Jak dobrze Dokumenty Google działają na iPadzie?


Odpowiedzi:


9

Dokumenty Google mają pełną funkcję przeglądania i edycji na iPadzie (patrz tutaj i tutaj ). Szczerze mówiąc, to trochę jak próba ścięcia drzewa plastikową łyżką. Czuje się dość niezdarnie, jest dość powolny i nie jest to coś, co chciałbyś być regularną częścią swojej pracy .

Nie możesz wybrać tekstu, co oznacza brak kopiowania lub wklejania. Jeśli stukniesz dwukrotnie na końcu zdania, aby uzyskać kropkę, nie zostaniesz nagrodzony za ten konkretny skrót mobilny. Nie ma klawisza Shift; jeśli słowo jest pisane wielką literą, cały tekst będzie pisany wielkimi literami, dopóki przycisk nie zostanie wyłączony. Odstępy są równie powolne, szczególnie jeśli trzeba edytować duży obszar tekstu. Tuaw

Istnieją aplikacje takie jak GoDocs, które twierdzą, że poprawiają wrażenia, ale sam ich nie próbowałem.

Jeśli nie masz iPada (a przypuszczam, że nie masz, bo zadajesz to pytanie!) Możesz sprawić, że Twój Mac lub PC będzie udawał iPada w Safari i sam go wypróbuje. Uruchom preferencje Safari i zaznacz menu rozwijania programu na karcie Zaawansowane: Preferencje Safari!

Następnie użyj menu rozwijania na pasku menu, aby ustawić agenta użytkownika na Mobile Safari 3.2.2 - iPad. Twoja przeglądarka będzie działać tak, jakby to był iPad, co pozwala korzystać z Dokumentów Google lub innych witryn, które Cię interesują.

alternatywny tekst


0

Obecna sytuacja jest znacznie lepsza niż naszkicowana w odpowiedzi Tuaw, chociaż wciąż brakuje niektórych niezbędnych elementów. Podstawowe prace edycyjne, w tym typy czcionek, nagłówki, wypunktowania, numeracja. Więc na pewno możesz napisać fajny kawałek tekstu. Jednak w porównaniu z przeglądarką pulpitu brakuje wielu funkcji. Karty można wstawiać tylko za pomocą zewnętrznej klawiatury, tabel nie można w ogóle tworzyć (możliwe jest przeglądanie i edycja zawartości istniejącej tabeli), wiele kolumn jest niemożliwych itp. Nie można używać komputerowej wersji Dokumentów Google w przeglądarka na iPadzie. Tak więc aplikacja Google Docs na iPada jest użyteczna, ale prawdopodobnie będziesz musiał wprowadzić pewne zmiany na laptopie lub komputerze stacjonarnym, jeśli dokument jest czymś więcej niż zwykłą notatką.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.