MacBook Pro Retina i Windows 8


8

Korzystam z systemu Windows 8 RP na komputerze MacBook Pro Retina. Wszystko idzie gładko, ale mam problemy ze sterownikami klawiatury i gładzika, ponieważ nie mogę ich zmienić, ponieważ panel sterowania BootCamp nie chce się uruchomić (błąd z niewystarczającymi uprawnieniami do dysku startowego).

Czy są teraz jakieś możliwości skonfigurowania mojej klawiatury (klawisze F) i gładzika (dotknij, aby kliknąć itd.) Bez korzystania z Asystenta Boot Camp?

Odpowiedzi:


13

Brzmi zabawnie, ale Panel sterowania działa tylko w trybie użytkownika, ale plik .exe jest oznaczony jako wymagający uprawnień administratora.

Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, a to zadziała (zaufaj mi).

  1. Uruchom Notatnik i wklej następujące informacje (patrz ** komentarz poniżej):

    runas / trustlevel: 0x20000 „C: \ Windows \ System32 \ AppleControlPanel.exe”

  2. Zapisz plik jako „BootCampControlPanel.cmd”.

  3. Utwórz skrót do tego pliku i zapisz go w menu Start lub na pulpicie.
  4. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik skrótu. Wybierz właściwości. Kliknij „Advance ...” i zaznacz „Uruchom jako administrator”.
  5. Użyj tego skrótu, aby uruchomić Panel sterowania (ikona na pasku ikon nadal nie działa)

Zasadniczo uruchamiamy wiersz polecenia w trybie administratora i używamy go do uruchomienia applecontrolpanel.exe w trybie użytkownika (brzmi to dziwnie, wiem, ale działa).

** 0x20000 może być inny na twoim komputerze. W wierszu polecenia uruchom „runas / showtrustlevels” i użyj numeru szesnastkowego dla (Basic User).


Wspaniały! Działa dobrze!
Harald Joerg,

Uruchamianie w trybie użytkownika nie działało dla mnie. Mówi „Żądana operacja wymaga podniesienia”, więc nie ma kości. :( EDYCJA: Aby zmusić plik wykonywalny do działania w trybie użytkownika, nawet jeśli wymaga on podniesienia uprawnień , musisz uruchomić wiersz polecenia podniesiony , tj. Jako administrator. :)
Ted Nyberg

To zadziałało dla mnie (2012 MBP z systemem Windows 8): - Utworzyłem plik .cmd - Uruchomiłem go jako admin I presto otwiera się bootcamp.

0

Kliknij prawym przyciskiem myszy panel panelu sterowania Boot Camp i wybierz „Uruchom jako administrator”. W razie potrzeby wpisz hasło administratora, a okienko Boot Camp powinno działać.


W każdym razie działa jako administrator (standard). Prosi nawet o uprawnienia administratora. Nadal nie działa
Harald Joerg,

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy w okienku nie daje tej opcji. Ponadto jest już ustawiony jako administrator; to, czego potrzebuje użytkownik, to obejść jak poprawna odpowiedź powyżej. Co działa świetnie!
Tyler,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.