Jak automatycznie dostosować rozdzielczość maszyny wirtualnej z systemem Windows 7 za pomocą VMware Fusion?


16

Niedawno kupiłem MacBook Pro Retina. Wcześniej zawsze korzystałem z systemu Windows i nadal go potrzebuję ze względu na Visual Studio. Dlatego zainstalowałem VMware Fusion i Windows 7 jako maszynę wirtualną.

Problem polega na tym, że za każdym razem, gdy uruchamiam maszynę wirtualną, VMWare automatycznie ustawia rozdzielczość gościa na maksymalną dostępną na komputerze Mac (czyli 2880 x 1800). Zmieniłem więc rozdzielczość z systemu Windows i ustawiłem ją na 1440 x 900, ale po ponownym uruchomieniu na ekranie logowania automatycznie powraca do 2880 x 1800. Myślałem, że to z powodu VMware Tools, więc je odinstalowałem. Teraz działa poprawnie, jednak tracę wiele funkcji bez zainstalowanych Narzędzi. Jak mogę to rozwiązać?


Mam ten sam problem, ale korzystam z najnowszej wersji VMWare, 5.0.2
ajcw

Odpowiedzi:


3

Pobierz podgląd technologii VMWare Fusion 2012, ten problem został rozwiązany w tej wersji.


Właśnie kupiłem 15-calowy MacBook Pro Retina i miałem dokładnie taki sam problem jak ty. Zakładam, że używasz VMWare 4, a najlepszym rozwiązaniem, jakie znalazłem, było uaktualnienie do VMWare Fusion 5. Ta nowa wersja ma wyraźne wsparcie dla ogromna rozdzielczość ekranu Retina i to rozwiązało wszystkie problemy związane z rozdzielczością, które miałem
Paul Shaw

28

Używam VMWare Fusion 5.0.3. Po vmwaretoolszainstalowaniu bardzo łatwo jest zmienić rozdzielczość na maszynie wirtualnej z systemem Windows:

  • przejdź do Maszyna wirtualna> Ustawienia> Wyświetlacz
  • jest pole wyboru Użyj pełnej rozdzielczości dla wyświetlacza Retina
  • odznacz to, a vm powróci do normalnej rozdzielczości.

Dzięki! Utworzyłem tutaj konto, aby dać ci +1. To było na miejscu!
eestein

Używam El Captain, Windows 7 pro w fuzji VMware. Teraz mogę ustawić rozdzielczość i nie pozwolić na automatyczną zmianę.
Do Nhu Vy

5

Edytuj ~/Library/Preferences/VMware Fusion/preferencesplik, dodając następujące wiersze:

pref.autoFitGuestToWindow = "FALSE"
pref.autoFitFullScreen = "stretchGuestToHost"

pref.autoFitGuestToWindow = "FALSE"wyłącza automatyczne dopasowanie w trybie pojedynczego okna. pref.autoFitFullScreen = "stretchGuestToHost"wyłącza automatyczne dopasowanie do trybu pełnego ekranu.


To wydaje się najlepszą odpowiedzią. Działał idealnie. (Oczywiście, pamiętaj o ponownym uruchomieniu VMWare Fusion po wprowadzeniu tych zmian).
caleb

Jak dotąd najlepsza odpowiedź! Inni nie działali. Ja też utworzyłem konto, aby głosować na tę odpowiedź!
Belfield,

3

Możesz także użyć następującego polecenia, aby ustawić rozdzielczość:

C:\Program Files\VMware Tools\VMwareResolutionSet.exe"  0 1 , 0 0 1920 1440

Włącz opcję Retina, przejdź na maszynę wirtualną, ustaw rozdzielczość, którą lubisz, usuń wspomniany wyżej plik rozdzielczości ustaw plik exe, to przestanie wracać z powrotem
Bishoy Hanna

1

Chyba nie mam prawdziwej poprawki, która wymagałaby łatki od VMware. W międzyczasie znalazłem tę wskazówkę za pośrednictwem Google:

Wyjdź z trybu pełnoekranowego (ctrl-cmd-F), a następnie z powrotem.


1

Używam VMWare Fusion 5.x na MAcBook Retina 13 'i jako obejście tego problemu utworzyłem plik .bat (automatyczny plik wykonywalny) w celu zautomatyzowania poleceń zgodnie z sugestią Michiela w moim systemie Windows i po prostu kliknij go dwukrotnie, aby przywrócić moja preferowana rozdzielczość.

Plik ResetResultion.bat ma następującą zawartość:

"C:\Program Files\VMware\VMware Tools\VMwareResolutionSet.exe"  0 1 , 0 0 1920 1200
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.