Błąd Findera -50 podczas przenoszenia plików z zewnętrznego dysku twardego NTFS


1

Zgodnie z tytułem używam zewnętrznego dysku twardego NTFS do przechowywania (chyba nie ma znaczenia typ, ale w razie potrzeby mogę podać więcej informacji). Jednak zdarza się wiele razy, że pojawia się błąd Findera -50

Nie można ukończyć operacji.
Wystąpił nieoczekiwany błąd (kod błędu -50).

podczas próby usunięcia plików (dzieje się tak również podczas przenoszenia plików z zewnętrznego dysku twardego na lokalny, przeciąganie i upuszczanie z wciśniętym cmd).
Czytam w Internecie, że może to być związane z niedozwolonymi znakami w nazwach plików, jednak wydaje się, że dzieje się tak również w przypadku plików, które nie mają w nazwie nic „dziwnego” (tj asdf.txt.).

Poza tym, gdy pojawi się okienko wyskakujące, plik zostanie usunięty, nawet jeśli anuluję operację.

Używam MacOS 10.7.4 i Paragon NTFS 9.0.1 do włączania odczytu / zapisu NTFS.

Masz pojęcie, co może być błędem?

Odpowiedzi:


0

Jak można się spodziewać, jest to błąd podczas kopiowania między różnymi systemami plików. To jest link do bardzo starego dokumentu wsparcia Apple. Daje to jednak skrypt powłoki do obsługi kopiowania / usuwania z terminala.

Innym możliwym rozwiązaniem jest ta aplikacja: Tuxera zamiast Paragon.


Dokument Apple nie jest zbyt pomocny, ponieważ sugeruje po prostu skopiowanie plików, a problem pojawia się, gdy próbuję je usunąć (również podczas ich przenoszenia, ponieważ przenoszenie obejmuje krok usuwania). Spróbuję Tuxera.
Manlio,

Tak, uważam, że Tuxera to lepsza opcja. Możesz zastąpić „rm” zamiast „cp”, ale naprawdę, naprawdę musisz być ostrożny, ponieważ możesz usunąć więcej, niż chciałeś.
David DelMonte,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.