Jak wyświetlić listę wszystkich zainstalowanych sterowników drukarek w systemie Mac OS 10.6?


13

Próbuję rozwiązać problemy z drukarką i pomyślałem, że najlepiej będzie zobaczyć wszystkie sterowniki drukarki (i ich wersje) jako punkt wyjścia, zanim spróbuję ponownie zainstalować te sterowniki.

Chciałbym zobaczyć wszystkie sterowniki drukarki, które zainstalowałem na komputerze Mac. Gdzie są zainstalowane? Jaki katalog? Jaki jest najlepszy sposób na ich odinstalowanie, jeśli sobie tego życzę?


O czym ty mówisz w terminalu? Podany język dotyczy systemu uniksowego. Mój komputer Mac PB nie rozpoznaje go, chyba że wpisuję go w niewłaściwym polu. Proszę wytłumacz. Dzięki.

1
Nie rozumiem twojego komentarza. Omow wszystko jeszcze raz?
Cypress Frankenfeld

Odpowiedzi:


13

Od Mac OS 10.2 drukowanie jest obsługiwane przez system CUPS . Chociaż zwykle znajdują się sterowniki /Library/Printers, folder może zawierać pliki pomocnicze i wiele innych rzeczy, które same nie są sterownikami druku, aw rzeczywistości nie ma kanonicznej lokalizacji w folderze, w którym przechowywane są rzeczywiste pliki sterowników.

Jedyną autorytatywną listą dostępnych sterowników drukarek w systemie OS X jest ta, która została zwrócona przez lpinfo -m(określenie hosta nie jest konieczne dla komputera lokalnego). CUPS określa, że ​​sterowniki mogą składać się z dowolnej liczby plików, ale wszystkie muszą być zadeklarowane w centralnym pliku PPD. lpinfo -mprzeanalizuje wszystkie znalezione prawidłowe pliki PPD; jeśli nie ma pliku PPD, który CUPS może przeanalizować, to nie jest to prawidłowy sterownik druku. Próbka wyniku:

MacBook-Pro:~ user$ lpinfo -m
Library/Printers/PPDs/Contents/Resources/CNPZUD450ZU.ppd.gz Canon D400-450
Library/Printers/PPDs/Contents/Resources/CNPZUD490ZU.ppd.gz Canon D460-490
Library/Printers/PPDs/Contents/Resources/CN6300.ppd.gz Canon iPF6300(CUPS)
Library/Printers/PPDs/Contents/Resources/CN6300S.ppd.gz Canon iPF6300S(CUPS)
Library/Printers/PPDs/Contents/Resources/CN6350.ppd.gz Canon iPF6350(CUPS)
Library/Printers/PPDs/Contents/Resources/CN8300.ppd.gz Canon iPF8300(CUPS)
Library/Printers/PPDs/Contents/Resources/CN8300S.ppd.gz Canon iPF8300S(CUPS)
[...]
drv:///sample.drv/okidata9.ppd Oki 9-Pin Series
drv:///sample.drv/okidat24.ppd Oki 24-Pin Series
raw Raw Queue
[...]

Każdy wiersz określa ścieżkę do pliku PPD tego sterownika, a następnie wyświetlaną nazwę drukarki zadeklarowaną w PPD. Jak widać, niektóre sterowniki są wbudowane w CUPS i nawet nie zawierają pliku PPD /Library/Printers, więc lpinfo -mjest to jedyny sposób, aby mieć pewność, że wszystko jest dostępne dla systemu drukowania.

Wydaje się, że nie ma dużej spójności w zakresie numerów wersji; Widziałem, że niektórzy dostawcy uwzględniają wersję w łańcuchu tworzenia i modelowania, która jest zwracana przez lpinfo -m(na przykład Xerox), ale z pewnością nie jest uniwersalna. Jednak plik PPD jest po prostu tekstem jawnym (opcjonalnie skompresowanym). Jeśli otworzysz PPD w edytorze tekstu, powinieneś znaleźć *FileVersionwiersz z listą wersji sterownika.

Usunięcie drukarki za pomocą przycisku „minus” w Preferencjach systemowych nie powoduje usunięcia / odinstalowania sterownika, a jedynie usunięcie kolejki utworzonej dla danej drukarki. (Technicznie, kiedy tworzysz kolejkę drukarki, tworzona jest kopia pliku PPD dla tej drukarki, która zostanie usunięta podczas usuwania kolejki.) Opcja „Resetuj system drukowania ...” również nie usunie żadnych sterowników; usunie tylko wszystkie skonfigurowane kolejki wydruku i zresetuje niektóre konfiguracje CUP do wartości domyślnych.

Usunięcie pliku PPD wymienionego na liście lpinfospowoduje skuteczne usunięcie sterownika, ponieważ nie będzie on już ładowany przez system CUPS, chociaż jak wyjaśniono powyżej, mogą pozostać dodatkowe pliki pomocnicze. Nie ma standardowego sposobu ich usunięcia, ponieważ każdy sterownik może zawierać pliki pomocy w różnych miejscach, ale nie ma powodu, aby je usuwać, chyba że masz zamiar ponownie zainstalować sterownik. W takim przypadku oryginalny pakiet instalatora od producenta powinien obsługiwać ponowną instalację wszystkich odpowiednich plików.

Czasami widziałem ludzi ręcznie kopiujących pliki PPD jako sposób instalacji drukarek; nie polegaj na tym ! Niektóre sterowniki wymagają tylko pliku PPD, ale inne mogą również wymagać plików pomocniczych. Jedynym sposobem, aby upewnić się, że wszystkie niezbędne pliki są zainstalowane, jest użycie oryginalnego pakietu instalatora.


1
To dobra odpowiedź na listę wszystkich sterowników drukarek. Jak znaleźć numer wersji dla wspomnianych sterowników? Czy jest na to standard? Przydałoby się to przy próbie ustalenia, czy konkretna wersja jest już zainstalowana, czy nie.
Cypress Frankenfeld

Dla przyszłych czytelników: ta odpowiedź wydaje się działać również w systemie macOS 10.13.2
Cypress Frankenfeld

2
@CypressFrankenfeld Widziałem, że niektórzy dostawcy umieszczają numer wersji w łańcuchu make-and-model, który jest zwracany przez lpinfo -m(na przykład Xerox), ale z pewnością nie jest to standard. Ale plik PPD jest zwykłym tekstem, chyba że jest skompresowany i trzeba go rozwinąć. Jeśli otworzysz jeden w swoim ulubionym edytorze tekstu, powinieneś znaleźć *FileVersionlinię z tym, czego szukasz.
ghostly_s

Dzięki @ghostly_s! Powinieneś dodać numer wersji do swojej odpowiedzi. Tak przydatne!
Cypress Frankenfeld

4

Pierwszym miejscem, na które najprawdopodobniej będziesz chciał spojrzeć, jest opcja Drukuj i skanuj w Preferencjach systemowych . Tam zobaczysz listę wszystkich zainstalowanych drukarek. Możesz opcjonalnie odinstalować każdy z nich, klikając znak minus „-” u dołu listy.

Ponadto, jeśli rozwiązujesz problemy z drukarką, możesz spróbować kliknąć prawym przyciskiem myszy na liście i wybrać Resetuj system drukowania . Apple ma dokument dotyczący tego, co robi resetowanie systemu drukowania tutaj: http://support.apple.com/kb/HT1341

Na pytanie o to, gdzie sterowniki są faktycznie zainstalowane, odpowiedź będzie w folderze / Library / Printers . Zauważyłem, że niektóre sterowniki drukarek pozostały nietknięte w tym folderze nawet po ich odinstalowaniu. Niektóre pliki tutaj sam usunąłem i powiedziałbym, że jest to na ogół bezpieczne . Jednak nadal sugeruję, aby najpierw odinstalować sterowniki drukarki z poziomu funkcji Drukuj i skanuj, zanim przejdziesz do tego folderu.


4

Uruchom to w terminalu:

lpinfo -m -h 127.0.0.1:631

Wyświetli listę wszystkich sterowników dla lokalnego hosta.


2
Niektóre przykładowe dane wyjściowe mogłyby znacznie poprawić jakość tej odpowiedzi :).
Jason Salaz,

1
2767 wpisów tutaj, prawdopodobnie łatwiej będzie samemu uruchomić polecenie. Niestety lista nie zawiera więcej niż nazwy.
nohillside

Otrzymałem lpinfo: Internal Server Errorjako wynik.
Cypress Frankenfeld

4

OS X używa CUPS, który używa filtrów drukowania (plików .ppd) do formatowania dokumentów wysyłanych do drukarek. Aktualnie zainstalowane i używane pliki ppd można znaleźć na stronie /private/etc/cups/ppd/.

Aby zobaczyć całą listę tego, co jest dostępne na twoim komputerze, spójrz /Library/Printers/tutaj, znajdziesz foldery sterowników, które zostały zainstalowane (zwykle w folderach według marki, tzn. Możesz mieć Brotherfolder i Canonfolder, jeśli kiedykolwiek korzystałeś z drukarki Brother lub Canon ).

Prawdopodobnie będzie też folder PPD, który zawiera zarchiwizowane filtry drukowania, które są dostępne.

Aby uzyskać dodatkowe opcje drukarki, możesz wpisać:

cupsctl WebInterface=yes

Następnie skieruj swoją przeglądarkę internetową na. http://localhost:631Spowoduje to wyświetlenie interfejsu internetowego CUPS, który ma kilka dodatkowych bitów i opcji, które można uzyskać w Preferencjach systemowych.

Ważne jest, aby pamiętać, że większość z tych opcji dotyczy samego systemu drukowania, a nie natywnych opcji / narzędzi drukarki.


0

Możesz także spróbować

lpstat -p

To da nazwę drukarki i jej status, a także datę jej włączenia.


-1

Nie jestem pewien, ale używam sterowników drukarki Gutenprint do drukarki Sharp mojego biura. Może możesz zajrzeć tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.