Dlaczego jednakowo kosztowałbyś MacBooka Air zamiast MacBooka Pro? [Zamknięte]


9

Widzę, że 13-calowa wersja MacBooka Pro i MacBooka Air kosztuje 1199 USD, ale Pro ma więcej funkcji niż MacBook Air. Dlaczego ktoś miałby kupować MacBooka Air? Jaki jest tego haczyk?

Myślałem o zakupie MacBooka do celów programistycznych i martwiłem się, jeśli wystąpi problem w wersji Pro, ponieważ ma więcej funkcji (na przykład więcej miejsca).

Edytować:

Dzięki za odpowiedź, kupiłem MacBooka Pro tydzień temu i już go kocham.


2
Pojawia się pamięć półprzewodnikowa i ogólny wzrost prędkości, dzięki czemu powietrze może sobie poradzić dzięki wolniejszemu, tańszemu procesorowi, który zużywa mniej energii baterii i nadal przyspiesza. Nie ma żadnych problemów z żadnym z tych komputerów lub koncepcji, wszystko zależy od tego, do czego zamierzasz go używać i jak lubisz pracować. Dla niektórych lżejsze / szybsze będą bardziej atrakcyjne, dla innych będzie potrzebny bardziej „tradycyjny” komputer z dyskiem twardym, wszystkimi portami i napędem optycznym. Nie ma dobra ani zła, tylko to, co jest dla ciebie dobre.
Richard,

Pytania dotyczące zakupów sprzętu są nie na temat. Dołącz do nas na Ask Different Meta, aby omówić, co stanowi dobre pytanie dotyczące „wymagań” dla witryny, którego możesz się nauczyć i zabrać ze sobą podczas zakupów.
bmike

1
1 rok i nadal jestem dumny z mojej decyzji:
noob

Odpowiedzi:


18

Podstawowymi wadami MacBooka Pro są:

 • cięższy i bardziej nieporęczny w porównaniu do Powietrza
 • zauważalnie wolniejszy HDD w porównaniu do SSD w tej samej cenie
 • ma tylko rozdzielczość ekranu 1280 x 800

Uwaga: ale potwierdzono, że jest to wyświetlacz lepszej jakości niż ten w powietrzu, z bardziej dokładną gamą kolorów.

Rzeczy, które sprzedały mi na MacBooku Pro w porównaniu z 13-calowym MacBookiem Air: MacBook Pro jest bardziej przyszłościowy i można go aktualizować, a moim zdaniem oferuje większy stosunek jakości do ceny.

 • Przede wszystkim pamięć RAM, którą można aktualizować, Pro pochodzi z 4 GB, podobnie jak MacBook Air, ale najważniejsze jest to, że mogę po prostu zamówić ją z 4 GB dla Pro, wiedząc, że będę w stanie uaktualnić do 8 GB lub nawet 16 GB według stawki rynkowej dla pamięci RAM, kiedy tylko chcę. Nie mogę tego zrobić za pomocą Air, albo zamawiasz 4 GB i skracasz żywotność komputera, albo płacisz z góry, aby uaktualnić do maksymalnie 8 GB po cenie premium (to tandetne i chciałbym tego uniknąć).

 • Po drugie, MacBook Pro od wersji z połowy 2012 r. Nadal ma standardową obudowę, w której można zakupić i zainstalować zewnętrzne dyski twarde 2,5 "SATA do laptopa SSD lub standardowe dyski twarde.

A potem funkcje bonusowe w kolejności według mnie, wszystkie bez potrzeby korzystania z zewnętrznych kluczy i adapterów:

 • Gigabit Ethernet

 • Port Firewire 800

 • SuperDrive (napęd optyczny)

 • Standardowe gniazdo słuchawkowe Audio, które może obsługiwać zarówno wyjście, jak i wejście za pomocą kabli analogowych lub cyfrowych

 • Nie przeniósł się do nowego formatu adaptera MagSafe 2

Więc elastyczność i wartość MacBooka Pro mnie sprzedało, bardzo przykro jest zauważyć, że wszystkie MacBooki prawdopodobnie wkrótce staną się Airs (jak MacBook Pro Retina) wkrótce, a ta opcja wartości będzie już przeszłością, więc Ciesz się tym póki trwa.


Ładnie wyjaśnione dzięki :)
noob

Nie wiem, dlaczego masz czwarty punkt, MacBook Air ma gniazdo słuchawkowe, które obsługuje wejście mikrofonu.
ghoppe

Ponadto: zdaję sobie sprawę, że jest to w dużej mierze kwestia osobistych preferencji, ale nie jestem smutny, że przyszłe modele MacBooka Pro będą podobne do MacBooka Pro Retina. :)
ghoppe

1
Mój największy problem ze stylem Air jest związany z pamięcią RAM, co jest bardzo paraliżujące i ogranicza [ koniec aktualizacji RAM do więcej niż Apple oficjalnie obsługuje apple.stackexchange.com/questions/51758/… ], chyba że co roku kupujesz nowy komputer.
MrDaniel

1
Właśnie zmieniłem 15-calowy MBP (2011) na 13-calowy MBA (2012) i uważam, że różnica w jakości wyświetlania jest dość znacząca ! Wyświetlacz na Macbooku Air jest mniej odblaskowy z powodu braku szklanego panelu. Jednak reprezentacja kolorów na MBP była znacznie lepsza, jeśli mogę tak powiedzieć. Kolory na MBP były bardziej żywe, a czerń była bardziej czarna. Wyświetlacz Macbooka Air jest ogólnie nieco bardziej białawy, czego nie mogę naprawić za pomocą niestandardowego profilu kolorów. Oba panele wyświetlacza są wykonane przez LG.
gentmatt,

10

Posiadałem zarówno i osobiście uważałem, że zawodowiec jest DALEKO DALSZY jest lepszy od powietrza.

Jak stwierdzono w innych odpowiedziach, powietrze ma tę zaletę, że jest znacznie lżejsze, a dysk półprzewodnikowy jest również niezawodny i szybszy. Jednak powietrze jest zasadniczo konkurentem netbooka. Odkryłem, że moje nie jest w stanie wykonać większości zadań, które chciałem zrobić. Jako projektant i programista sieci Web często mam programy Illustrator, Photoshop, Dreamweaver i Bridge, wszystkie działające w tym samym czasie, a także przeglądarkę internetową lub dwie i program FTP, MacBook Air zawsze miał problemy z jedną lub dwiema tymi aplikacjami i wentylator działałby praktycznie bez przerwy, gdybym chciał zrobić coś więcej niż surfować po Internecie.

Z drugiej strony MacBook Pro mam Transmit, Illustrator, Photoshop, InDesign, Dreamweaver, Bridge, TextMate, Microsoft Outlook, Telefon, Chrome i Safari - wszystkie otwierają się, gdy piszę ten post ... a fan nawet zaczęło się.


5

MacBook Air działa w wyższej rozdzielczości (1440 x 900) niż Pro (1280 x 800).

Dla rozwoju wyższa rozdzielczość może być dobra, jeśli używasz tylko ekranu laptopa, jeśli pracujesz podłączony do zewnętrznego ekranu, to tak naprawdę nie ma znaczenia.

Po zapoznaniu się z obiema wersjami (modele sprzed 2012 r.) Ekran Pro wydaje się lepszej jakości z lepszymi kątami widzenia i kolorami - jest to subiektywne, ponieważ strona internetowa Apple opisuje je tak samo.


3

MacBook Air jest znacznie mniejszy, a zatem lżejszy. Mniej miejsca oznacza mniejsze elementy, a zatem albo mniej mocy, albo droższe części.

Jeśli zamierzasz dużo podróżować z komputerem MacBook, kup Air, jeśli nie i potrzebujesz energii, kup Pro.


2

Macbook Air

 • Pamięć półprzewodnikowa (szybszy odczyt / zapis)
 • Lżejsza rama
 • Brak napędu optycznego (dostępny opcjonalny zewnętrzny napęd Superdrive)

MacBook Pro

 • Wnęka optyczna Superdrive
 • Więcej miejsca za mniej pieniędzy

1

W cenie, o której mówisz, Air jest wyposażony w dysk SSD, a Pro w dysk twardy o prędkości 5400 obr./min (i nieco szybszy procesor). W zależności od rodzaju prac programistycznych dysk SSD może dać bardziej zauważalną przewagę niż niewielki wzrost wydajności procesora.

Jeśli chodzi o to, co warto, wybrałem Air, SSD i wyższą rozdzielczość (plus wygląda niesamowicie) - ale wycofam go z użycia przez deweloperów w przyszłym roku, kiedy wyświetlacze Retina będą tańsze i mają mniejszy rozmiar.

Edycja - w najnowszych modelach z 2012 roku zarówno Air, jak i Pro mają podobne procesory i5 i pasującą prędkość pamięci, więc różnice w szybkości, o których mówią ludzie, nie są całkiem uczciwe.


1

Ponadto, chociaż nie jest to ogólnie akceptowane przez użytkowników Apple, MS Windows nie działa dobrze na MacBooku Air, podczas gdy na MacBooku Pro.

Mała rzecz, o której należy pamiętać.

EDYCJA: Jak stwierdzono poniżej, wydaje się to nieprawdziwe w przypadku nowszych modeli MacBook Air, ponieważ od wersji 11 i nowszych używają Sandy Bridge, o czym nie wiedziałem - ponieważ nigdy nie położyłem rąk na jeden z nowszych modeli . W skrócie; to sprawia, że ​​mój oryginalny punkt jest dyskusyjny.


Czy potrafisz opracować system Windows, który nie działa dobrze na antenie? Co poszło nie tak?
silnik seryjny

Właściwie mam 11-calowy Air, a Windows działa na nim bardzo ładnie.
IT Dude,

Nie zgadzam się również, że jakakolwiek wersja Air 2011 lub nowsza jest niedostateczna dla systemu Windows. O ile nie przejdziesz na 15-calowego profesjonalistę, aby uzyskać mocny układ GPU, trudno jest zrobić nic poza porównaniem izolowanego systemu, aby znaleźć Air tak powolny w porównaniu do 13-calowego Pro.
bmike

0

Jeśli twoje wymagania obejmują bezpieczeństwo fizyczne, możesz chcieć wiedzieć, że Air nie jest wyposażony w zamek Kensington. Są zamki wykonane dla Air, ale wydają się nieco hackerskie - np .: umieszczenie metalu w szczelinie między ekranem a korpusem lub pokrycie całego powietrza plastikiem przykręconym do korpusu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.