Jakiś sposób przenieść kontakty między grupami na iPhonie?


22

Czy jest jakiś sposób na przeniesienie kontaktu z Kontaktów na moim iPhonie do grupy? Mogę utworzyć nowy kontakt w dowolnej grupie, ale nie widzę sposobu na przeniesienie istniejącego kontaktu między grupami.

Wydaje się to niedopatrzeniem, że musiałbym wrócić do komputera Mac lub usunąć kontakt i ręcznie odtworzyć jego kartę w innej grupie, aby to zrobić.

Odpowiedzi:


3

Nie można tego zrobić na telefonie. Możesz zsynchronizować kontakty z komputerem Mac i wprowadzić zmiany w książce adresowej na komputerze Mac.

Możesz to również zrobić za pośrednictwem iCloud.com .


frazowanie „dokonaj zmian” jest zbyt dwuznaczne i po ~ 5 minutach prób nie mogę uruchomić ani Książki adresowej (teraz „Kontaktów”), ani iCloud.com. Więc odrzucam ten pomysł, czy możesz zaktualizować lub wyjaśnić Nivas :)?
J-Dizzle,

@ J-Dizzle Czy możesz opublikować konkretny problem?
Nivas,

dzięki za kontakt i ofertę! Chciałbym przenieść „Kontakt A” z „iCloud Group A” do „Gmail Group B”. Moim jedynym obecnym rozwiązaniem jest ręczne usunięcie nr 1, zmiana nr 2 w „Ustawienia-> Poczta, kontakty-> Konto domyślne”, a następnie ręczne dodanie kontaktu nr 3. Czy istnieje prostszy sposób? Przejrzałem kilka aplikacji, skontaktowałem się z pomocą techniczną, a nawet zapłaciłem za kilka aplikacji, bez powodzenia!
J-Dizzle,

2
Nie możesz przemieszczać się między grupami między kontami w icloud.com. Jeśli obie grupy były na tym samym koncie, możesz przeciągnąć i upuścić kontakt z grupy 1 do innej grupy 2 na pasku bocznym. Nie jestem pewien, czy możesz się poruszać w aplikacji Kontakty, sprawdzę, kiedy jestem w domu i mam dostęp do komputera Mac.
Nivas,

@ J-Dizzle Zaznaczone na moim komputerze Mac - możesz po prostu przeciągać i upuszczać kontakty między grupami. Upewnij się, że grupy są widoczne (Wyświetl menu -> Pokaż grupy), a następnie przeciągnij i upuść kontakty.
Nivas,

3
 1. Przejdź do „grup” w „Kontaktach” i odznacz wszystkie grupy oprócz tej, w której znajduje się kontakt, który chcesz przenieść.

 2. Wyszukaj kontakt, który chcesz przenieść, i „Udostępnij” kontakt na własny adres e-mail lub numer telefonu przez SMS.

 3. Kliknij „edytuj” w właśnie wysłanym kontakcie i usuń go.

 4. Wróć do Grup i odznacz grupę, z której kontakt został wysłany.

 5. Pozostaw tylko grupę, w której chcesz sprawdzić kontakt.

 6. Przejdź do swojego adresu e-mail / tekstu i zaimportuj nowy kontakt. Zostanie automatycznie dodany do jedynej aktywnej grupy, którą wybrałeś.

 7. Wróć do grup kontaktów i wybierz wszystkie grupy, które chcesz wyświetlać w telefonie.

Voila!


1
To działało dla mnie, ponieważ nie byłem w stanie rozwiązać tego na laptopie. To powtarzalny proces, ale z dyscypliną udało mi się szybko skończyć i utrzymać wszystkie kontakty.
Ulises Layera

2

Użyj narzędzi Orbi. Można pobrać z App Store.


2
Czy możesz wyjaśnić więcej
użytkownik151019,

1
Przejdź do App Store, wyszukaj Orbi Tools, powinien być pierwszym programem w wynikach wyszukiwania. Po zainstalowaniu poprosi Cię o zezwolenie na dostęp do listy kontaktów. Potwierdź, a następnie zamknij i uruchom aplikację. Wybierz kopiuj (lub przenieś „wyciąć”), aby przenieść kontakty między różnymi grupami. Jeśli masz konto Outlook, nazwą grupy będzie Exchange, Kontakty. Jeśli masz więcej niż jedno konto Outlook, musisz kliknąć grupę Exchange, Kontakty i zanotować liczbę kontaktów i sprawdzić numer w aplikacji Kontakt, aby dowiedzieć się, do której grupy masz dostęp.
Guest007

Wow --- Dzięki --- Narzędzia Orbi były warte 99 centów. bardzo łatwy w użyciu.

1
Ta aplikacja uzyskuje dostęp do moich kont CardDAV i Exchange, ale nic więcej :(. W szczególności nie ma dostępu do moich kontaktów Gmaila, co było moją podstawową potrzebą :(
J-Dizzle

3
A teraz już nie istnieje.
Chellspecker

1

W konkretnym przypadku przeniesienia kontaktów do Gmaila / Google możesz przenieść je w Internecie za pomocą iCloud.com i google.com/contacts.

Podstawowy proces: wybierz kontakty, które chcesz przenieść w iCloud, wyeksportuj je jako plik VCF, a następnie zaimportuj ten plik VCF do Kontaktów Google. Następnie, jeśli chcesz, aby Twoje urządzenie utrzymywało kontakty Google, wyłącz urządzenie Synchronizuj kontakty dla iCloud, aby przyszłe kontakty się tam nie kończyły (a zamiast tego były w Kontaktach Google).

Szczegóły znajdują się w tym artykule Łatwo przenieś wszystkie swoje kontakty iCloud do Gmaila .


0

Przenoszenia kontaktów między grupami nie można wykonywać za pomocą iPhone'a. Będziesz musiał zsynchronizować iPhone'a za pośrednictwem iTunes i upewnić się, że synchronizacja kontaktów jest włączona. Poniższego procesu można również użyć z kontem Gmail zamiast z Exchange.

Aby przenieść istniejące kontakty, wykonaj następujące kroki:

 1. Podłącz swój iPhone do komputera Mac.
 2. Otwórz iTunes i poszukaj swojego iPhone'a pod urządzeniami w lewej części nawigacji.
 3. Kliknij iPhone'a, aby wyświetlić ustawienia synchronizacji iPhone'a.
 4. Kliknij kartę Informacje u góry sekcji synchronizacji.
 5. Na karcie Informacje zaznacz pole wyboru obok pozycji „Synchronizuj kontakty z książki adresowej”
 6. Kliknij Synchronizuj w prawym dolnym rogu sekcji synchronizacji.

Powyższe instrukcje zsynchronizują kontakty iPhone'a z książką adresową na komputerze Mac.

 1. Otwórz książkę adresową.
 2. Dodaj swoje konto wymiany, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 3. Następnie możesz przenieść kontakty iPhone'a na konto wymiany, przeciągając i upuszczając.

Powinieneś także skonfigurować ustawienia iPhone'a, aby nowo utworzone kontakty były tworzone we właściwym miejscu, aby nie trzeba było powtarzać tego procesu,

 1. Przejdź do Ustawienia -> Poczta, kontakty, inne
 2. Przewiń do sekcji „Kontakty”
 3. Stuknij zakładkę „Domyślne konto” i wybierz konto wymiany.

Powinieneś już być ustawiony!


2
Właśnie odkryłem, że możesz przenosić kontakty między grupami na iCloud.com. Nadal nie jest to idealne i wciąż śmieszne, że nie możesz tego zrobić na samym telefonie, ale nadal lepiej niż synchronizacja przez USB.
daGUY,

Nie ma potrzeby używania iTunes do zmiany relacji między grupami. Można to zrobić na komputerze Mac (przy założeniu synchronizacji iCloud) lub internetowym interfejsie użytkownika iCloud. Zmiany zostaną zsynchronizowane z iPhone'em za pośrednictwem iCloud.
John Faughnan,

0

Jak wspomniano powyżej, zmian można dokonać za pomocą graficznego interfejsu użytkownika na komputerze Mac lub iCloud. Korzystam z Contaqs.app na swoim iPhonie do edycji grup / kontaktów. W ramach kontaktu mogę usunąć relacje z grupy, w grupie mogę dodać kontakty, lub z wybranym kontaktem mogę przeciągnąć / upuścić do grupy, aby ją dodać.

Istnieją inne rozwiązania innych firm, to tylko jedno, z którego korzystałem i które jest nadal utrzymywane i jest użyteczne na inne sposoby.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.