Czy Apple ma politykę dotyczącą martwych / zablokowanych pikseli w MacBooku Pro Retina


1

Niedawno kupiłem MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina. Zawsze borykałem się z różnymi problemami, kiedy byłem właścicielem innych laptopów, takich jak ASUS, HP, DELL itp. Chciałem czegoś bardziej niezawodnego.

Nowy MacBook Pro bardzo mnie ucieszył, dopóki nie zauważyłem zielonego piksela na środku ekranu. Pojawił się 2 tygodnie po otrzymaniu mojego MacBooka. Moje problemy zaczynają się tak jak wcześniej z innymi laptopami ...

W każdym razie mam spotkanie w najbliższym barze genialnym, ale przypuszczam, że nie zrobią nic dla jednego martwego piksela.

Więc moje pytanie brzmi: czy istnieje jakaś ogólnoświatowa polityka Apple dotycząca martwych / zablokowanych pikseli? Co powinienem wiedzieć przed moim spotkaniem, aby pomóc mi w ewentualnej wymianie MacBooka?

Próbowałem to naprawić za pomocą różnych metod, które można znaleźć w Internecie bez żadnych wyników.

P.S. MacBook został zakupiony online, a spotkanie odbywa się w jednym z genialnych barów w Paryżu.


Jeśli zauważyłeś martwy piksel w ciągu 14-dniowego okresu zwrotu, możesz po prostu zwrócić urządzenie o zwrot pieniędzy lub zamienić go na inny nowy komputer. Domyślam się, że AppleCare zajmie się tym bez żadnych kłopotów, ale w przyszłości należy pamiętać o 14-dniowym okresie zwrotu przy sprawdzaniu martwych pikseli.
Richard

Niestety jest to nieco ponad 14 dni :( Mam nadzieję, że geniuszny bar znajdzie rozwiązanie dla mojego problemu.
Tomasz Jaskuλa

1
Thomas: Czuję twój ból. Gdybym (kiedy) miał siatkówkę MBP, zdecydowanie chciałbym zrobić to dobrze ze strachu, że przez cały czas, kiedy posiadam maszynę, mnie to irytuje. Zgaduję, że będziesz dobrze traktowany. Daj nam znać wynik, gdy powiesz o tym Apple. W którym sklepie zamierzasz się tym zająć?
Richard

Richard, idę do baru geniuszu Paris Opéra. To będzie moje pierwsze doświadczenie z francuską obsługą Apple, ponieważ zawsze byłem użytkownikiem Windows. Pierwszy kontakt z macbookiem był niesamowity, kiedy przełączyłem się na osx. Mam taką samą nadzieję na wsparcie. Dałem ci znać wynik, gdy tylko wrócę z mojego apelu.
Tomasz Jaskuλa

Odpowiedzi:


1

Domyślam się, że będzie to objęte AppleCare. Mogą zdecydować się na naprawę lub wymianę. Ale nie jestem w 100% pewien.


1

Zastąpiłem iPhone'a i MacBooka martwymi pikselami, zamienili się na miejscu.

Nie ma znaczenia, skąd je kupisz, o ile są na gwarancji, naprawią je / wymienią.

Zalecałbym sklonowanie dysku za pomocą klonera do kopiowania kopii zapasowych lub przynajmniej zapewnienie aktualnej kopii zapasowej maszyny czasu na wypadek, gdyby nie byli w stanie zamienić dysku SSD, jeśli zaoferują zastąpienie go podczas wizyty.


Słyszałem, że przed wymianą istnieje limit 4 lub 5 martwych pikseli?
Tomasz Jaskuλa

To naprawdę zależy od nastroju geniusza w danym dniu. Jeśli jesteś dla nich miły, są zazwyczaj bardziej pomocni. Jeden z nich miał martwy piksel, a drugi miał zablokowany piksel. Obaj mieli ponad 6 miesięcy i obaj zostali zastąpieni na miejscu. Miałem też podejrzany wadliwy moduł wifi na iMacu, i chociaż nie mogli odtworzyć błędu w sklepie, wymienili go (powiedzieli, że naprawa zajmie tydzień, a zrobili to o 10 rano następnego dnia). Zazwyczaj są bardzo dobre w moim doświadczeniu.
AlanJC

Jestem nowym użytkownikiem Mac OSX. Jestem użytkownikiem Windows od samego początku. Jak zrobić klon kopii na OSX?
Tomasz Jaskuλa

1
Jest bardzo prosty w użyciu, cała dokumentacja jest dostępna tutaj bombich.com/ccc_support.html
AlanJC

1

Mój miał jeden martwy piksel po okresie 14 dni. Bez pytania zadawali ekran. Gdyby zostawił je na noc, ponieważ nie miały części.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.