Czy usunięcie aplikacji Mac App Store w Launchpadzie usuwa również powiązane pliki w folderach Library?


12

Czy po usunięciu aplikacji Mac App Store z Launchpada usuwane są również powiązane pliki z folderów Library? Mam na myśli pliki takie jak preferencje, pliki obsługi aplikacji itp.

Odpowiedzi:


10

Próbowałem odinstalować niektóre aplikacje, a pliki w tych folderach lub odpowiadających im folderach ~/Library/Containers/czasami były usuwane, a czasem nie:

  • ~/Library/Caches/ (usunięty dla większości aplikacji)
  • ~/Library/Application Support/

Pliki w tych folderach nie zostały usunięte z żadnej aplikacji, którą testowałem:

  • ~/Library/Preferences/
  • ~/Library/Saved Application State/
  • /var/db/receipts/
  • ~/Library/Logs/DiagnosticReports/
  • ~/Library/Application Support/CrashReporter/
  • ~/Library/Caches/com.plausiblelabs.crashreporter.data/
  • ~/Library/Application Support/Growl/Tickets/

Na przykład książki Kindle lub baza danych notatek w JustNotes nie zostały usunięte.

Możesz zobaczyć, do których plików można uzyskać dostęp po odinstalowaniu za pomocą sudo opensnoop -n uninstalldi wyszukać pliki pomocy za pomocą mdfind $(osascript -e 'id of app "AppName"'). Jeśli chcesz całkowicie odinstalować aplikacje, prawdopodobnie bezpiecznie jest po prostu usunąć całe pojemniki z piaskownicą ~/Library/Containers/.


1
Być może Apple rejestruje, która z dwóch sprzeczności jest respektowana przez twórców aplikacji, a następnie uninstalldodwołuje się do tego rekordu, oceniając, czy dopuszczalne jest usunięcie danych obsługi aplikacji. Niedopuszczalne jest usuwanie danych użytkownika.
Graham Perrin

Dziękuję za tę odpowiedź. To pomaga mi lepiej zrozumieć system. Więc co zostaje usunięte, to decyzja programistów? :-)
Eprillios

Porady w Mac Developer Library są nieco sprzeczne. Nacisk dodany przeze mnie… Obsługa aplikacji MOŻE obejmować pliki zawierające dane użytkownika (2012-03-08); a pliki powinny być specyficzne dla aplikacji, ale NIGDY nie powinny przechowywać danych użytkownika (2012-07-23).
Graham Perrin

@GrahamPerrin Przepraszamy, zapomniałem opublikować komentarz po wycofaniu zmian. Myślę, że „dane użytkownika” mogą oznaczać zarówno dokumenty, które normalnie byłyby otwierane przez użytkownika, jak i pliki SQLite.
Lri

@ Lri nie ma problemu, treść można łatwo zastąpić jako komentarz. Jako przykład, nigdy nie lubiłem wykorzystanie przez Microsoft ~/Documentsdla baz danych użytkownika (Outlook itp); ~/Library/Application Supportwydawało się bardziej odpowiednie. Nadal nie lubię wyszukiwać baz danych - nieczytelnych dla ludzi - wśród moich czytelnych dokumentów. Jeśli zmieniają się wskazówki Apple dla programistów, zastanawiam się nad motywacją. Być może filmy WWDC 2012 lub inna dokumentacja dla deweloperów zawierają wskazówki. Tymczasem moim pierwszym przypuszczeniem jest to, że przyszłe plany iCloud odgrywają pewną rolę.
Graham Perrin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.