jeśli zarówno dane, jak i Wi-Fi są włączone, czy iPhone będzie korzystał z obu?


11

Korzystałem z iPhone'a z włączoną obsługą danych, obsługą 3G i wewnątrz węża, gdzie byłem podłączony do Wi-Fi. Właśnie zobaczyłem, że przekroczyłem swój miesięczny limit i zapłacono mi 10 USD. Więc kiedy dane są włączone, czy zawsze będą wykorzystywane? Rozumiem, że 3G służy tylko do przesyłania danych, więc nie naliczam osobnych opłat. dobrze?


Możesz sprawdzić używane dane komórkowe w Ustawienia> Ogólne> Użycie> Użycie komórkowe. Jeśli chcesz monitorować określony okres, musisz jednak ręcznie zresetować te statystyki.
Gerry,

To działo się na jailbroken komórkowe i WiFi + 3G iPadów , ale są one uważane za błędy.
NOTjust - user4304 23.04.13

Odpowiedzi:


5

Jeśli właśnie zobaczyłeś, że przekroczyłeś swoje dane, mogło to być wiele godzin temu, gdy cię nie było w domu. AT&T twierdzi, że może to być opóźnione o 24 do 48 godzin.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​iPhone będzie korzystał z danych tylko z jednego połączenia na raz, a nie z obu; Jego wybór jest wskazywany przez symbol adaptera wyświetlany na pasku menu. Gdy zobaczysz symbol Wi-Fi, twój iPhone używa Wi-Fi tylko do Internetu.

Przykład: gdy jestem podłączony do naprawdę złej sieci Wi-Fi (jeśli jestem prawie poza zasięgiem lub utraciłem połączenie internetowe) i próbuję załadować stronę w Safari, mój iPhone będzie miał problem z ładowaniem strony przez około 10 do 20 sekund. Następnie symbol Wi-Fi przełącza się na symbol 3G, a strona ładuje się przy użyciu danych komórkowych.

Jedynymi wyjątkami, o których wiem, są wiadomości multimedialne (MMS), które nie są iMessages i Visual Voicemail - obie te rzeczy nie będą dostępne przez Wi-Fi i nie będą mogły być odbierane przy wyłączonych danych komórkowych. Nie używają obu, ale mogą korzystać z sieci komórkowej, gdy masz połączenie Wi-Fi.

Ostatni dowód i zabezpieczenie na przyszłość: w iOS 6 Beta 4 Apple dodał opcję „Wi-Fi Plus Cellular”. ( MacRumors: iOS 6 Beta dodaje opcję „Wi-Fi Plus Cellular” ... )

Pomoże to osobom, które mogą być w sieci Wi-Fi z niewielkim lub zerowym połączeniem internetowym, będą mogły przesyłać dane komórkowe do niektórych aplikacji. (Być może jestem tylko w sieci Wi-Fi na przykład dla Airplay.) Pozwala ci wybrać (z ich wstępnie ustawionej listy), które aplikacje mogą uzyskiwać dostęp do danych komórkowych, gdy jesteś w Wi-Fi. Przed iOS 6 ta opcja była niedostępna.


To może nie być całkowicie poprawne. W iOS 7 wprowadzono nową funkcję o nazwie Multipath TCP. ( support.apple.com/kb/HT5977 ) Może to być wyjątek od powyższej reguły. Jednak osobiście nie widziałem tego zachowania.
Shane Hsu

1

Nie. Gdy dane są włączone, będą wykorzystywane tylko wtedy, gdy nie masz połączenia z Wi-Fi (iOS został zbudowany tak, by preferować Wi-Fi).

Tak. Twoja firma komórkowa (tj. AT&T, Verizon itp.) Nie wie, ile danych używasz przez Wi-Fi, i nie nalicza za to opłaty (oczywiście w twoim domu są pewne koszty, ale to jest osobne). Gdy aktywnie korzystasz z telefonu przez Wi-Fi, iOS 5 nie będzie używać żadnych danych komórkowych.

Edytuj (dzięki, Gerry): gdy telefon jest zablokowany, może wyłączyć Wi-Fi (w celu oszczędzania baterii) i wykorzystywać dane do niektórych procesów w tle, takich jak poczta push. Są szanse, że te procesy wykorzystają znikome ilości danych, ale nadal warte odnotowania.

Uważaj na robienie dużych pobrań, gdy nie masz połączenia z Wi-Fi. Pobieranie aplikacji (co może się zdarzyć w niektórych przypadkach automatycznie) i przesyłanie strumieniowe filmów to dwa duże zasoby zasobów.


Zastanów się nad usunięciem informacji o iOS 6, ponieważ ta SE nie akceptuje mówienia o niepublikowanym oprogramowaniu.
Max Ried

1
Nie do końca prawda. W trybie czuwania wyłączy Wi-Fi, aby oszczędzać energię, a procesy w tle, takie jak poczta push, będą nadal wysyłać dane przez połączenie komórkowe.
Gerry,

Dzięki Gerry. Nie wiedziałem tego Zredagowałem swój post.
bassplayer7

1

Telefon wybiera dane komórkowe przez Wi-Fi. Byłem w domu w środowisku Wi-Fi pierwszego dnia mojego telefonu. Mój telefon osiągnął 17,5 GB, wybierając dane z dostępnym Wi-Fi, a nie symbolem LTE na telefonie. Nie byłem podłączony do chmury. Nie byłem połączony z Siri.

Musisz wyłączyć dane komórkowe dla każdej instalowanej aplikacji i wyłączyć okres danych komórkowych. Powodem tego jest to, że nie chcesz, aby wszystkie aplikacje korzystały z niego w momencie, gdy potrzebujesz włączyć dane. Na przykład, jeśli korzystasz z map. Upewnij się, że jest wyłączony dla iTunes. Nie przesyłaj strumieniowo muzyki. Upewnij się, że nie korzystasz z chmury. Zachowaj prawdziwe wersje swoich utworów na swoim urządzeniu.

Miałem iPhone'a 4 od czasu aktualizacji do wersji 6. Nigdy nie złamałem 3,5 GB w ciągu miesiąca. W jednym dniu zepsułem 17,5 GB synchronizując bibliotekę muzyczną iPhone'a z routerem Wi-Fi podczas fizycznego połączenia przewodem z komputerem Mac. Symbol WiFi był tam cały czas. To nie powinno się zdarzyć.


-1

W Wielkiej Brytanii iPhone na pewno będzie korzystał z danych mobilnych PRZED Wi-Fi, jeśli oba są włączone i dostępne, prawdopodobnie do operatora sieci komórkowej - pamiętaj, kiedy po raz pierwszy przybyli MO nie chcieli nawet, aby ludzie łączyli się przez WIFI, ponieważ robili stos gotówki z ich danymi mobilnymi. Nauczyłem się tego na własnej skórze…


1
To dość interesujące (i niepokojące) stwierdzenie. Czy możesz dodać jakieś wskaźniki do dalszych artykułów referencyjnych?
nohillside

1
Nie, jestem w Wielkiej Brytanii, najpierw korzysta z Wi-Fi, co może być uciążliwe, gdy mijasz sklep z dostarczonym Wi-Fi, ponieważ musisz iść i zalogować się, a on przestaje używać danych mobilnych, których używasz
użytkownik151019

Widzę to samo z T-Mobile w USA. iPhone 7 (iOS 10 i 11) zawsze używa danych komórkowych do wszystkich aplikacji zamiast Wi-Fi! A funkcja „Wi-Fi Assist” jest nawet wyłączona! Bardzo niepokojący problem!
Dmitry

Znalazłem ciekawe wyjaśnienie w Internecie, że iPhone używa danych komórkowych zamiast Wi-Fi, aby oszczędzać baterię, gdy nie ładuje się, a wyświetlacz jest wyłączony.
Dmitry

-1

O ile mi wiadomo, WhatsApp wykorzystuje dane komórkowe przez WiFi, nawet jeśli jesteś podłączony do obu. Jeśli jesteś podłączony tylko do Wi-Fi, WhatsApp połączy się za pomocą Wi-Fi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.