Moja klawiatura przestała się powtarzać - jak to naprawić?


26

Mam zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną klawiaturę, ale funkcja powtarzania klawiszy przestała działać. Próbowałem zmienić zarówno „Powtarzanie klawiszy”, jak i „Opóźnij do powtórzenia”, jak pokazano poniżej, ale żadne ustawienie nie pomaga.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To jest zupełnie nowy Mac (5 tygodni).


1
Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz? Czy ostatnio uaktualniłeś do Lion / Mountain Lion? Z jakiego modelu komputera korzystasz?
de_an777

zaktualizowany o fakt, że jest nowy
Michael Durrant

I powtarzanie kiedyś działało, ale teraz nie działa?
Daniel

1
Spróbuj tego polecenia:defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool false
pasawaya

2
Mam ten sam problem, a mój Mac jest nowy od 3 dni! Mam Mavericks. Powtarzanie klawiszy działało, ale nie wystarczająco szybko, jak na mój gust. Poszedłem do Prefs Systemu Klawiatury, a teraz powtarzanie klawiszy przestało działać.
Nicolas Barbulesco,

Odpowiedzi:


33

Wygląda na to, że istnieje kilka rozwiązań:

Wariant 1. Wpisz w terminalu to: defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool false. Aby wyłączyć powtarzając ponownie klawiszy, wprowadź to samo polecenie z wyjątkiem zmian w falsedo true.

Opcja 2. Pobierz Mountain Tweaks (zakładam, że jesteś na Mountain Lion, jeśli nie, pobierz Lion Tweaks ) i kliknij opcję „Tak” dla „Włącz powtarzanie klawiszy”:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Nie zapomnij ponownie załadować używanych aplikacji , aby umożliwić włączenie tej funkcji. Nie łapią często tej opcji „w locie”
Nick Roz

restart aplikacji jest zdecydowanie konieczny
ProblemsOfSumit,

5

Jeśli działa

defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool false

wydaje się nie mieć wpływu, spróbuj uruchomić ponownie. Wydaje się to konieczne w nowszych wersjach OS X.


1
W moim przypadku wystarczyło wpisać „exit” w terminalu. Wydaje się, że umożliwiło to globalnie.
laurent

{na Mojave) Działa to natychmiast w terminalu, w którym polecenie zostało wydane, ale aplikacje (Firefox, Word itp.) muszą zostać ponownie uruchomione, aby funkcja powtarzania klawiszy działała.
John Churchill,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.