W jaki sposób Power Nap Apple współpracuje z przechowalnią plików?


9

Jeśli komputer okresowo budzi się w celu sprawdzenia dostępności aktualizacji za pomocą Power Nap, czy oznacza to również, że klucze szyfrowania dysku są zawsze w pamięci RAM? Jeśli tak, umożliwia atak DMA na „śpiącego” Maca.


2
Czym różni się to od normalnego snu?
Gerry

Z pewnością różni się to od trybu uśpienia na dysk, prawda?
Reid,

Odpowiedzi:


4

Ogólnie rzecz biorąc, Apple wyłącza FireWire DMA w stanach, w których komputer nie jest odblokowany do użytku. Były pewne stany, które przegapili wcześnie (patrz opis problemu Todda Garrisona ), ale zaostrzyli kontrolę dostępu w 10.7.2 (patrz CVE-2011-3215 tutaj ).

Power nap dodaje nowy stan DMA, który powinien zostać wyłączony, więc istnieje możliwość, że mógł on ponownie wprowadzić tę lukę, ale spodziewałbym się, że Apple poradził sobie z tym poprawnie. Niestety nie znam nikogo, kto faktycznie to przetestował (i sam nie mam komputera Mac z funkcją drzemki).


1

O ile Apple nie pomylił się i nie wpisuje kluczy lub hasła w sposób niepewny, komputer Mac nie jest bardziej narażony niż wtedy, gdy działa normalnie lub śpi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.