iTunes: Jaka jest przydatność zaznaczonych / niezaznaczonych utworów?


17

Znam funkcjonalny efekt odznaczenia utworu: nie jest on odtwarzany (z wyjątkiem przypadków dwukrotnego kliknięcia) i nie jest synchronizowany z iPodem / iPadem. Ale w jaki sposób jest to przydatne? Czy Apple oficjalnie zaleca użycie pól wyboru? Lub, bardziej subiektywnie, czy używasz pól wyboru w iTunes, a jeśli tak, jakie utwory zaznaczasz lub odznaczasz i dlaczego?


2
Głosować na zakończenie bez komentarza? DALEJ DRUŻYNO!
Philip Regan

2
Zagłosowano też na zamknięcie. Naprawdę nie rozumiem przydatności tego pytania.
Loïc Wolff

8
Nie zamykaj, to przydatne pytanie! Pole wyboru jest zagadkowe i wymaga wyjaśnienia, i właśnie o to chodzi w tym pytaniu.
Torben Gundtofte-Bruun

4 głosy w górę na pytanie - wydaje się, że niektórzy lubią. Nie zamykaj tego.
Ian C.

Odpowiedzi:


9

Utrzymuje muzykę wakacyjną poza moimi listami odtwarzania, poza moim iPhonem, dopóki nie chcę przedawkować ich od 24 do 25 grudnia każdego roku.

Tylko dlatego: uwielbiam pole wyboru.


To właśnie spowodowało to pytanie; Zastanawiam się, co odznaczę od dłuższego czasu i po prostu uderzyło mnie dzisiaj, aby odznaczyć moje świąteczne piosenki zamiast je usuwać. :)
Ricket

2
Do tego celu mam inteligentną listę odtwarzania o nazwie „Good to Play”, która zawiera takie rzeczy jak „Gatunek nie jest Bożym Narodzeniem” i „Gatunek nie jest dziecięcy” i „Gatunek nie jest książką audio” i „Rodzaj nie jest wideo”.
Phrogz

1
@Phrogz: kłopoty z filtrowania na rzeczy za pomocą inteligentnych list odtwarzania jest zawsze trzeba pamiętać, aby dodać filtr-me-out inteligentnej listy podczas tworzenia nowych list. I oczywiście, funkcja filtrowania mnie nie działa, jeśli użyjesz opcji „zapełnij całą dostępną przestrzeń” podczas synchronizacji iPoda. Pola wyboru są filtrem wykluczającym „ustaw i zapomnij”.
Ian C.

5

Myślę, że w pewnym sensie odpowiedziałeś na własne pytanie dotyczące „użyteczności” tej funkcji.

Jeśli chodzi o przypadek użycia, częściej używałbym pól wyboru, gdy miałem iPoda o większej pojemności, który mógł pomieścić całą bibliotekę muzyczną. Piosenki, które odznaczę, byłyby skeczkami na albumach hip-hop / rap, a ja mam kilka piosenek tematycznych z filmów lub programów telewizyjnych, których bym też odznaczył. Następnie wybrałbym opcję „Tylko synchronizuj zaznaczone utwory” w iTunes, więc musiałbym tylko podłączyć iPoda i automatycznie synchronizowałbym bibliotekę z wyjątkiem tych, które nie były zaznaczone.


4
Innym przykładem użycia jest odznaczenie niektórych utworów w albumach lub kolekcjach, których nie chcę słuchać ani synchronizować, ale chcę innych utworów w albumie, takich jak wykluczenie tej dziwnej strony b, którą zespół podjął jako zobowiązanie umowne.
Philip Regan,

5

Odznaczam ścieżki zawierające dialogi, takie jak Pulp Fiction OST, wywiady w Beatlesach na BBC lub wywiad pod koniec 25 rocznicy Aqualung.


dobry wybór w melodiach
Ryan Sharp

3

Jest tutaj kilka dobrych scenariuszy przypadków, które pokazują, dlaczego istnieją. Jednym z nich jest to, że mam wiele wykładów w bibliotece iTunes, ale nie chcę ich regularnie słuchać. Odznaczenie ich sprawi, że nie będą one synchronizowane z urządzeniem ani odtwarzane, chyba że wybiorę je selektywnie.


2

Prawie wszystkie dotychczasowe odpowiedzi wydają się być rzeczami, w których inteligentna lista odtwarzania może być lepszym rozwiązaniem… ale biorąc pod uwagę to, oto moja:

Istnieje wiele zespołów, które mają jeden świetny album i kilka albumów z przebojami. Dla nich kupuję dobry album + największe hity.

Ale to pozostawia mi powielone piosenki. Tak, to naprawdę dobre piosenki, prawda, ale wciąż są dupkami. Te sprawdzam, więc pojawiają się tylko raz.0

Niektóre kompilacje taneczne dla DJ-ów dodają, oprócz wszystkich utworów, mieszaną wersję albumu jako pojedynczy 1-godzinny utwór. (Jako ostatni utwór w albumie). Jest to bardzo przydatne w tym scenariuszu.


0

Zazwyczaj nie usuwam zaznaczenia utworów, ale kiedy to robię, zwykle dzieje się tak, ponieważ zgrałem całą płytę CD i są utwory, które nie sądzę, żebym chciał usłyszeć, z wyjątkiem rzadkich przypadków. Gdybym nie był całkowicie pedantyczny, jeśli chodzi o posiadanie wszystkiego, co posiadam w swojej bibliotece, prawdopodobnie po prostu usunę te ścieżki, ale nie chcę wykopać płyty CD z pudełka i ponownie ją zgrać, jeśli powinienem to zmienić mój umysł w przyszłości.

Myślę, że większość innych zastosowań jest lepiej obsługiwana przy użyciu inteligentnych list odtwarzania. IMO, pola wyboru stały się w większości bezcelowe po wprowadzeniu przez Apple inteligentnych list odtwarzania.


0

W moim przypadku dodałem audiobooka do mojego iTunes, aby słuchać na moim iPhonie, gdy jestem poza domem i chcę, ale nie mogę, czytać mojej książki. (Podczas czytania odczuwam tęsknotę za samochodem). Jednak ma 20 płyt i średnio 20 utworów na płytę. Chcę zachować to w moim iTunes, ponieważ spędziłem sporo czasu, dodając wszystkie te dyski i dodając informacje, ale nie chcę też, aby pojawiały się one losowo z moją muzyką! Nie chcę też zepsuć całego mojego biednego telefonu. Synchronizuję więc cztery płyty naraz i odznaczam te, których już słuchałem, i tych, których jeszcze nie chcę na telefonie!


0

Mam wiele zduplikowanych utworów - ta sama piosenka tego samego artysty, z różnych płyt CD. Porównuję je i odznaczam tę, która nie jest tak dobrej jakości jak druga.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.