Jak mogę wyłączyć router bezprzewodowy Time Capsule?


10

Mam użyteczną sieć bezprzewodową, a następnie sieć bezprzewodową mojego Time Capsule, która obezwładnia drugą sieć, gdy komputer jest obok niej. Nie wiem, czy jest źle skonfigurowany, ale sieć bezprzewodowa Time Capsule pozwala mi wykonywać kopie zapasowe Time Machine i nic więcej.

Czy istnieje sposób na wyłączenie Time Capsule z napisem „Jestem siecią” lub skonfigurowanie komputera MacBook Pro (Lion), aby ignorował sieć routera, chyba że otrzyma takie polecenie? Lub w jaki sposób mogę skonfigurować Time Capsule, która jest podłączona do działającej sieci przewodowej, aby była lepszym routerem i odpowiednio przekierowywała ruch?

Odpowiedzi:


10

Tak, korzystając z narzędzia Airport Utility, możesz wyłączyć funkcję routera i Wi-Fi niezależnie od siebie.

W zakładce Sieć bezprzewodowa - Tryb sieci: wybierz Wył. W zakładce Sieć - Tryb routera: wybierz Wył

W tym momencie możesz podłączyć Time Capsule do sieci przewodowej za pomocą portów z poziomą ikoną <-> lub nawet użyć go do odbioru Internetu i podłączenia routera do portów Ethernet. Tryb mostkowy wyłącza zaporę ogniową, przekierowywanie portów, DHCP i DNS i sprawia, że ​​jest to po prostu peer sieciowy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.