Opcje aktualizacji pamięci RAM dla pierwszej generacji 15-calowego MacBooka Pro


0

Pracuję nad jednym z 15-calowych komputerów MacBook Pro firmy Unibody (koniec 2008 r. - MB470LL / A - MacBookPro5,1).

Według EveryMac (i innych źródeł) ten komputer naprawdę obsługuje tylko 4 GB pamięci RAM. Wygląda na to, że wyższe mogą działać, ale nie są pewne.

Maszyna jest oparta na 2 GB pamięci RAM, 2 x 1 GB układów. Chciałbym w tym miejscu zaktualizować pamięć RAM, ale nie jestem pewien, jaką ścieżkę wybrać.

  • Czy możesz po prostu kupić jeden dysk 4 GB i wszystko będzie dobrze?
  • Co stanie się z tymi urządzeniami po włożeniu do nich 8 GB?
  • Czy ktoś faktycznie sprzedaje już układy 2x2GB? Patrząc szybko na newegg, nie znalazłem żadnego.

Odpowiedzi:


1

Zaktualizowałem pamięć RAM do 8 GB dla mojego MBP470. Zobacz konfigurację poniżej. Nie wystąpił żaden problem. Należy zauważyć, że 470 obsługuje tylko pamięć RAM DDR3 1066 MHz. Nie używaj pamięci RAM 1333 MHz. 8 GB pamięci RAM pochodzi z Sumsung.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy dotyczy wszystkich 8 GB? Czy masz jakieś problemy ze stabilnością? Czy kiedykolwiek udokumentowano, że w pełni obsługuje 8 GB?
jmlumpkin,

Nie znaleziono żadnego oficjalnie udokumentowanego 8 GB obsługiwanego. Jak dotąd nie znalazłem żadnych problemów ze stabilnością, aktualizowanych przez ponad 1 rok.
kukoo

Czy kiedykolwiek musiałeś zainstalować nowe oprogramowanie układowe itp., Aby działało?
jmlumpkin

Po przeprowadzeniu pewnych badań wygląda na to, że te maszyny miały problem tylko z pewną wersją Snow Leopard lub niższą (te maszyny były dostarczane z Leopardem). Z wszystkiego, co przeczytałem, po aktualizacji oprogramowania powinno być dobrze.
jmlumpkin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.