Czy utwory iTunes można przenosić z jednego konta na inne?


13

Mój syn, który jest już dorosły, korzysta z mojego konta iTunes (nie korzystam z iTunes), które stworzyłem dla niego wiele lat temu i ma dużą, legalną bibliotekę iTunes.

W najbliższej przyszłości opuści dom.
Problem polega na tym, jak mogę przenieść wszystko, co kupił, na swoje własne konto iTunes?

Przed wyjazdem planuje założyć własne konto iTunes.
Czy można w ogóle przenieść te tysiące piosenek z mojego konta na jego?

Uwaga: To wszystko jest oparte na komputerze z systemem Windows.

Odpowiedzi:


11

Nie, niestety nie można zmienić „własności” plików na inne konto. Ten sam problem miałbyś z małżeństwem, które kupiło całą muzykę na jednym koncie, ale potem się rozwiodło. Stało się tak z kontem mojego taty i jego byłej żony, i skontaktowaliśmy się z Apple, aby się upewnić.

Najbardziej „legalną” drogą byłoby przekonwertowanie tego rachunku bieżącego na jego nowe konto. Jak w, zmień kontakt, adres rozliczeniowy i adres e-mail, aby użyć jego informacji. W ten sposób jego konto po prostu się z nim przenosi. Jeśli kiedykolwiek chciałeś założyć konto, możesz utworzyć nowe.

Najbliższy rzeczą, którą mógłby zrobić inaczej jest, gdy ma on swoje drugie konto skonfigurować, włącz Home Sharing na obu maszynach. Mógł następnie dodać tę muzykę do swojej nowej biblioteki, a twoje konto może ją autoryzować.

Inną opcją byłoby użycie iTunes Match. Mógł skopiować wszystkie zakupione pliki do swojej biblioteki i włączyć iTunes Match. Następnie usuń te pliki lokalnie i ponownie pobierz z iTunes w chmurze. Spowodowałoby to usunięcie DRM na niektórych plikach, aby mógł je odtwarzać i przechowywać w swojej bibliotece. (To jest ścieżka, którą wybrał mój tata).

Legalność jednej z dwóch ostatnich metod jest jednak wątpliwa, ponieważ tak naprawdę nie jest to projekt usługi. Chociaż może to być bardziej „właściwa” rzecz niż nielegalne ich pobieranie. Nie jestem prawnikiem, więc mówię o tym tylko w spostrzeżeniach i uczuciach, a nie oficjalnie.

Ostatecznie, z plikami DRM i wieloma warunkami korzystania z plików cyfrowych, nabywca jest jedynym, który posiada „prawa” do plików. Chociaż mógł je kupić na koncie, które posiadasz, w rzeczywistości jesteś właścicielem itp. ITunes nie pozwala na przeniesienie tej własności, ale świadczy usługi takie jak dwa powyżej, aby pomóc rodzinom.


4

Naprawdę nie możesz przenosić treści z jednego konta na drugie. Ale możesz zmienić identyfikator Apple ID i wszystkie dane osobowe dla tego, na którym obecnie kupiłeś wszystkie utwory.

Jest ładny artykuł na ehow.com


3

Skopiuj pliki z komputera na jego dysk zewnętrzny. I autoryzuj swoje konto jako konto dźwiękowe na tym komputerze. Każde konto może być słyszalne na maksymalnie 5 komputerach. Pamiętaj tylko o cofnięciu autoryzacji każdego komputera podczas aktualizacji. Twój syn nie miałby prawa własności do muzyki, ale jest to najszybszy sposób przenoszenia dużej ilości muzyki. Mógł dodać tę muzykę do swojej biblioteki i odtwarzać ją na dowolnym urządzeniu.


0

Jest jeden sposób (jeśli ma on innego laptopa lub zabiera go ze swoim Apple ID). Po pierwsze, jeśli zamierzasz używać innego laptopa, możesz utworzyć kolejne konto Apple na tym laptopie.

Następnie zaloguj się, a następnie wyloguj. Teraz zaloguj się za pomocą swojego Apple ID i pobierz wszystkie swoje piosenki na laptopa (może to chwilę potrwać, ponieważ cała muzyka). Innym sposobem, jeśli weźmie laptopa, który ma już Apple ID, będziesz już mieć całą muzykę w bibliotece tego komputera, więc po prostu wyloguj się i zaloguj za pomocą nowego Apple ID, który utworzyłeś i będziesz mieć wszystko muzyka wciąż tak jest.

Wolę ten drugi, ponieważ w przypadku tego pierwszego czasami istnieje szansa, że ​​w pewnym sensie zostanie zablokowany, ale nie zablokowany, po prostu możesz pobrać cokolwiek z innym Apple ID przez 90 dni, ale w tym przypadku nie sądzę, aby tak się stało. (Zrobiłem to wszystko wcześniej). Mam nadzieję że to pomoże.


0

Właśnie miałem ten sam problem, ale kiedy wybrałeś całą swoją muzykę na komputerze Mac lub PC, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy jeden z nich. możesz wybrać wykonanie wersji dla AAC, jeśli to zrobisz, twój Mac / PC skopiuje utwory, ale konto nie będzie już połączone z skopiowaną wersją !!!


0

Po dokonaniu zakupu za pomocą jednego identyfikatora AppleID zawartość można odtwarzać tylko na 5 różnych urządzeniach. Jeśli włączysz Udostępnianie domowe, pozwala to na łatwe przesyłanie treści iTunes między użytkownikami na tym samym komputerze lub na innych komputerach w sieci, ale treść musi być autoryzowana do odtwarzania na dowolnym dodatkowym komputerze / urządzeniu, nawet jeśli przesłałeś zawartość za pośrednictwem Udostępnianie w domu (zwróć uwagę na HOME w „Udostępnianiu w domu” :) Więc jeśli twój syn opuści dom i chce zabrać muzykę kupioną dla niego za pomocą swojego AppleID, może użyć Udostępnienia w domu, aby pobrać muzykę do swojej biblioteki, ale my nie będzie można go odtwarzać na żadnym urządzeniu innym niż autoryzowane do odtwarzania treści zakupionych za pomocą AppleID. Wydaje mi się, że „Music Match” to najlepszy sposób radzenia sobie z tego rodzaju ponownym posiadaniem.


0

To zasługuje na nową odpowiedź, tylko po to, aby była aktualna.

Jest to teraz możliwe przy użyciu udostępniania rodziny

Udostępnianie rodziny ułatwia nawet sześciu osobom w rodzinie dzielenie się zakupami w iTunes, iBooks i App Store bez udostępniania kont. Płać za rodzinne zakupy przy użyciu tej samej karty kredytowej i zatwierdzaj wydatki dzieci bezpośrednio z urządzenia rodzica. Udostępniaj zdjęcia, kalendarz rodzinny i nie tylko, aby wszyscy byli w kontakcie.

Możesz korzystać z funkcji Family Sharing na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch z iOS 8, Macintosh z OS X Yosemite i iTunes 12 lub z komputerem PC z iCloud dla Windows 4.0. Aby rozpocząć, jedna osoba dorosła w twoim domu - organizator rodziny - konfiguruje Udostępnianie rodziny, zaprasza do pięciu dodatkowych członków rodziny i zgadza się zapłacić za zakupy iTunes, iBooks i App Store, które zainicjują w ramach grupy rodzinnej. Po dołączeniu członków rodziny funkcje Udostępniania rodziny są konfigurowane automatycznie na urządzeniach wszystkich użytkowników.


-1

Tak, tak długo, jak masz połączenie z tym samym WiFi, możesz używać iCloud, aby włączyć „Udostępnianie domowe”. Twój syn może utworzyć własne, oddzielne konto iTunes, a po włączeniu funkcji „Home Sharing” będziesz mógł przeciągać i upuszczać wszystkie utwory z jednego konta na drugie. Robiłem to wiele razy z kilkoma różnymi kontami w rodzinie.


Zostało to już wspomniane w odpowiedzi jmlumpkin. Omówił także tę wralną legalność.
guwac
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.