Dlaczego udostępnianie ekranu między komputerami Mac jest zawieszane?


13

Mam iMaca skonfigurowanego z:

  • Zapora wyłączona
  • Udostępnianie ekranu dla konkretnego użytkownika, bez ogólnego hasła VNC
  • Udostępnianie plików w (z liberalnym dostępem)

Chcę połączyć się z jego ekranem z mojego MBPro. Ilekroć próbuję rozpocząć sesję udostępniania ekranu z MBPro na iMaca, albo poprzez okno dialogowe udostępniania ekranu Findera, albo przez bezpośrednie wywołanie aplikacji do udostępniania ekranu, po prostu zawiesza się. I zawiesza się. I zawiesza się. I ostatecznie okno „Łączenie ...” po prostu cicho znika i żaden ekran nie jest udostępniany.

Sprawdziłem pęku kluczy, aby upewnić się, że iMac nie ma ustawionego złego hasła i, nie, nic tam nie ma. Po uruchomieniu nie pojawia się monit o podanie nazwy użytkownika ani hasła z funkcji udostępniania ekranu.

Nie mam centralnego uprawnienia użytkownika w mojej sieci. Każdy komputer Mac ma własne ustawienia użytkownika lokalnego. Ale nazwy użytkowników i hasła są identyczne.

Mogę pomyślnie połączyć się za pomocą Jolly's Fast VNC. W rzeczywistości znajduje iMaca za pośrednictwem transmisji Bounjour. Ale to oprogramowanie, technicznie, nie jest darmowe i zastanawiam się, dlaczego wbudowane podejście do Maca nie działa dla mnie.

Aktualizacja: oto ustawienia udostępniania ekranu w iMacu.

Ustawienia udostępniania ekranu 1

I to właśnie ustawiłem po kliknięciu przycisku „Ustawienia komputera ...”:

Ustawienia udostępniania ekranu 2

Jolly's Fast VNC nadal znajduje (przez Bonjour) i łączy się z tym komputerem bez żadnych problemów. Muszę podać swoją nazwę użytkownika i hasło do komputera iMac, kiedy chcę się połączyć. Finder, na MBPro, może dobrze łączyć się z udziałami plików (używając mojej nazwy użytkownika i hasła iMac). Kliknięcie „Udostępnij ekran” w oknie Findera budzi iMaca - wyświetlacz włącza się, a co nie. Ale czas połączenia się skończył.

Czy na MBPro są pliki dziennika do udostępniania ekranu, na których mogę debugować? Co z plikami dziennika na komputerze iMac do udostępniania ekranu? Coś, co może rzucić nieco światła na to, dlaczego Udostępnianie ekranu mówi, że łączy się, a następnie po prostu w tajemniczy sposób przestaje?


Kiedy masz na myśli, że się zawiesza, po prostu działa tak, jakby chciał się połączyć, a nigdy nie? Czy możesz kliknąć maszynę w Finderze (na pasku bocznym) i kliknąć udostępnianie ekranu? Czy zdalna maszyna nie działa?
jmlumpkin

Mówi, że łączy się i ostatecznie małe okno dialogowe znika, program do udostępniania ekranu jest uruchomiony, ale ekran wspólny nie jest widoczny. Maszyna jest wybudzona, można ją przeglądać za pomocą Findera. Mogę użyć jego współdzielonych dysków.
Ian C.

Czy rozwiązywanie problemów z udostępnianiem zawartości ekranu w celu udostępniania ekranu to naprawia?
ridogi,

@ridogi - w końcu mogę spróbować nukania listy odtwarzania i ... Nie mogę znaleźć takiego, który dotyczy udostępniania ekranu w ~ / Library. Masz pomysł, czego mógłbym tu szukać? Dzięki.
Ian C.

~ Biblioteka / Preferencje / com.apple.ScreenSharing.plist
ridogi 25.0111

Odpowiedzi:


10

Ponieważ funkcja udostępniania ekranu wydaje się być jedyną, która nie może się połączyć, najlepszym sposobem na zdiagnozowanie jej zachowania jest bezpośrednie użycie aplikacji.

Uruchom udostępnianie ekranu znajdujące się w:

/System/Library/CoreServices/ScreenSharing.app

Aplikacja nie ma widocznego „interfejsu użytkownika”, więc nie oczekuj fantazyjnego interfejsu Cocoa. Zamiast tego, gdy go załadujesz, zobaczysz tylko „biedną” ikonę w Docku:

Udostępnianie ekranu

Kliknij na niego, a następnie przejdź do Preferencji na pasku menu Mac. Powinieneś otrzymać:

preferencje sshar

Zwróć uwagę na drugą opcję szyfrowania tylko haseł i naciśnięć klawiszy. W porządku, ale jak widać, nie ma opcji całkowitego pominięcia szyfrowania. Niektóre wersje VNC mają niekompatybilność z szyfrowaniem, ale byłoby to raczej szokujące, ponieważ mówimy o OS X vs. OS X.

W każdym razie, gdy masz już takie ustawienia, spróbuj połączyć ponownie na pasku menu: Połączenie -> Nowy (lub ⌘cmd+ N).

Pojawi się proste okno dialogowe z prośbą o podanie nazwy hosta. Postępuj zgodnie ze zrzutami ekranu: 192.168.1.99 i wciśnij Enter.

Zobaczymy, co się stąd stanie. Ponadto otwórz aplikację Console.app na obu komputerach, aby sprawdzić, czy są uruchomione jakieś komunikaty systemowe (lub coś podobnego).


To zadziałało. Myślę, że kluczem do sukcesu tutaj było użycie adresu IP maszyny. Próbowałem tego podejścia tylko przy użyciu nazwy hosta, co nie wydaje się być możliwe do rozwiązania. Myślę, że podejście Findera używa nazwy hosta. Dobry chwyt. Ciesz się punktami!
Ian C.

@ Cieszę się, że to działa. Dziwne wydaje mi się to, że Finder (używając Bonjour) nie znajduje poprawnie drugiego hosta. Jeśli chcesz przeprowadzić dalsze dochodzenie, spróbuj zmienić nazwę hosta, która by go opróżniła i wyemitowała ponownie za pośrednictwem mDNS (usługa wyszukiwania bonjour). Może tym razem złapie go wyszukiwarka. ;)
Martin Marconcini

nagroda przyznana. Tak dla człowieka opóźnionego. Myślałem, że przyjęcie twojej odpowiedzi dało ci nagrodę.
Ian C.

@Ian nie martw się, dzięki. Naprawdę nie mam nic przeciwko rep. :) Chciałbym, aby inni autorzy dodali informacje i wygrali to, potrzebujemy więcej osób :) W każdym razie dzięki. Cieszę się, że to naprawiłeś.
Martin Marconcini,

Uruchamianie aplikacji bezpośrednio i wprowadzanie adresu IP (w przeciwieństwie do robienia ekranu udostępniania za pomocą Findera) również działało dla mnie. Dzięki!
poshaughnessy

2

ponieważ twoja witryna to site mac network, twoje sieciowe serwery dns muszą zostać zaktualizowane przy pomocy rekordów A nazw komputerów Mac, na cokolwiek.whaterver.com lub .edu lub kimkolwiek jesteś,

w ten sposób dns może rozpoznać nazwy hostów na adresy IP, jest to szczególnie skomplikowane w przypadku nazw z odstępami, maszyny z prostymi nazwami systemu Windows są łatwe do konwersji, nazwy na ip można uzyskać za pomocą WINS lub DNS, więc masz 2 opcje na przyszłość,

1: utwórz lokalne odwzorowania nazw na STATYCZNE adresy IP na komputerach Mac w pliku / etc / hosts na KAŻDYM komputerze Mac

2: kup swoje pączki i kawę i uprzejmie poproś, aby utworzyli rekordy w systemie DNS dla komputerów Mac.

3: jeśli masz Xserv, powinien to zrobić za Ciebie, po prostu upewnij się, że narzędzie katalogowe jest skonfigurowane do korzystania z niego.

mam nadzieję, że to pomaga.


Począwszy od 4 lat w przyszłości: twoja analiza brzmi poprawnie, problemem jest DNS zarządzania IP.
dan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.