Windows 8 RTM zawiesza się na Mac Book Pro


9

Zainstalowałem Windows 8 RTM (dostępny dla subskrybentów MSDN) na moim Core 2 Duo 13 "Mac Book Pro.

Próbowałem zainstalować program Visual Studio 2012 na moim MBP, który zawiesza się podczas instalacji. Biorąc pod uwagę, że pomyślnie zainstalowałem VS2012 za pośrednictwem Parallels na tym samym urządzeniu, nie mogę nie myśleć, że jest to specyficzne dla interakcji z MBP i Windows 8 za pośrednictwem Boot Camp.

Czego mogę użyć do zdiagnozowania tego problemu i rozwiązania go? Czy istnieje znany problem zawieszania się MBP i Windows 8 podczas instalacji?

Ponieważ używam go częściej, wydaje się, że zawiesza się po około 15-20 minutach użytkowania, bez względu na to, jaki program jest uruchomiony. Muszę ponownie uruchomić komputer Mac, aby ponownie zaczął działać.


1
Widziałem to zachowanie na moim białym MacBooku z końca 2010 roku w przedpremierowych wersjach systemu Windows 8 i jestem bardzo rozczarowany, że RTM wciąż wykazuje takie problemy. Biorąc pod uwagę, że Apple nie zaktualizował jeszcze Asystenta Boot Camp ani sterowników do obsługi Windows 8, najprawdopodobniej jest to problem Boot Camp.
BoltClock,

OK, zacząłem działać na moim białym MacBooku, wyłączając dynamiczne tiki i zmieniając plan zasilania. Nie jestem pewien, czy powinienem opublikować to jako nową odpowiedź ...
BoltClock,

Odpowiedzi:


3

Podobny problem wystąpił na moim MBP, gdy zainstalowałem Windows 8 RTM (także Core 2 Duo 13 "MBP). Czytając, znalazłem następującą dyskusję na forach Apple, która wspomina o bcdeditpoprawce, wraz z aktualizacją sterowników NVidia. I postępował zgodnie z kluczowymi krokami „napraw” w drugim poście pod tym linkiem i naprawili dla mnie problem.

Podsumować:

  1. Uruchom wiersz polecenia jako administrator i wprowadź następujące polecenie: bcdedit /set disabledynamictick yes
  2. (Ten krok jest istotny tylko, jeśli twój MBP ma grafikę NVidia zamiast grafiki Intel HD / ATI w nowszych modelach) Pobierz najnowsze sterowniki graficzne NVidia

Jeśli jesteś zainteresowany, ten artykuł zawiera teorię na temat problemu dynamicznego tykania i dlaczego wyłączenie go powinno naprawić zamrażanie.


1

Przekonałem się, że zmiana mojego planu zasilania z Zrównoważonego na Wysoka Wydajność na moim MacBooku Air 2011 rozwiązuje przypadkowe zamrażanie, które obserwuję podczas instalacji lub normalnego użytkowania.

Podczas instalacji systemu Windows 8 RTM odkryłem również, że brak podłączonego zasilacza pozwolił mi również uniknąć zamrożenia. Tak więc ogólną zasadą jest, aby nie uruchamiać systemu Windows 8 RP lub RTM z zasilaczem podłączonym do zasilania zgodnie ze zrównoważonym planem zasilania - w miarę możliwości przełącz się na opcję Wysoka wydajność.


1

Jako rozszerzenie odpowiedzi Bogie mogę potwierdzić, że (przynajmniej na MacBooku Air 2011) zmiana profilu mocy na jeden z :

  • Oszczędzanie energii
  • Wysoka wydajność

zamiast korzystania z opcji „Zrównoważony” uzyskuje się całkowicie stabilny laptop bez awarii.

UWAGA: Zakładam, być może błędne, założenie, że wewnętrzne / oprogramowanie wewnętrzne MacBooka Air i MacBooka Pro są wystarczająco podobne, aby te informacje były przydatne

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.