Czy mogę używać starej ładowarki MacBooka na nowym Macu?


13

Mam MBP 15 "z 2011 r., Który wykorzystuje zasilacz 85 W. Mój stary MBP 15" z 2008 r. Ma również zasilacz 85 W, ale nie mogę go uruchomić. Nie powinno? To ta sama moc wata, a adapter pasuje.


Jakie są modele ładowarek? (Ale myślę, że powinno to działać tak czy inaczej)
Hassan,

2
Może zasilacz nie działa? Czy wypróbowałeś go na innym komputerze i próbowałeś użyć innego materiału eksploatacyjnego?
Gerry

Oba są „85W MagSafe Power Adapter” 2008: nr modelu: A1222, wejście 100–240 V - 1,5 A. Wyjście: 16,5-18,5 V 4,6 A maks. 2011: nr modelu: A1343, napięcie wejściowe 100–240 V - 1,5 A. Wyjście: 18,5 V 4,6 A. Więc powinny być kompatybilne. Wypróbowałem stary na mojej dziewczynie MBA 2011, i to NIE działa.
William

1
Wygląda na to, że zasilacz nie działa.
Gerry

Czy stary zasilacz w ogóle wyświetla jakieś lampki, gdy jest podłączony do jednego z MBP? Czy próbowałeś zresetować SMC na MBP, który się nie ładuje?
da4

Odpowiedzi:


5

Sposób zaprojektowania zasilaczy Apple polega na tym, że można używać dowolnej ładowarki na dowolnym laptopie o takiej samej lub niższej mocy znamionowej. Na przykład możesz bezpiecznie używać zasilacza 85 W (dla MacBooka Pro) na MacBooku Air (który wymaga tylko 45 W) lub MacBook (który wymaga 65 W).

Jednak to nie działa na odwrót, nie można użyć adaptera MacBook Air (45 W) do zasilania MacBooka Pro.

Adapter MacBooka Pro 2008 o mocy 85 W. powinien bez problemu zasilać MacBooka 2011. Jeśli tak nie jest, adapter jest uszkodzony.


1
Co się stanie, jeśli użyjesz ładowarki na komputerze Mac o wyższej mocy znamionowej? Zawsze słyszałem (i doświadczyłem), że działa dobrze, z wyjątkiem tego, że ładowanie może potrwać dłużej i możesz nie być w stanie uzyskać wzrostu netto, jeśli komputer działa przy maksymalnym zużyciu energii.
październik

2
@octern Tak się właściwie dzieje - ja też tego doświadczyłem. Mój komputer Mac jest świadomy mocy mojego adaptera (jest to pokazane w Profilu systemu pod Mocą) i chociaż nie jest to zalecane, najwyraźniej zaprojektował zasilacz, aby uniknąć przeciążenia adaptera. Wierzę, że nawet pobierze dodatkową energię z akumulatora, jeśli adapter nie może zapewnić wystarczającej ilości.
gabedwrds

1
Tak, miałbyś wpływ na zdrowie baterii robiąc to przez dłuższy czas, więc nie jest to zalecane.
cleverbit

Myślę, że zrujnowałem niektóre adaptery MBP 13 i MBA, używając ich na MBP 15. Odwrotna sytuacja nigdy nie bolała.
EDP

2

Tak.

Apple sprzedaje i sprzedaje kinowy wyświetlacz z adapterem 85 watów i jest akcesorium do wszystkich komputerów MacBook, niezależnie od tego, czy Twój przenośny komputer jest dostarczany z adapterem 45 watów, 60 watów lub 85 watów.

Korzystanie z wyższej oceny adaptera z komputerem Mac, który pobiera mniej energii, jest bezpieczne. Odwrotna droga jest również bezpieczna - ale Mac albo nie ładuje się, nie ładuje powoli, albo działa dobrze, w zależności od tego, ile mocy potrzebuje z chwili na chwilę.


1

Po 2 latach żywotność baterii mojego Macbooka Pro jest lepsza. Trwa to maksymalnie 2 godziny. Jednak ostatnio odwiedziłem znajomych i zapomniałem o moim zasilaczu 85 W. Zamiast tego naładowałem się 13-calowym adapterem Macbooka o mocy 60 W. Tak, ładowanie trwało dłużej. Jednak znalazłem pozornie odmłodzoną baterię - z żywotnością przedłużoną do 4-6 godzin w zależności od tego, jakie aplikacje uruchamiam.

Aby przetestować to zjawisko, od tego czasu próbowałem wielu cykli ładowania zarówno z adapterem 60 W, jak i 85 W. Rzeczywiście, za każdym razem, gdy korzystałem z ładowarki o mocy 60 W, miałem znacznie dłuższą żywotność baterii. A kiedy wracam do mojego nowego zasilacza o mocy 85 W, wracam do około 90 minut pracy na baterii.

Omówiłem to z kilkoma przyjaciółmi fizyków i inżynierów, którzy nie potrafią wyjaśnić. Zakładałem, że żywotność baterii wyczerpuje się z czasem (mimo że utrzymuję odpowiedni protokół treningu baterii), ale nie mogę się kłócić z faktem, że użycie adaptera 65 W zapewniło większy ładunek i dłuższą żywotność. Domyśl?


0

Dopiero co odkryłem, że adaptery są uniwersalne. Zobaczyłem nowy załącznik kształtu na moim MacBooku Pro i pomyślałem, że nie będzie pasował do mojego starego Macbooka. Stary adapter 65 W działa dobrze na moim uaktualnionym komputerze Macbook Pro 2011 i odwrotnie. Żywotność baterii jest dobra. Tak się cieszę, że to odkryłem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.