a dwa dni będą sumowały się do jednego cyklu ładowania. Cykl może potrwać kilka dni. Pojemność dowolnego rodzaju baterii zmniejsza się po pewnym czasie ładowania. W przypadku akumulatorów litowo-jonowych pojemność zmniejsza się nieznacznie z każdym pełnym cyklem ładowania.

W porównaniu z tradycyjną technologią akumulatorów, akumulatory litowo-jonowe ładują się szybciej, działają dłużej i mają wyższą gęstość mocy, aby wydłużyć żywotność baterii w lżejszej obudowie. Gdy wiesz trochę o tym, jak one działają, mogą pracować dla ciebie o wiele lepiej.

Ładuje się szybko dla wygody i wolno dla długowieczności.

Bateria litowo-jonowa Apple wykorzystuje szybkie ładowanie, aby szybko osiągnąć 80% pojemności, a następnie przełącza się na wolniejsze ładowanie podtrzymujące. Czas potrzebny do osiągnięcia pierwszych 80 procent będzie różny w zależności od ustawień i urządzenia, które ładujesz. Ten połączony proces nie tylko pozwala wyjść z domu wcześniej, ale także wydłuża żywotność baterii.


1
Gdzie to mówi Apple?
grg


1

Zapytałem samych Apple, a oni powiedzieli mi, że naładuj komputer do 100%, a następnie obniż go tak blisko, jak to możliwe do 0% bez wyłączania, a następnie naładuj go z powrotem i nie trzymaj go podłączony, również możesz zamknąć laptopa stąd przejście do trybu uśpienia i nie trzeba go wyłączać.


To nie jest dobre dla żadnej baterii litowo-jonowej. Jest to nieunikniona cecha chemii.
Walf

1

W ostatnim artykule na temat przewodowej zasugerowano, że należy odłączyć ładowarkę, gdy osiągnie ona 80%, a następnie używać jej, aż osiągnie około 40%, a następnie podłączyć ją ponownie i ładować do 80% itp.


1
Jednak ten artykuł nie dotyczy notebooków Apple (co może mieć znaczenie w omawianym temacie).
yurkennis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.