Jak mogę skopiować adres URL wyszukiwania Google z Safari?


17

Kiedy szukam w Google zdjęć „sosu jabłkowego” (bez cudzysłowów), pasek lokalizacji Safari wyświetla tylko „sos jabłkowy” (bez cudzysłowów) zamiast adresu URL prowadzącego do wyszukiwania przez Google zdjęć sosu jabłkowego.

Chcę wysłać komuś adres URL wyszukiwania. Jak mogę go uzyskać z Safari?


1
Istnieje kilka odpowiedzi na twoje pytanie tutaj: apple.stackexchange.com/questions/58225/... okno inspektora internetowego ma adres URL, który możesz skopiować, jeśli nie lubisz różnych opcji JavaScript ...
bmike

To rozwiązanie działa świetnie dla mnie: apple.stackexchange.com/a/59505/10074
Stefan Schmidt

1
Tak, Znalazlem ten błąd w Safari niezwykle irytujące
Jeff Burdges

Odpowiedzi:


11

Jak zasugerował gdzie indziej , można przeciągnąć wyszukiwany tekst z paska adresu URL do jakiegoś zwykłego widoku tekstu. Można jednak również bezpośrednio przeciągnąć go do wiadomości e-mail (wiadomości tekstowej) lub czatu. Lub w polu wyszukiwania Google, które jest dogodnie blisko paska lokalizacji Safari:

Przeciąganie wyszukiwanych haseł do pola wyszukiwania

(W poprzednich wersjach można było przeciągnąć ikonę lupy ; w wersjach 2016 po prostu przeciągnij szukany tekst, jak pokazano powyżej).

Po przeciągnięciu do pola wyszukiwania Google dodatkowy tekst wyszukiwania jest już zaznaczony i zogniskowany, gotowy do Command + C:

Po przeciągnięciu

(We wcześniejszych wersjach pasek adresu Safari nadal będzie aktywny , a adres URL w wyszukiwarce Google będzie szary, a nie niebieski. W tych wersjach można było najpierw nacisnąć Tab po wyszukaniu, aby przejść do pola wyszukiwania Google, nacisnąć Usuń, aby go wyczyścić, a następnie przeciągnij ikonę. Następnie pole wyszukiwania jest gotowe również dla Command + C.)

Przycisk Udostępnij po prawej stronie paska lokalizacji może również udostępniać adres URL, ale prawdopodobnie tylko po skonfigurowaniu przesyłania wiadomości:

Safari 6 w przycisku Share Lion Mountain

Nawiasem mówiąc: adresy URL Google zawierają wiele nieistotnych elementów, specyficznych dla przeglądarki, języka itp. Często wystarczy użyć www.google.com # q = elvis + żyje lub do wyszukiwania grafiki www.google .com # tbm = isch & q = elvis + żyje + , ale następnie należy zmienić spacje na znaki plus, aby zapewnić klikalność. (I trzeba również kodować procentowo inne znaki specjalne.) Byłoby miło, gdyby Google udostępnił link do udostępniania na własnej stronie.


Przysięgam na Boga, ta sztuczka zadziałała dla mnie wczoraj, ale teraz nie. Przeciąganie szkła powiększającego nic nie robi. Wsparcie?
Calion

Co dziwne, przytrzymanie klawisza Control zamienia szkło powiększające w ikonę Ziemi, ale kliknięcie go pokazuje „Dostosuj pasek narzędzi”. WTF?
Calion

@Calion, zaktualizowałem zrzuty ekranu i instrukcje.
Arjan

3

Nie jest to zbyt eleganckie rozwiązanie, ale możesz utworzyć bookmarklet, który otworzy wyskakujące okno dialogowe z możliwą do skopiowania wersją adresu URL.

Aby to zrobić, dodaj zakładkę do dowolnej strony, którą akurat masz pod ręką, a następnie otwórz Menedżera zakładek ( Zakładki> Pokaż wszystkie zakładki ) i edytuj adres tej zakładki javascript:alert(location.href);. Zmień nazwę na dowolną.

Następnie, po kliknięciu, powinno pojawić się wyskakujące okienko: przykładowe okienko


1
javascript:prompt("Here's your URL", location.href)jest jeszcze łatwiejsze.
Arjan

1
Co więcej, po umieszczeniu tego na pasku zakładek automatycznie przypisuje się klawisz skrótu. Naciskając [polecenie] + [#] (gdzie # to lokalizacja od lewej do prawej), możesz go otworzyć. Na przykład [polecenie] + [5] otworzy 5. pozycję na pasku zakładek
Alexander - Przywróć Monikę

3

Możesz także przeciągnąć ikonę ulubionych do widoku zwykłego tekstu.

Lub przypisz skrót do takiego skryptu:

tell application "Safari" to URL of document 1
set the clipboard to result


2

To proste. Skopiuj apple saucelub cokolwiek widzisz na pasku adresu i wklej go w dowolnym miejscu. Może się to wydawać głupie, ale rezultatem będzie pełny adres URL, a nie wyszukiwane hasło, które widziałeś przed skopiowaniem. Działa to dla mnie w Safari 10.0.


Dokładnie to nie działa i na tym polega problem.
Andrew J. Brehm,

@ AndrewJ.Brehm Działa, jeśli wkleisz go w jakimś obszarze „zasięgu tekstu”, takim jak wbudowany w MacOS Notes.app. Jednak pojawia się jako link tekstowy, który można kliknąć. Być może przydatne w niektórych przypadkach wciąż zastanawiam się, jak można przynieść taki ból użytkownikom, najwyraźniej inteligentni faceci pracują w Apple
ololobus


0

: dla I pad:

Stuknij dwukrotnie adres URL i wybierz adres URL, stuknij ponownie, stuknij skopiuj, a następnie stuknij dwukrotnie w miejscu, w którym chcesz go wypłacić, i stuknij w przeszłość

: Na komputer:

kliknij i przytrzymaj i przeciągnij myszą w poprzek miejsca, w którym chcesz skopiować, kliknij myszą2 (prawy) i kliknij obok

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.