Jak długo Apple zapewnia obsługę systemu Mac OS X?


12

Obecnie używam Apple 10.6 (Snow Leopard). Jak długo będzie obsługiwany system Snow Leopard? Czy Apple zapewnia na piśmie zasadę wycofania z eksploatacji?

Czytałem, że Apple zazwyczaj zapewnia aktualizacje zabezpieczeń tylko dla dwóch ostatnich wersji Mac OS X (zasady wsparcia „n-2”, gdzie „n” jest najnowszą wersją systemu operacyjnego. Ponieważ Lion i Mountain Lion są obecnie niedostępne, Apple może upuścić aktualizacje zabezpieczeń Snow Leopard.

Według „użytkowników komputerów Mac zastanawiających się, czy OS X Snow Leopard wycofał się” z Computerworld oraz „Gdzie są aktualizacje zabezpieczeń Safari dla systemu Windows i Snow Leopard? Użytkownicy pozostawili ujawnione” na blogu Sophos, niektórzy uważają, że Apple już cicho wycofało Snow Leopard. Strony te zawierają jednak sprzeczne informacje (Tiger został zaktualizowany w 2009 r.).

Jednak powyższe artykuły wydają się cytować plotki. Czy Apple zapewnia swoje zasady wsparcia na piśmie?


1
Z pewnością chciałbym również uzyskać ostateczną odpowiedź na to pytanie. Snow Leopard był przełomowym wydaniem OS X, ponieważ wiele osób celowo nie aktualizuje kolejnych wydań, ponieważ uważają, że interfejs się pogorszył. To bardzo przypomina sytuację z Microsoftem i Windows XP, gdzie MS skłoniło się do presji rynku i nadal wspierało XP przez ponad 10 lat dla tych, którzy zdecydowali się nie aktualizować. Mam nadzieję, że Apple zrobi to samo.
dodgethesteamroller

Microsoft ma jasne zasady EOL. Wiem, kiedy system Windows XP jest wycofywany i rozumiem ich uzasadnienie - system Windows XP jest dość stary. Nadal nie mam jasności co do zasad Apple, a Snow Leopard nie ma jeszcze 4 lat.
Stefan Lasiewski

Odpowiedzi:


6

Apple niestety nie podaje żadnych informacji na temat końca życia, i masz rację, że obsługują tylko bieżącą i poprzednie wersje, chociaż od czasu do czasu wydają poprawki bezpieczeństwa dla poprzedniej wersji dla kolejnego cyklu wydawniczego.

Będziesz mieć do 3 lat od wydania systemu operacyjnego i że zwykle komputer Apple będzie obsługiwany przez nowe wersje systemu operacyjnego przez mniej więcej ten sam czas.


3

Nie spotkałem się jeszcze z polityką wsparcia na piśmie, ale ta strona wydaje się zaprzeczać poglądowi, że starsze produkty przestają otrzymywać aktualne aktualizacje. Istnieją aktualizacje dla wersji 10.5 i XP już w czerwcu 2012 roku.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.