Czy ktoś wymyślił skrót klawiaturowy do globalnego przekreślenia zaznaczonego tekstu w dowolnej aplikacji OS X?


23

Musimy Bpogrubić, Ipochylić, Upodkreślić, ale nie mamy (o ile wiem) skrótu do przekreślenia zaznaczonego tekstu w dowolnym edytorze bogatym w OS X.

Dodałem skrót klawiaturowy do Preferencji systemowych, ale ten sposób nie działa bardzo konsekwentnie. Próbowałem również użyć TextExpander, ale nie obsługuje formatowania tekstu sformatowanego.

Czy ktoś wymyślił sposób, aby to zrobić?

Odpowiedzi:


13

Hej, właśnie natknąłem się na to pytanie, ponieważ dzisiaj zacząłem używać Stickies jako listy rzeczy do zrobienia dla rzeczy, które muszę ukończyć w ciągu dnia, a także chciałem mieć tę funkcję, w której przekreślasz elementy lub tekst, z którym skończyłeś…

Myślę, że łatwym obejściem tego problemu jest powiedzenie 3 elementów, a następnie zaznaczenie pierwszego elementu przekreśleniem z panelu Czcionki, a następnie zaznaczenie tego całego elementu i przejdź do Czcionka> Styl kopiowania ( Opt+ Cmd+ C) i następnie, ponieważ jest kopiowany w aplikacji Stickies, po każdym użyciu skrótu Opt+ Cmd+ V( Wklej styl ) nad wybranym elementem wklei styl przekreślenia w dowolnym momencie w aplikacji, nawet jeśli masz inny skopiowany element w schowku .


to jest niesamowite i nie miałem pojęcia, że ​​ta funkcjonalność istnieje. Dziękuję Ci!
Jacob Raccuia

Interesujący, ale skopiuje również inne właściwości stylu poprzedniego tekstu, takie jak Pogrubienie, Kursywa, Kolor itp.
Chintan Shah

Tak, skopiuje wszystkie właściwości stylu tekstu. Aby wykonać TYLKO przekreślenie, musisz przejść do okna dialogowego Czcionki (Cmd + T) i wybrać styl przekreślenia. Możesz także ustawić kolor przekreślenia. Jeśli masz tekst z wszystkimi właściwościami, które lubisz, możesz użyć Cmd + Opt + C, aby skopiować ten zestaw w celu łatwego wklejenia za pomocą Cmd + Opt + V.
Sierpień Mohr

8

Skróty utworzone w Preferencjach systemowych będą działać globalnie tylko z aplikacjami, które mają pasujące opcje Przekreśl w swoim menu. Nie jest to funkcja zapewniana przez wszystkie edytory tekstu sformatowanego, a zatem występujące niespójności.

Niemniej jednak TextExpander obsługuje formatowanie tekstu sformatowanego. Podczas tworzenia nowego fragmentu kliknij nagłówek „Treść” nad fragmentem i wybierz „Formatowany tekst, obrazy”. Możesz użyć tego do przechowywania niewielkiej próbki przekreślonego tekstu w celu użycia formatowania. Jest to rodzaj bolesnego obejścia, ale powinno wystarczyć w większości aplikacji. Prawdopodobnie napotkasz kilka wyjątków, w których to nie zadziała.

Najprostsze rozwiązanie jest wbudowane w Mountain Lion. Zaznacz dowolny tekst w edytorze tekstu sformatowanego i CTRL+Clickkliknij go prawym przyciskiem myszy. Wybierz czcionkę> Style Wybieranie stylów czcionek z menu kontekstowego Pojawi się nowe menu. Wybierz „Ulubione style”, a następnie „Przekreślone” z menu rozwijanego. Teraz kliknij Zastosuj. Menu ulubionych stylów

Twój tekst zostanie teraz przekreślony. Należy pamiętać, że to menu Czcionka może nie być wyświetlane we wszystkich edytorach tekstu sformatowanego, a inne mogą w ogóle nie wyświetlać przekreślonego tekstu.


6

jeszcze szybszym sposobem jest użycie lewego górnego rogu z małym rozwijanym menu z symbolem akapitu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Cmd+ Shift+ Xdziała w MS Excel dla komputerów Mac 2011.


Dotyczy to tylko programu Excel, a nie całego systemu, o co
pytano

1

To jest to, co robię jako obejście.

  • Napisz „przekreślony tekst” w programie Word.
  • Skopiuj i wklej ten „przekreślony tekst” do karteczki.
  • Sformatuj nowo wklejony „przekreślony tekst” tak, jak chcesz na karteczce.
  • Wybierz „przekreślony tekst” i kliknij Opt + Cmd + C (lub kliknij Czcionka> styl kopiowania)
  • Podświetl przedmiot, który chcesz przekreślić.
  • Kliknij Opt + Cmd + V (lub kliknij Czcionka> wklej styl)

Nużący na początku, ale potem działa dobrze. :)


0

wprowadź opis zdjęcia tutajPoszczególne znaki w przeglądarce Safari i innych dokumentach Mac możesz przechodzić przez:

1 W pasku narzędzi Safari (lub innym) kliknij „Edytuj”> „Znaki specjalne”

2 W wyskakującym okienku wpisz „Szukaj”: „łącząc nakładkę o długim skoku” i kliknij „-”, który pojawia się pod nagłówkiem „Unicode” u dołu środkowej kolumny w polu

3 Kliknij pole „Dodaj do ulubionych”

4 Wyskakujące okienko Znaki specjalne można pozostawić otwarte i przeciągnąć do wygodnego obszaru ekranu podczas wypełniania dokumentów Safari itp. (Używam go do pisania reguł w języku obcym w Quizlet). Wpisz przekreślony znak, a następnie kliknij dwukrotnie znak „-” w sekcji Ulubione w oknie podręcznym, aby przejść


-1

Właśnie miałem ten sam problem i doszedłem do wniosku, że możesz, jeśli przejdziesz do paska bocznego (zakładka formatowania na Stronach), a następnie klikniesz style postaci, a następnie przytrzymasz przekreślenie i polubiłeś skrót, który możesz ustawić F1 – F9 jako skróty dla efektu przekreślenia !


Odnosi się to tylko do Pages, a nie do całego systemu, jak pytano o to
grg

-4

Klawisz skrótu to ⌘ Cmd+ Shift+ X.


1
To nie działa w TextEdit w OS X 10.9. Czy korzystasz z konkretnej aplikacji?
Graham Miln

Odnosi się to tylko do aplikacji Microsoft Office, a nie do całego systemu, jak pytano o to
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.