Jaka jest różnica między rzeczywistą pamięcią a procesorem i jaki jest wpływ na wydajność mojego komputera?


2

W monitorze aktywności znajduje się kilka pól: „PID”, „Nazwa procesu”, „Użytkownik”, „% CPU”, „Wątki”, „Prawdziwa pamięć” i „Rodzaj”. Nie znam wewnętrznego funkcjonowania komputerów i powiązanych terminów technicznych, ale zawsze uważałem, że „% CPU” i „Real Mem” będą synonimami. Jednak gdy patrzę na uruchomione procesy w monitorze aktywności, widzę to:

PID |  Nazwa procesu |  Użytkownik |  % Procesora |  Wątki |  Prawdziwe Mem |  Uprzejmy

Z obrazu wynika, że ​​„Real Mem” i „% CPU” nie są synonimami.

Jaka jest różnica między rzeczywistą pamięcią a procesorem i jaki jest wpływ na wydajność mojego komputera?

Odpowiedzi:


2

Odpowiedź na pytanie dotyczące wydajności zależy od tego, co chcesz zrobić.

Procesor: Mówiąc prościej, szybkość procesora określa, jak szybko komputer może przetwarzać dane. Gdy zadajesz pytanie na forum dla komputerów Mac, założę się, że chcesz na komputerze Mac. Najbardziej podstawowy laptop MacBook Air ma dwurdzeniowy procesor 1,7 GHz, co oznacza, że ​​ma dwa procesory 1,7 GHz. W przypadku podstawowych obliczeń jest to więcej niż wystarczające, ale jeśli chcesz zrobić coś bardziej pracochłonnego, na przykład edycję zdjęć lub projektowanie graficzne lub wysokiej klasy gry, prawdopodobnie byłoby to trochę powolne. Jeśli spojrzysz na nieco bardziej zaawansowane maszyny, które Apple oferuje, takie jak MacBook Pro lub iMac, to procesory są bardziej w zakresie 2,5 GHz - 2,9 GHz, jest to wystarczające rozwiązanie dla większości zaawansowanych aplikacji. Wreszcie najlepsze maszyny to Mac Pro. Posiadają opcje czterordzeniowe, 8 rdzeniowe i 12 rdzeniowych w górę od 3,2 GHz.

Pamięć: Pamięć składa się z czegoś, co można uznać za pamięć długoterminową (dysk twardy), która jest czasami nazywana „pamięcią”, oraz pamięć krótkotrwałą lub RAM (oznacza pamięć o dostępie swobodnym, jeśli jesteś wystarczająco naukowy, aby być zainteresowanym), która jest do czego zwykle odnosi się termin „pamięć”. Ram kontroluje, ile twój komputer może przechowywać w krótkim okresie do przetworzenia. Najbardziej podstawowe komputery PC i najbardziej podstawowe komputery MacBook są obecnie wyposażone w 2 koncerty pamięci RAM, co jest więcej niż wystarczające do podstawowych aplikacji. Jednak znowu, jeśli chcesz edytować zdjęcia, projektować grafikę lub grać online, naprawdę powinieneś patrzeć między 4 g a 8 g, w przeciwnym razie komputer nie będzie miał wystarczającej ilości pamięci, aby przetwarzać wiele różnych funkcji w tym samym czasie. I oczywiście, jeśli „

Mam nadzieję, że to lepiej odpowie na twoje pytanie.


4

CPU to centralna jednostka przetwarzająca. To mikroprocesor Intel. Wykonuje obliczenia (a ściślej obliczenia ).

Pamięć jest tymczasową przestrzenią do przechowywania danych wykorzystywaną przez aktywne procesy wykonywane przez CPU.

Gdybyśmy mówili o samochodach, procesorem byłby silnik, a pamięcią byłyby siedzenia (lub ewentualnie uchwyt na kubek).


Dzięki. Tak naprawdę nie wyjaśniłem tego, ale zastanawiałem się nad wpływem każdego z nich na wydajność mojego komputera. Na przykład, jeśli proces zużywa dużo mocy obliczeniowej procesora, czy mój komputer opóźnia się / zwalnia?
pasawaya

@ qegal, powinieneś rozważyć edycję pytania, ponieważ pytasz, jaka jest różnica między procesorem a pamięcią.
Gerry

@Gerry - OK. Zaktualizowałem pytanie, aby wyjaśnić moje pytanie.
pasawaya

Krótka odpowiedź jest taka, że ​​jeśli zostanie ono nadmiernie wykorzystane lub nasycone, wystąpią problemy z wydajnością.
bahamat
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.