Jaka jest różnica między szwedzkim a szwedzkim - profesjonalnym układem klawiatury?


11

Wydaje się, że istnieją dwa układy dla języka szwedzkiego (nie licząc Sami) i nie rozumiem różnicy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Jeśli chcesz znaleźć odpowiedź, możesz włączyć przeglądarkę klawiatury i sprawdzić klawiatury - zwracając uwagę na alternatywne klawisze, gdy opcja, polecenie, przesunięcie i kontrola są wciśnięte. Może być konieczne zrobienie zrzutu ekranu, aby porównać je obok siebie w zależności od „fotograficznego” działania pamięci.
bmike

3
W przypadku, gdy nie jest to jasne - włączasz przeglądarkę Klawiatura i znaki (z pref Klawiatury), aby wyświetlała się jako źródło wejściowe w okienku preferencji, które przesłałeś w swoim pytaniu.
bmike

Odpowiedzi:


4

O ile mogę stwierdzić, jedyną różnicą jest to, że @ and ™ zamieniły miejsca na dwóch układach.

Układy klawiatury Swedish vs. Swedish Pro w systemie Mac OS Zrzuty ekranu z MacOS High Sierra (10.13.4)


1

Na komputerach Macintosh klawiatury szwedzkiej i szwedzkiej wersji Pro różnią się pod względem znaków dostępnych za pomocą klawiszy ⇧ Shift lub ⌥ Option. ⇧ Shift + § (w górnym rzędzie) tworzy znak °, a ⇧ Shift + 4 tworzy znak €. Klawisze cyfr dają © @ £ $ ∞§ | [] ≈ z ⌥ Opcja i ¡”¥ ¢ ‰ ¶ {} ≠ z ⌥ Opcja + ⇧ Shift.


1

Przy „szwedzkim” znak @ nie był dostępny na alt-2, więc musiałem przełączyć się na „szwedzki profesjonalista”, aby przywrócić „stare” zachowanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.